[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4814: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3911)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4816: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3911)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4817: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3911)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4818: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3911)
• Zobacz wątek - Katie Melua <3

Katie Melua <3

czyli nie samym Queen człowiek żyje...

Katie Melua <3

Postprzez OberstPrymas » 6 wrz 2013, o 10:22

Wiem że wszyscy czekaliście na ten wątek ;)

Obrazek

Aktualnie to chyba najbardziej znana postać rodem z Gruzji. Nie dość że jest śliczna (11/10) to jeszcze cudownie śpiewa. Oczywiście większość ludzi twierdzi, że ona przynudza ale niech oni sobie wracają do jakiś Sigurów czy innych Met.
Jak na razie Kasia wydała pięć płyt studyjnych. Większość jest co najmniej bardzo dobra. Tylko ta ostatnie dość mocno niestety ssie. Można posłuchać, ale nawet ja się przy niej nudzę. Za dziewięć dni wychodzi nowa płyta Katie - Ketevan. Jest już pierwszy . Osobiście bardzo mi się podoba. Dużo lepszy niż wszystko z ostatniej płyty. W końcu udało się połączyć ładną melodię, istotę, urok i to typowe (acz niezbędne) dla Kasi smędzenie. I pomyśleć że ten utwór nie może się dopchać do "30" na liście Trójki. A jakieś SUABE Riverside'y czy inne Darf Punki mogą lol.

No i może jeszcze małe TOpy

TOP albumów:

1. Call off the Search (2003)
2. The House (2010)
3. Piece by Piece (2005)
4. Pictures (2007)
5. Secret Symphony (2012)

Ale wszystko raczej bardzo, bardzo blisko siebie. Prócz miejsca 5.

TOP10 utworów:

1. Spider's Web
2. Nine Million Bicycles
3. The Flood (od tego zaczęła się moja miłość!)
4. Belfast (Penguins and Cats)
5. Tiny Alien
6. Crawling Up a Hill
7. Ghost Town
8. I Think It's Going to Rain Today
9. A Happy Place
10. What I Miss About You

I jeszcze dla odważnych TOP3 kiszek :cry:

1. All Over the World - i to wyszło nawet na singlu. KETEVAN PLS
2. Blue Shoes - nie jest słabe, ale dla 99,9% ludzkości nieznośnie nudne jak mniemam.
3. połowa Secret Symphony - strasznie ograne melodie, mało oryginalności. Jak mówiłem idzie słuchać, ale wpada jednym uchem a wypada drugim.
Avatar użytkownika
OberstPrymas
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 5380
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 24 kwi 2010, o 19:43
Lokalizacja: Świebodzice
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Katie Melua <3

Postprzez mike » 6 wrz 2013, o 12:33

"The band is as tight as a virgin on prom night" - Steve Lukather
http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! :D
Avatar użytkownika
mike
The Hitman
The Hitman
 
Posty: 5716
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 26 sie 2004, o 13:14
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Katie Melua <3

Postprzez OberstPrymas » 6 wrz 2013, o 12:34

Taki skrót myślowy:
aktualna ----> że żyje
Avatar użytkownika
OberstPrymas
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 5380
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 24 kwi 2010, o 19:43
Lokalizacja: Świebodzice
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Katie Melua <3

Postprzez mike » 6 wrz 2013, o 12:38

Stalin zawsze w sercu!
"The band is as tight as a virgin on prom night" - Steve Lukather
http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! :D
Avatar użytkownika
mike
The Hitman
The Hitman
 
Posty: 5716
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 26 sie 2004, o 13:14
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Katie Melua <3

Postprzez OberstPrymas » 6 wrz 2013, o 12:52

Sorry, ale Kasia>>>>Stalin
Avatar użytkownika
OberstPrymas
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 5380
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 24 kwi 2010, o 19:43
Lokalizacja: Świebodzice
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Katie Melua <3

Postprzez whoatemydinner » 6 wrz 2013, o 16:07

Chciałem już napisać, że gdzie Stalinowi do Kasi, ale damn:

Obrazek
// //

Obrazek
Avatar użytkownika
whoatemydinner
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 2679
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 2 lip 2011, o 12:37
Lokalizacja: Wa-wa / Gdynia
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Katie Melua <3

Postprzez Atrus » 6 wrz 2013, o 16:37

Top 10 Kaukazu:

1. Armenia
2. Azerbejdżan
3. Gruzja
4. Czeczenia i reszta rosyjskiego Kaukazu

Jak liczymy też Iran, to Iran na 1., reszta dalej tak samo. Gdzie jest w ogóle temat z rankingami?


