[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4814: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3911)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4816: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3911)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4817: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3911)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4818: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3911)
• Zobacz wątek - Top10 - drugie starcie - ALICE COOPER

Top10 - drugie starcie - ALICE COOPER

Gry typu Top 10

Re: Top10 - drugie starcie - PINK FLOYD

Postprzez Mefju » 12 lis 2013, o 02:15

Kurna, kolejny trudny top... i kolejny tworzony na potrzebę chwili, bo to się u mnie co chwila zmienia i za każdym razem żyję jakimiś zboczeniami...

1. Marooned - takie urocze, ale i takie smutne zarazem... choć z drugiej strony to się świetnie też sprawdza jako muzyka relaksacyjna, no i te wspomnienia znad morza...
2. Echoes - mistrzostwo świata, no ale osobiste zboczenia muszę stawiać wyżej :P
3. Time
4. Us And Them
5. One Of These Days
6. High Hopes
7. Interstellar Overdrive
8. Vegetable Man
9. Dogs
10. Sheeps

11. Run Like Hell
12. A Great Day For Freedom
13. Breathe
- tego w sumie łatwiej mi było się pozbyć bo w końcu w "Time" jest repryza tego
14. Any Colour You Like
15. The Great Gig In The Sky
16. Mudmen
17. Goodbye Blue Sky
18. Don't Leave Me Now
19. Matilda Mother
20. Pigs

21. Chapter 24
22. Another Brick In The Wall, Part I
23. Hey You
24. Shine On You Crazy Diamond, Parts I-V
25. Atom Heart Mother
26. Welcome To The Machines
27. Comfortably Numb
28. Is There Anybody Out There
29. Astronomy Domine
30. Shine On You Crazy Diamond, Parts VI-IX

31. Wearing The Inside Out
32. In The Flesh
33. The Fletcher Memorial Home
34. Up The Khyber
35. Bike
36. Quicksilver
37. Have A Cigar
38. Lucifer Sam
39. See Emily Play
40. Set The Controls For The Heart Of The Sun

41. Corporal Clegg
42. Dogs Of War
43. Julia Dream


Bożżże, jak zacząłem wywalać kawałki poza dychę to normalnie płakałem! ;__; TOP10 w przypadku tego zespołu po prostu nie ma racji bytu! Dla Floydów potrzebny jest przynajmniej TOP20!
Guess who! Guess who wrote it about queenvision yet in November 2013:
"A mnie nigdy nie ciągnęło żeby się tym choć trochę zainteresować."
Obrazek
Avatar użytkownika
Mefju
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 5476
Dołączył(a): 27 cze 2008, o 00:52
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Top10 - drugie starcie - PINK FLOYD

Postprzez How_Can_I_Go_On » 12 lis 2013, o 16:50

1.Comfortably Numb
2.Hey You
3.Brain Damage
4.Shine On You Crazy Diamond
5.A Great Day For Freedom
6.High Hopes
7.Marooned
8.Money
9.Echoes
10.Not Now John
Avatar użytkownika
How_Can_I_Go_On
Tree Man
Tree Man
 
Posty: 204
Dołączył(a): 7 gru 2010, o 20:12
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Top10 - drugie starcie - PINK FLOYD

Postprzez Rysiu » 12 lis 2013, o 17:22

Z góry ostrzegam barretofobów, że post zawiera lokowanie Barretta:

1. Trial (Wall)
2. In the flesh (Wall)
3. Brain Damage/Eclipse (DSOTM - typuję razem jako całość, ale pewnie nie przejdzie, więc na potrzeby punktacji tylko Brain Damage)
4. Echoes (Meddle)
5. Astronomy Domine (Piper)
6. The Post-War Dream (Final)
7. Us and Them (DSOTM)
8. Waiting for the Worms (Wall)
9. Gnome (Piper)
10. Jugband Blues (Saucerful)
Ostatnio edytowano 12 lis 2013, o 18:46 przez Rysiu, łącznie edytowano 1 raz
Zdeklarowany brianofil, korwinista a do tego wyznawca Latającego Potwora Spaghetti.

Obrazek
Avatar użytkownika
Rysiu
Leroy Brown
Leroy Brown
 
Posty: 1293
Dołączył(a): 23 maja 2012, o 21:11
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Top10 - drugie starcie - PINK FLOYD

Postprzez whoatemydinner » 12 lis 2013, o 18:33



well shiiiit... Aha, uzasadnienia do 140 znaków, jako próba zwięzłości.