With my last breath I curse Zoidberg.
Avatar użytkownika
Atrus
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 2581
Dołączył(a): 17 gru 2008, o 19:07
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Katie Melua <3

Postprzez Kalamburka » 6 wrz 2013, o 16:54

Dzięki Oberstowi Katie jest bardziej lubiana na Forum Queen niż Queen :D Pamiętam, jak w 2006 roku w radiu ciągle leciała piosenka "Nine Million Bicycles". Nie znam jej dyskografii, tylko parę piosenek. Najbardziej lubię chyba: "The Flood" :)
Kalamburka
Tree Man
Tree Man
 
Posty: 394
Dołączył(a): 5 cze 2012, o 19:32
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Katie Melua <3

Postprzez OberstPrymas » 6 wrz 2013, o 18:03

Avatar użytkownika
OberstPrymas
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 5380
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 24 kwi 2010, o 19:43
Lokalizacja: Świebodzice
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Katie Melua <3

Postprzez manwerty » 6 wrz 2013, o 18:05



Avatar użytkownika
manwerty
Leroy Brown
Leroy Brown
 
Posty: 946
Dołączył(a): 25 lip 2012, o 18:40
Lokalizacja: kuj-pom
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Katie Melua <3

Postprzez Anela » 6 wrz 2013, o 19:51

o, jest i Kasia! miło, jako że ostatnio się zainteresowałam :) Piece by Piece już jako tako znam (racja, Blue Shoes niemiłosiernie nudzi..), przesłuchałam Pictures i jak na pierwsze przesłuchanie nawet mi się podobała, taka odrobinę żywsza od płyty z 9 Million Bicycles, których kiedyś okrutnie nienawidziłam ( no, teraz można powiedzieć, że jestem w stanie akceptowac :D ) . Aaa napomknę tylko że jeszcze na starym forum Oberst obiecał recenzję Pictures i mimo, że mam słaby wzrok, to wątpię że aż tak bardzo z nim źle, recenzji nie znalazłam, a chetnie bym się zapoznała ;) zła jestem, że na Spotify nie maThe House- nawyobrażałam sobie, że płyta może być bardzo dobra po świetnych The Flood (boomba, gdyby tylko wywalić ten środek, albo chociaż zmienić na taki w stylu reszty piosenki, byloby jeszcze lepiej) i I'd Love To Kill You które obdarzyłam w ostatnich dniach uwielbieniem :) zobaczymy, co mi z tego wyjdzie, ogólnie lubię czasem takie nastrojowe utwory, w sam raz na smętno-refleksyjny nastrój, więc muzyka Katie może mi całkiem pasować
Avatar użytkownika
Anela
Hawk Man
Hawk Man
 
Posty: 177
Dołączył(a): 3 cze 2012, o 17:36
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Katie Melua <3

Postprzez Mefju » 7 wrz 2013, o 14:50

Nie miałem okazji wypowiedzieć się na starym forum no to wypowiem się tutaj:

Kasią się zainteresowałem jak tylko się dowiedziałem, że piosenka "9 Million Bicycles" jest właśnie jej(bo nigdy by mi to do głowy nie przyszło). Zachciało mi się więc poznać całą płytę z której ów utwór pochodzi(czyli "Piece by Piece"). I muszę powiedzieć, że jest całkiem, całkiem, choć ten wiadomy hicior wydaje mi się stylistycznie znacząco odstawać od reszty, ale i tak jest wporzo.

Na razie tyle ode mnie. Więcej na chwilę obecną napisać nie mogę, no bo przecież się nie znam, no nie? :character-spongebobdance:
Guess who! Guess who wrote it about queenvision yet in November 2013:
"A mnie nigdy nie ciągnęło żeby się tym choć trochę zainteresować."
Obrazek
Avatar użytkownika
Mefju
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 5476
Dołączył(a): 27 cze 2008, o 00:52
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Katie Melua <3

Postprzez OberstPrymas » 7 wrz 2013, o 15:05

Avatar użytkownika
OberstPrymas
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 5380
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 24 kwi 2010, o 19:43
Lokalizacja: Świebodzice
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Katie Melua <3

Postprzez manwerty » 7 wrz 2013, o 15:16

PRZEKOPIOWANE ZE STAREGO FORUM
JESZCZE DOPISZĘ ŻE KASIA JEST PIĘKNA BO NIKT NIE WIE

Przypomniałem sobie dzisiaj całą dyskografię Kasi i dojrzałem do Topu jej albumów. Kurczę, trudny wybór. Worst to Best.