01. Shine on You Crazy Diamond [Wish You Were Here, 1975]
Od części I do IX ani jednego słabego momentu. Każda solówka, akord, czy słowo mają sens. Pink Floydowe dzieło skończone, ciary i kropki.
02. Time [The Dark Side of the Moon, 1973]
Od epickiego wstępu, przez ostrą zwrotkę Gilmoura, przepiękny refren Wrighta aż do jednej z najpiękniejszych solówek – geniusz zdecydowany.
03. Echoes [Meddle, 1971]
Są inni od zachwycania się BARDZO, ale nie doceniać to wstyd. Jedna z najładniejszych melodii w historii, a przecież jest jeszcze klimat.
04. Comfortably Numb [The Wall, 1979]
Złowieszczy Waters, kojący Gilmour, łabędzi śpiew Fendera Stratocastera.
05. Us and Them [The Dark Side of the Moon, 1973]
Ja wam dam słabszy moment na DSOTM! Piękna progresja akordów, saksofon oraz porażający kontrast dynamiczny pomiędzy segmentami piosenki.
06. The Final Cut [The Final Cut, 1983]
Powiem tyle: ostatnia zwrotka porusza mnie tak mocno, jak może z 5 innych momentów w muzyce.
07. Welcome to the Machine [Wish You Were Here, 1975]
Bo od pierwszego odsłuchu są ciary. Klimat odhumanizowany, mechaniczny, dystopijny. Tak zniszczyć ciepło gitary akustycznej...!
08. Summer '68 [Atom Heart Mother, 1970]
To wręcz Beatlesowe jest na swój sposób. Kocham dęciaki w refrenie.
09. Lucifer Sam [The Piper at the Gates of Dawn, 1967]
Przebojowy, zwariowany ale jednak przystępny Barrett - czyli tak, jak bardzo lubię.
10. Wearing the Inside Out [The Division Bell, 1994]
Wright Mistrz ze swoim anielskim głosem powraca na płytę w roli wokalisty i wychodzi pięknie. Jak kogoś nie bierze TEN klimat to nie wiem.
// //

Obrazek
Avatar użytkownika
whoatemydinner
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 2679
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 2 lip 2011, o 12:37
Lokalizacja: Wa-wa / Gdynia
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Top10 - drugie starcie - PINK FLOYD

Postprzez kater » 12 lis 2013, o 22:54

po kawałku z płyty

1. Echoes [Meddle]
2. The Great Gig In The Sky [Dark Side of the Moon]
3. Set The Controls For The Heart Of The Sun [A Saucerful of Secrets]
4. Shine On You Crazy Diamond, pt 1 [Wish You Were Here]
5. Fat Old Sun [Atom Heart Mother]
6. Astronomy Domine [The Piper at the Gates of Dawn]
7. Sheep [Animals]
8. Gunner's Dream [The Final Cut]
9. Hey You [The Wall]
10. Wearing The Inside Out [Division Bell]
Pozdrawiam,
Pani Barbara Rybacka z Solca Kujawskiego


Avatar użytkownika
kater
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 7653
Dołączył(a): 24 maja 2006, o 16:34
Lokalizacja: Góry Samotne
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Top10 - drugie starcie - PINK FLOYD

Postprzez Faraday » 13 lis 2013, o 16:41

1. The Great Gig in the Sky
2. Echoes
3. Welcome to the Machine
4. Dogs
5. Shine On You Crazy Diamond (Parts I-V)
6. Us and Them
7. Interstellar Overdrive
8. Time
9. Comfortably Numb
10. High Hopes

:shifty:

Avatar użytkownika
Faraday
Tree Man
Tree Man
 
Posty: 623
Dołączył(a): 30 gru 2010, o 14:38
Lokalizacja: New Zerø Kanada
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Top10 - drugie starcie - PINK FLOYD

Postprzez lookaug » 13 lis 2013, o 19:26

1. Shine on You Crazy Diamond
2. Comfortably Numb
3. Wish You Were Here
4. High Hopes
5. Hey You
6. Brain Damage
7. Atom Heart Mother
8. The Great Gig in the Sky
9. Wearing the Inside Out
10. Have a Cigar
Avatar użytkownika
lookaug
Leroy Brown
Leroy Brown
 