5.Secret Symphony
Czyli zeszłoroczna produkcja Kasi. Nic szczególnego, średniaczek, bez większych highlightów. Nie mówię, że nie lubię, ale na tle reszty jej płyt - kiepsko.

4.Pictures
Bo tak trzeba. Dlaczego? Część płyty wogóle nie zapada w pamięć, kilku utworów nie jestem w stanie zanucić. Ale takie What I Miss About You czy If You Were a Sailboat to jedne z najlepszych Kaś ever.

3.Call of the Search
Debiut. genialne utwory, sam nie wiem czego zabrakło, by być wyżej. Crawling up a Hill to jej pierwszy utwór jaki usłyszałem, a są tu takie rzeczy jak Tiger in the Night, My Aphrodisiac is You, Blame it on the Moon, czy I Think It's Going to Rain Today. Świetna płytka.

1. Piece by Piece i The House
Piece by Piece to pierwszy poznany album i niezwykle piękna rzecz. The House jest inny, ale równie piękny. Nie umiałem wybrać. Jak tu wybrać miedzy takimi dwoma dziełami. Postanowiłem robić to mało inteligentną metodą.
Shy Boy - I'd Love to Kill You
Nine Milion Bicycles - The Flood
Piece by Piece - A Happy Place
Halfway Up the Hindukush - A Moment of Madness
Blues in the Night - Red Ballons
Spider's Web - Tiny Alien
Blue Shoes - No Fear of Hights
On the Road Again - The One I Love is Gone
Thank You Stars - Plague of Love
Just Like Heaven - God on the Drums, Devil on the Bass
I Cried for You - Twisted
I Do Believe in Love - The House
7:7 - culus tam, dam ex aqueo (chyba tak się pisze Wink )

No i na koniec top 10 utworów Katie.
1.Spider's Web/Tiny Alien
Najepszy czy ulubiony? Oto jest pytanie.
3.Piece by Piece
4.What i Miss About You
5.Crawling Up a Hill
6.My Aphrodisiac is You
7.The Flood
8.The House
9.Shy Boy
10.Blues in the Night


Avatar użytkownika
manwerty
Leroy Brown
Leroy Brown
 
Posty: 946
Dołączył(a): 25 lip 2012, o 18:40
Lokalizacja: kuj-pom
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Katie Melua <3

Postprzez OberstPrymas » 8 wrz 2013, o 00:11

Avatar użytkownika
OberstPrymas
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 5380
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 24 kwi 2010, o 19:43
Lokalizacja: Świebodzice
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Katie Melua <3

Postprzez OberstPrymas » 9 wrz 2013, o 12:06



Nowa Kasia. Sympatyczny numer.
Avatar użytkownika
OberstPrymas
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 5380
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 24 kwi 2010, o 19:43
Lokalizacja: Świebodzice
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Katie Melua <3

Postprzez OberstPrymas » 16 wrz 2013, o 21:22

Jutro jadę po zaklepaną nową płytę. Coś czuję że będzie dobrze.
<emocje>
<ciary>
Avatar użytkownika
OberstPrymas
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 5380
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 24 kwi 2010, o 19:43
Lokalizacja: Świebodzice
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Katie Melua <3

Postprzez manwerty » 16 wrz 2013, o 21:30

Niestety chyba nie.
Otwieracz i drugi twór plus ew. I Will Be There to poziom jej najlepszych płyt, ale reszta jest średniawa.
No ale od SS lepiej bo jakieś highlighty są.