Posty: 1426
Dołączył(a): 3 mar 2009, o 13:58
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Top10 - drugie starcie - PINK FLOYD

Postprzez Michalzbiku95 » 14 lis 2013, o 17:37

1.Shine on You Crazy Diamond
2.High Hopes
3.Comfortably Numb
4.Time
5.Echoes
6.Wish You Were Here
7.Hey You
8.The Great Gig in the Sky
9.Run Like Hell
10.Welcome to the Machine
Nagroda "Tomisiępodobatomniejoznowucośfajnego 2010"
Avatar użytkownika
Michalzbiku95
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 1543
Dołączył(a): 26 lut 2010, o 22:21
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Top10 - drugie starcie - PINK FLOYD

Postprzez Maciej » 14 lis 2013, o 22:08

01.Shine on You Crazy Diamond
02.Dogs
03.High Hopes
04.Atom Heart Mother
05.Comfortably Numb
06.Time
07.Welcome To The Machine
08.Pigs
09.Echoes
10.Wearing the Inside Out

umieszczenie poza listą Us and Them (na 11),The Great Gig in the Sky, Hey You,,Yet Another Movie, ABITW, Trial czy Sorrow jest niepoważne, ale nikt nie mówił, że to poważna zabawa.
Avatar użytkownika
Maciej
The Hitman
The Hitman
 
Posty: 1626
Dołączył(a): 22 lip 2005, o 11:10
Lokalizacja: Kraków
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Top10 - drugie starcie - PINK FLOYD

Postprzez Xavi » 14 lis 2013, o 22:33

Opisy skrótowe, kiedyś walnę jakieś wielkie wypracowanie, które przeczyta 2 i pół osoby.

1. The Great Gig in the Sky - TOP 3 muzyki ever, w sumie każda piosenka/utwór ma jakiegoś swojego naśladowcę, tutaj się nie dało. Cały ból świata wykrzyczany naraz. To jest wręcz niemożliwe jak muzyka może być uduchowiona. Mam jakieś lęki, strach przed czymś, jakaś niezręczna sytuacja - wszystkie negatywne emocje po tym zamieniają się w dodatkową siłę. W ogóle to jest siła Dark Side - tyle geniuszu i emocji naraz, że czasami aż boję się włączyć w całości, płyta, którą nagrali kosmici jacyś wtedy. No bo Money niby najgorsze, a i tak jeden z lepszych basów jakie powstało.
2. Brain Damage/Eclipse - bo 'there is no dark side of the moon really' po tym wszystkim co się przeżyło to najbardziej spełniony moment w muzyce kiedykolwiek.
3. Time - a tak, żeby jeszcze bardziej podkreślić moje uwielbienie dla płyty, niesamowity klimat i najlepsze solo ever.
4. Shine on You Crazy Diamond - TYLE przestrzeni. Dosłownie kosmos i ogrom.
5. Echoes - zawsze odkrywam w nim coś nowego, tajemnicze jak rybo dwudyszna.
6. Trial - podsumowanie wielkiej przygody jaką jest The Wall, mój ulubiony tekst jaki powstał. Sam ten utwór daje mi więcej emocji niż całe Final Cut :P
7. Dogs - ciężko nie pamiętać o Animals. Album idealny, a tu jego najmocniejszy punkt. Gilmour kurde.
8. Comfortably Numb - no albo tutaj te solo, ciężko powiedzieć.
9. Welcome to the Machine - niepokojące i depresyjne.
10. Interstellar Overdrive - pamiętamy o niewiele gorszych początkach.

liczyć Brain Damage z tego drugiego miejsca

najbliżej reszta Dark Side, Wish, Sheep + Pigs długie, Atom Heart Mother, Hey You, High Hopes, Gunner's, Astronomy Domine, One Of These Days.
Avatar użytkownika
Xavi
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 3148
Dołączył(a): 6 wrz 2010, o 13:21
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Top10 - drugie starcie - PINK FLOYD

Postprzez NAR » 15 lis 2013, o 03:10

rybo dwudyszna ciężko. Wiele wcieleń, wiele odcieni, a każdy piękny.

1 Echoes [Meddle]
No ciężko nie wielbić. Długo we mnie dojrzewało, ale teraz to jedna z najpiękniejszych rzeczy jakie słyszałem. Melodia, wokale i ten punk kulminacyjny pod koniec.. gdyby jeszcze tekst nie opowiadał o albatrosach ;> Mimo to - miłość i nieprawdopodobna muzyczna podróż.

2 Time [The Dark Side of the Moon]
Utwór z cyklu "zagrajcie mi na pogrzebie, weselu, marszu niepodległości, albo innej radosnej potańcówce". Utwór pełny. Melodia nieprawdopodobnie mocno zapada w pamięć, najlepsza perkusja we Flojdach, a Gilmour odstawia taki popis, że klękajcie narody. No i najlepszy tekst w historii zespołu. Jezu jak Gilmour wymienia się Wrightem wokalami i wchodzi refren to jest błogość nad błogości.

Tired of lying in the sunshine
Staying home to watch the rain
And you are young and life is long
And there is time to kill today
And then one day you find
Ten years have got behind you
No one told you when to run
You missed the starting gun

And you run, and you run to catch up with the sun, but it's sinking
Racing around to come up behind you again
The sun is the same in a relative way, but you're older
Shorter of breath and one day closer to death


3 Great Gig in the Sky [The Dark Side of the Moon]
Ja ogólnie najchętniej na pierwsze dałbym całe Dark Side, bo to moje top 3 i jest bardziej spójne i poukładane niż 90% tych wszystkich, śmiesznych progmetalowych suit (vide najnowsza płyt - za przeproszeniem - DT).
And I am not frightened of dying, any time will do, I don't mind. Why should I be frightened of dying? There's no reason for it, you've gotta go sometime
bo to co się dzieje później to oczywista oczywistość. Clare Torry wyśpiewała kosmos.

4 Shine on You Crazy Diamond [Wish You Were Here]
Nigdy nie oganiałem czemu pierwsza połowa jest tak popularna skoro to co najlepsze w tym utworze ma miejsce pod jego koniec gdy Wright czaruje na najwyższym poziomie.

5 Comfortably Numb
[Wall]
No niech ma. Ale też nie ma co zgrywać hipstera, ta koda pod koniec to chyba najpiękniejszy gitarowy popis jaki słyszałem. A już wersje live wygrywają wszystko.

6 Dogs [Animals]
Nie wiedziałem czy dać Owce czy też może Świnie więc zdecydowałem się na Psy. Bo najdłuższe, najlepsze, najwogóle. Może i teraz Waters to zblazowane Hollywood w przeciwsłonecznych okularach, ale kiedyś to wyglądało zupełnie inaczej. Mam słabość do tych jego zgorzkniałych momentów gdy obrażony na cały świat wypluwa serca i płuca. Nawet jeśli nie potrafi śpiewać ;)

7 Set The Controls For The Heart of The Sun [Ummagumma]
Kosmos. Ogólnie koncertowa Ummagumma to obecnie chyba najczęściej słuchana przeze mnie płyta Flojdów. Jedyna w swoim rodzaju. Tajemnicza, rozimprowizowana, żywa i genialna. Być na takim występie to musiało być doświadczenie przemagiczne.

8 Brain Damage/Eclipse [The Dark Side of the Moon]
Gdyby liczono razem to pewnie by było o te kilka pozycji wyżej, enyłej... chyba najlepsze zakończenie jakiegokolwiek albumu jakie znam. Jako zamknięcie, podsumowanie, puenta... piękne.

everything under the sun is in tune
but the sun is eclipsed by the moon


9 Wearing The Inside Out [Division Bell]
Najbardziej niedoceniona piosenka PF. Piękny Wright, nikt tak nie umiał.

10 The Final Cut [The Final Cut]
I jeszcze jeden zgorzkniały Waters. Mówcie o Final Cut co chcecie, ostatnia zwrotka to dla mnie ciary w świeczkach i miejsce które jest miejscem. Ale serio, nie wiem jak można wielbić wszelkie Mury, a nie lubić jednocześnie tej płyty.

gęsto było, zwłaszcza w końcówce. Najbliżej The Trial, Sheep, Pigs, Welcome to the Machine, Atom Heart Mother, Us and Them, Breathe, Hey You, Have a Cigar, Interstellar Overdrive, Lucifer Sam, High Hopes, Astronomy Domine, A Saucerful of Secrets, Gunner's Dream, Bike, Not Now John...
.