Avatar użytkownika
manwerty
Leroy Brown
Leroy Brown
 
Posty: 946
Dołączył(a): 25 lip 2012, o 18:40
Lokalizacja: kuj-pom
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Katie Melua <3

Postprzez OberstPrymas » 17 wrz 2013, o 19:45

Dobra, jestem po pierwszym odsłuchaniu nowej płyty. I stwierdzam, że jest dobrze. Najlepszy jej album to na pewno nie jest, ale zdecydowanie zwyżka formy po przeciętnej Sekretnej Symfonii. Na szczęścia Kasia doszła do wniosku, że płyta poprowadzona w jednym kierunku to nie jest dobry przepis na sukces. "Ketevan" to dość barwny album. Jest kilka chwytających za serducho kawałków (Sailing Ships from Heaven, I Will Be There), parę lżejszych, wręcz przebojowych numerów (Shiver and Shake, Idiot School) oraz jedna perełka w starym, dobrym stylu (Love Is a Silent Thief).

TOP3 aktualnie

1. Sailing Ships from Heaven (piękna melodia, cudowny wokal)
2. Love Is a Silent Thief (chyba kolejny singiel, udany i przeboowy - chociaż w Kasi stylu)
3. I Will Be There (solidny, ciarogenny singiel, lubię od pierwszego odsłuchu)

Niedługo coś szerzej napiszę (ostrzegam, będą onanizmy).
Avatar użytkownika
OberstPrymas
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 5380
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 24 kwi 2010, o 19:43
Lokalizacja: Świebodzice
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Katie Melua <3

Postprzez shamar » 17 wrz 2013, o 23:35

Ta pani skończyła się na Kille'em All :P

Ten kawałek nowy, w wersji singlowej
http://www.youtube.com/watch?v=CKLaIvGIEok

brzmi całkiem nieźle więc może będzie lepsza płyta po tym poprzednim kupsztalu. :twisted:
Avatar użytkownika
shamar
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 2735
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 maja 2008, o 22:48
Lokalizacja: K-ce / Czewa
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Katie Melua <3

Postprzez OberstPrymas » 18 wrz 2013, o 00:07

Thief to bardzo porządny kawałek. Łatwo wchodzi, ma ciekawy teledysk a dla tych co jeszcze pamiętają poprzednią płytę to śpieszę by powiedzieć, że na nowej płycie jest co najmniej 1 lepszy utwór i kilka na podobnym poziomie.

Jeśli miałbym teraz stawiać ocenę (2,5 odsłuchu) to dałbym 7/10. Czyli pierwsze wrażenie jest dobre. A jak wiadomo Kasi płyty zazwyczaj z czasem zyskują.
Avatar użytkownika
OberstPrymas
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 5380
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 24 kwi 2010, o 19:43
Lokalizacja: Świebodzice
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Katie Melua <3

Postprzez OberstPrymas » 2 paź 2013, o 21:56

Dobra, czas na moje onanizmy.



Obrazek


Po ostatniej dość bolesnej wpadce z Secret Symphony naprawdę bardzo mocno trzymałem kciuki za powodzenie kolejnego albumu. Wiecie, kwestia osobista.
Zły Marillion mogę przeżyć, politykę Queen mogę przeżyć, ale sucharka od pani Melua już nie za bardzo. Wprawdzie na SS był jakiś pomysł (orkiestra), ale bardzo przeciętnie to wyszło. Wracam do może 3,4 utworów z tej płyty. I to do tych lżejszych, bo te niby hajlajty okazały się bardzo łatwo wypadającymi i bezbarwnymi kawałkami. Ale dobra, koniec tych płaczów. Czas na danie główne.

Pierwsze co rzuca się w oczy - dosłownie - to okładka nowej płyty. Chyba najlepsza ze wszystkich. Pomijając fakt, że Kasia ma tutaj proste włosy (:__:) to wszystko jest bardzo udane. I tło (ręcznie malowane zdaje się) i kompozycja i to że idealnie odzwierciedla zawartość płyty. Wystarczy na razie powiedzieć, że idealnie pasuje do najlepszej kompozycji na płycie. Ale o tym ciut dalej będzie.