.
Avatar użytkownika
NAR
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 6589
Dołączył(a): 6 lut 2008, o 16:17
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Top10 - drugie starcie - PINK FLOYD

Postprzez kater » 15 lis 2013, o 23:48

jaka ładna lista nareczku
Pozdrawiam,
Pani Barbara Rybacka z Solca Kujawskiego


Avatar użytkownika
kater
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 7653
Dołączył(a): 24 maja 2006, o 16:34
Lokalizacja: Góry Samotne
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Top10 - drugie starcie - PINK FLOYD

Postprzez Dundersztyc19 » 16 lis 2013, o 00:04

To, że TOP10 w przypadku tego zespołu na pewno nie ma sensu, wiadomo, ale zawsze dla zabawy można.

1.Several Species of Small Furry Animals Gathered Together in a Cave and Grooving with a Pict (Ummagumma)
Na liście coś z najbardziej udziwionej płyty Floydów musiało koniecznie być, w zasadzie równie dobrze to mógł być wezyr lub Syzyf. Waters wygrywa za wspaniały tytuł, efekty dźwiękowe i arcyciekawy język.
2.Welcome to the Machine (Wish You Were Here)
Teraz poważniej, przejście z poprzedniego utwory do tego, to uwielbiany przeze mnie moment, a sama kompozycja wspaniale mrożąca krew w żyłach, zwłaszcza z teledyskiem.
3.The Trial (The Wall)
4.In the Flesh? (The Wall)
Oczywiście mam na myśli wersję zaczynającą album. Dobitne wejście, fajna melodia, tak jakoś kapitalne wprowadza w nastrój albumu.
5.See Emily Play (Relics)
Chyba najfajniejsza rzecz z Sydem. Zgrabna, melodyjna, radosna pioseneczka. Od razu mnie chwyciło. Nie sprawia wrażenia dla mnie zbyt naćpanej, jak utwory na debiucie.
6.Corporal Clegg (A Saucerful of Secrets)
Mirliton i wszystko jasne.
7.Waiting for the Worms (The Wall)
Jestem nazistą.
8.Sheep (Animals)
9.On the Run (Dark Side of the Moon)
Co jak co, ale bez tego utworu albumu sobie nie wyobrażam, jak pięknie pędzi aranżacyjnie i dobrze oddaje klimat wydawnictwa.
10.Alan's Psychedelic Breakfast (Atom Heart Mother)
Mogłem dać wspaniały utwór tytułowy, który jak na pół godziny mija szybko i sprawia wrażenie zgrabnego, mogłem też dać "Summer '68", którego potęgę odkryłem po ostatnich przesłuchaniach, ale na przekór wszystkiemu dam utwór, który najzwyczajniej w świecie powoduje wzrost apetytu, myślę wtedy o porządnym żarciu.
http://www.survio.com/survey/w/I9A2D9A6B6X9E9I3A">Zagospodarowanie turystyczne województwa podkarpackiego
Avatar użytkownika
Dundersztyc19
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 1575
Dołączył(a): 25 sie 2009, o 13:27
Lokalizacja: Kuala Lumpur
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Top10 - drugie starcie - PINK FLOYD

Postprzez manwerty » 16 lis 2013, o 00:51

1.Echoes
2.The Great Gig in the Sky
3.Dogs
4.Atom Heart Mother
5.Comfortably Numb
6.Time
7.Hey You
8.The Final Cut
9.Learning to Fly
10.Welcome to the Machine

Tuż za listą Shine on You, Wearing the Inside Out i Interstellar Overdrive


Avatar użytkownika
manwerty
Leroy Brown
Leroy Brown
 
Posty: 946
Dołączył(a): 25 lip 2012, o 18:40
Lokalizacja: kuj-pom
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Top10 - drugie starcie - PINK FLOYD

Postprzez ytron » 16 lis 2013, o 02:09

remember, forcing an unwilling creature to enter your cock is quite difficult
Avatar użytkownika
ytron
Leroy Brown
Leroy Brown
 
Posty: 1474
Dołączył(a): 4 lis 2007, o 21:52
Lokalizacja: Chujowskie Pocipie
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Top10 - drugie starcie - PINK FLOYD

Postprzez mumin_king » 18 lis 2013, o 13:09



1. Us and Them
2. Time
3. The Trial
4. Wish You Were Here
5. Comfortably Numb
6. Shine on You Crazy Diamond
7. The Great Gig in the Sky
8. High Hopes
9. Hey You
10. Brain Damage
wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Avatar użytkownika
mumin_king
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 7668
Zdjęcia: 1
Dołączył(a): 14 cze 2006, o 14:50
Lokalizacja: Rzekuń
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Top10 - drugie starcie - PINK FLOYD

Postprzez mumin_king » 18 lis 2013, o 22:23

TOP10 PINK FLOYD

1. Echoes - 94
2. Shine On You Crazy Diamond - 89
3. Time - 77
4. Comfortably Numb - 63
5. The Great Gig In The Sky - 56
6. Dogs - 50
7. High Hopes - 44
8. The Trial - 36
9. Brain Damage - 34
10. Us And Them - 32


11. Welcome to the Machine - 29
12. Hey You - 27
- Wish You Were Here
14. Atom Heart Mother - 20
15. Marooned - 14
16. The Gunner's Dream - 13
17. Set The Controls For The Heart Of The Sun - 12
18. Astronomy Domine - 11
- Pigs (Three Different Ones)
20. Several Species of Small Furry Animals Gathered Together in a Cave and Grooving with a Pict - 10
21. In the Flesh - 9
- Interstellar Overdrive
- The Final Cut
24. Sheep - 8
25. In the Flesh? - 7
- Money
- Waiting for the Worms
- Wearing the Inside Out
29. A Great Day For Freedom - 6
- Fat Old Sun
- One Of These Days
- See Emily Play
- Summer '68
34. Corporal Clegg - 5
- The Post-War Dream
36. Mother - 4
37. Take It Back - 3
- Vegetable Man
39. Bike - 2
- Gnome
- Learning to Fly
- Lucifer Sam
- On the Run
- Run Like Hell
45. Alan's Psychedelic Breakfast - 1
- Free Four
- Have a Cigar
- Jugband Blues
- Not Now John
wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Avatar użytkownika
mumin_king
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 7668
Zdjęcia: 1
Dołączył(a): 14 cze 2006, o 14:50
Lokalizacja: Rzekuń
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Top10 - drugie starcie - PINK FLOYD

Postprzez mumin_king » 18 lis 2013, o 22:24

TOP 10 - DEEP PURPLE
wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Avatar użytkownika
mumin_king
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 7668
Zdjęcia: 1
Dołączył(a): 14 cze 2006, o 14:50
Lokalizacja: Rzekuń
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Top10 - drugie starcie - DEEP PURPLE

Postprzez Mefju » 18 lis 2013, o 22:45

No tu już będzie łatwiej bo ja jestem jednak fanem tylko ich początkowego okresu(znaczy nie tego zupełnie początkowego, ale tego najklasyczniejszego), a całości to chyba prędko jeszcze nie ogarnę i nawet nie wiem czy mi na tym zależy.


1. Speed King
2. Child In Time
3. No One Came
4. Space Truckin'
5. Lay Down Stay Down
6. Hard Lovin' Man
7. Smoke On The Water
8. Flight Of The Rat
9. You Fool No One
10. Highway Star


11. Fireball

Wszystko z zaledwie 4-ech płyt, z czego 3 były z tym klasycznym składem!
Poza dychą to już nie bardzo było co zbierać odziwo... chociaż w sumie to dawno już żadnych Purpli nie odpalałem, więc może pora to w końcu odświeżyć.

EDIT: JEZU, NIE DAŁEM SMOKE ON THE WATER?! :scared-eek: NIE MOŻE BYĆ! No to arrivederci... kurna sam nie wiem co! :(
EDIT 2: Jednak sajonara dla "Fireball" z 9. miejsca. Wprawdzie "Highway Star" było niżej, ale nie dać tego to trochę wstyd.
Ostatnio edytowano 20 lis 2013, o 01:38 przez Mefju, łącznie edytowano 1 raz
Guess who! Guess who wrote it about queenvision yet in November 2013:
"A mnie nigdy nie ciągnęło żeby się tym choć trochę zainteresować."
Obrazek
Avatar użytkownika
Mefju
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 5476
Dołączył(a): 27 cze 2008, o 00