Zacznijmy, jak to zazwyczaj się robi, czyli od początku. Pierwszym numerem na płycie jest napisany przez Mike'a Batta utwór Never Felt Less Like Dancing. Powiem szczerze - nigdy nie byłem przekonany do niego, jako do kompozytora. Niestety, dość często na poprzednich płytach wyręczał Kasię i wychodziło to co najwyżej nieźle. A na najnowszej płycie jest aż 6 kompozycji do których przyłożył rękę. Obawiałem się trochę tego, ale nadzieja ponoć matką głupich, więc wypadało się jej kurczowo trzymać.
Całe szczęście otwieracz to piękny kawałek muzyki. Bardzo oszczędna aranżacja - tylko bas i pianino przez większość utworu. Dodatkowo to tutaj Katie najcudowniej zaśpiewała. Całość sprawia wrażenie bardzo osobistej kompozycji. Bardzo ładny tekst został tu popełniony. Niezbyt wymyślne słowa, ale trafiający prosto w serce i momentami ciarogenne ("never felt more like weeping"). Cudowny otwieracz, ni mniej ni więcej.
Kolejny utwór na płycie to Sailing Ships From Heaven. Mógłbym zachować się chociaż trochę powściągliwie, ale co się będę pierniczył w tańcu - to jest najlepszy utwór na płycie i absolutnie jeden z najlepszych numerów Kasi EVER. Wybitny klimat, melodia i wokal. Nie jestem pewny, ale tekst traktuje o czymś głębszym niż się wstępnie wydaje. Muszę to sobie ogarnąć, bo mam wrażenie, że mogę ten kawałek pokochać jeszcze bardziej. Jak wspominałem na początku - okładka płyty i ten utwór to dla mnie idealne uzupełnienie. Całość uzupełniają kunsztowne klawisze i nadająca charakteru całości orkiestra. Szczerze mówiąc chyba nikt w internetach (RYM and shit) nie docenia tego utworu tak jak ja. Chędożyć ich, nie znają się.
No i znowu ten Batt. Ten facet chyba jest w życiowej formie kompozytorskiej.

Dobrze, na razie po dwóch kawałkach jest bardzo dobrze, z tendencją do cudownie. Kto ciekawy jak sprawa ma się dalej?

Czas na singiel. Love Is A Silent Thief to bardzo wolno płynąca kompozycja. Przynajmniej przez pierwsze kilkanaście sekund. Potem Kasia jedzie z koksem jak zawodowy koksownik. Tempo wzrasta, muzycznie zaczyna się dziać tyle, że ojacie a Katie prowadzi to wszystko swoim wokalem jako i powinno się to poprowadzić. Sam tekst jest - niespodzianka! - o miłości. Jakimś cudem nikt tu nie popada w banał, niektóre stwierdzenia są wyjątkowo oryginalne, jednak nie przekombinowane. Nawet mam kilka ulubionych ("Love is a parasite" i "Love is a language/Without an alphabet"). O, i jeszcze warto wspomnieć o dwu rzeczach - to pierwszy utwór na płycie w którym przy pisaniu udzieliła się sama Kasia oraz trzeba zaznaczyć że bardzo warto obejrzeć teledysk. Bardzo interesujący. Bardzo. Coś za dużo bardzo. Bardzo.
Dalej mamy kawałek nie do końca w stylu tej pani. To taki lekki erotyk IMO. To nie znaczy, że zły czy coś. Wprost przeciwnie. Nie jest to utwór o którym ktoś powie, że jest najlepszy na płycie. Nikt też nie powie że jest najgorszy. Taka grzałka, która zmienia trochę klimat na płycie. Osobiście bardzo często sobie puszczam, bo bardzo przyjemnie się go słucha jako coś wyrwane z całości. Każdy instrument jest na swoim miejscu, przez co całość zdecydowanie może porwać a Kasia tu mruczy totalnie uroczo - jest taki moment pod koniec kiedy gitara przygrywa coś na styl riffu a Katie uzupełnia luki w tym swoją mruczanką - totalnie warto poznać. Bardzo lubię tutejszą ósemkę. Ktoś z internetów słusznie zauważył że klimatem przypomina ona twórczość panny Lany (nawet maniera jest podobna). I rzeczywiście - jakby ten fragment wyciągnąć i wstawić do któregoś z lepszych utworów wyżej wspomnianej śpiewaczki to mało kto by się zorientował.
Środek płyty to lekka obniżka formy. Oczywiście nadal jest ładnie i słodko - wystarczy rzec, że The Love I'm Frightened Of na poprzedniej płycie to byłaby jedna z 3 najlepszych kompozycji. Natomiast Where Does The Ocean Go? to przyzwoity i potrafiący oczarować, ale nadal lekki banał. Zwłaszcza zwrotki. Bo refren to jednak ta lepsza część utworu. Ładna melodia, dość ciekawy klimat - tego nie można tej kompozycji odmówić. Jednak obawiam się że przypadkowy słuchać określi ją jako straszne nudy. Ja osobiście lubię, chociaż nie szaleję ze szczęścia.
Kolejny utwór na płycie to Idiot School. Pierwsze co wpada w ucho to bardzo monotonny podkład. Jednak coś innego w bardzo dobrym stylu wyróżnia ten utwór. No oczywiście że tekst. Lekko prześmiewczy, humorystyczny i przerysowany a przy tym niesamowicie wpadający w ucho. I tu mały konkurs. Co Katie miała na myśli w nieukończonej frazie ("You gave all your loving to me/I gave you a kick in the...)? Zwycięzca może się kopnąć w wybrane miejsce.
O, a teraz czas na bardzo superaśny kawałek. Mad, Mad Men darzę miłością znaczną. Bo jak tu nie kochać kawałka z tak niesamowicie sympatycznymi chórkami? Zresztą cały kawałek jest prowadzony w niezwykle radosnym klimacie. Instrumenty roxują i robią świetną robotę. I w końcu mamy tutaj bardzo jasny i inspirujący przekaz – "każdy może zmienić świat". No przecież!
Dobra, jak wcześniejsze kawałki mogły być dla niektórych (większości) nudne to jeszcze nie słyszeliście Chase Me. Kompozycja prowadzona w bardzo leniwym tempie. Słuchając pierwszej minuty można już w zasadzie mieć pojęcie o całej kompozycji. Nic tu nie zaskakuje, nic nie wywołuje większych emocji. Ot, całkiem przyjemny, ale przelatujący gdzieś w tle kawałek. Chyba najsłabszy na płycie. Mimo to warto się wsłuchać chociaż przez chwilę w tło muzyczne kawałka. Można docenić, bo zaiste powiadam muzyka tutaj jest dobra.
I pomyśleć że na Secret Symphony najsłabszy kawałek na płycie był fatalny, a tutaj najsłabszy kawałek jest w zasadzie najmniej fajny.
Kolejny utwór jest uroczy. Po prostu. I Never Fall to subtelne klawisze – duch Marillion się unosi – i niemniej subtelny wokal. Ogólnie mówiąc mamy do czynienia ze Standardową Piosenką o Miłości wg Kasi. Jest melancholijnie, jest przyjemnie, jest w porządku. W związku z długością/krótkością tego utworu można powiedzieć że mamy do czynienia ze wstępem do ostatniej kompozycji na płycie.
Pierwszy singiel, kawałek który dał mi nadzieję że to będzie dobra płyta. I Will Be There to Stuprocentowa Kasia, nie siląca się na nie wiadomo co. Jest orkiestra, która tak paskudnie zdominowała poprzednią płytę. Jednak tutaj robi bardzo ładne tło i przestrzeń. Nic wielkiego, ale bardzo uprzyjemnia wrażenia ogólne. Dodajmy do tego gitarowe smaczki oraz piękny tekst i mamy przepis na singla (który przepycha się w ogonie LP3, phi!). Solidne zakończenie bardzo dobrej płyty.


Czas na podsumowania. W zasadzie powinienem skrócić to co napisałem wyżej i dodać jeszcze więcej słów takich jak "bardziej" "lepiej" "cudownie" "przepięknie" "bajecznie" i tak dalej i tym podobne. Ale już nie będę taki, bo jeszcze ktoś puści pawia od tej słodyczy.
Płyta jest bardzo dobra. Jako że fanatyzm ma swoje prawa to nawet napiszę, że to mocny kandydat do najlepszej płyty Katie EVER. No serio. Masa oryginalnych pomysłów, złamana monotonia. Kasia nadal pokazuje że potrafi zaskoczyć. Gdy trzeba pokazuje pazurki a gdy trzeba to nieźle buja. A to wszystko okraszone tym wielbionym przeze mnie wokalem i melancholią.

Dobra, to może kilka ocen cząstkowych (każdy je lubi przecież):

Wokal: 10/10
Kompozycje: 8.5/10
Melodie: 8/10
Różnorodność: 9/10
Urok: 9/10
Hajlajty: 8.5/10

Średnia: 8.83


I jeszcze może klasyfikacja utworów na płycie:

11. Chase Me
10. Where Does The Ocean Go
9. Idiot School
8. The Love I'm Frightened Of?
7. I Never Fall
6. Love Is A Silent Thief
5. I Will Be There
4. Mad, Mad Men
3. Shiver and Shake
2. Never Felt Less Like Dancing
1. Sailing Ships From Heaven

...and that's all folks.
Avatar użytkownika
OberstPrymas
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 5380
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 24 kwi 2010, o 19:43
Lokalizacja: Świebodzice
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Katie Melua <3

Postprzez shamar » 13 lis 2013, o 00:01

Nie jest, znów, zbyt dobrze.

Po 2ch odsłuchach jestem w stanie wyróżnić jedynie 3 kawałki:

Never Felt Less Like Dancing
Love Is A Silent Thief
Chase Me



I raczej żaden nie wszedłby do mojego "best of". Może "Chase Me"
Avatar użytkownika
shamar
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 2735
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 maja 2008, o 22:48
Lokalizacja: K-ce / Czewa
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Katie Melua <3

Postprzez OberstPrymas » 13 lis 2013, o 00:12

Nojezu, następny. To znaczy prawie wszyscy których pytam, kręcą nosem na tę płytę. I absolutnie tego nie rozumiem. Tak jak debiut był uroczy, Piece dojrzałe i stojące hitami, tak Ketevan to album strasznie klimatyczny z wieloma fajnymi pomysłami. Chórki w Mad, Man Men, bas i gitara w Shiver and Shake - tak Kasia jeszcze nie grała. A Sailing Ships from Heaven to TOP5 Katie, totalnie.

Jak ktoś myślał, że mój entuzjazm wyparuje z czasem to niech wie, że się mylił. Nadal uważam ten album za cudeńko ;)
Avatar użytkownika
OberstPrymas
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 5380
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 24 kwi 2010, o 19:43
Lokalizacja: Świebodzice
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Katie Melua <3

Postprzez shamar » 13 lis 2013, o 00:27

A co to moja / ich / czyjaś wina, że jesteś nieobiektywny? :P
Avatar użytkownika
shamar
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 2735
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 maja 2008, o 22:48
Lokalizacja: K-ce / Czewa
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Katie Melua <3

Postprzez OberstPrymas » 13 lis 2013, o 00:29

Na tym chyba polega słuchanie muzyki. To znaczy nie lub wszystkich, którzy nie lubię tego co Ty :P
Avatar użytkownika
OberstPrymas
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 5380
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 24 kwi 2010, o 19:43
Lokalizacja: Świebodzice
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Katie Melua <3

Postprzez ciepron » 31 sie 2014, o 15:37

Kto jeszcze lubi Kasie? :):):):):) PISAC!!! :):):):):):):):)
Avatar użytkownika
ciepron
Hawk Man
Hawk Man
 
Posty: 30
Dołączył(a): 12 cze 2014, o 08:59
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Katie Melua <3

Postprzez AABBAAA » 1 wrz 2014, o 13:40

<nie ta Kaśka>
Ostatnio edytowano 22 wrz 2014, o 21:31 przez AABBAAA, łącznie edytowano 1 raz
Tu miał być obrazek ale się usunął z serwera.
Obrazek
Avatar użytkownika
AABBAAA
Leroy Brown
Leroy Brown
 
Posty: 927
Zdjęcia: 15
Dołączył(a): 18 mar 2013, o 01:27
Lokalizacja: Kraj Simoleonów
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Katie Melua <3

Postprzez ciepron » 1 wrz 2014, o 19:23

WPISYWAĆ MIASTA! hehehehehehehhee :):):):) dobra dobra jaja se robie przecież wiem, że to nie onet a forum na dobrym poziomie :):):) kłaniam się :):):):)

PS. ALE WPISYWAĆ MIASTA

heheheheheheheheh :):):)
Avatar użytkownika
ciepron
Hawk Man
Hawk Man
 
Posty: 30
Dołączył(a): 12 cze 2014, o 08:59
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Katie Melua <3

Postprzez OberstPrymas » 1 wrz 2014, o 19:48

Ej, nie śmiecić mi w Najpiękniejszym wątku na forum.
Avatar użytkownika
OberstPrymas
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 5380
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 24 kwi 2010, o 19:43
Lokalizacja: Świebodzice
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Następna strona

Powrót do Another World

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron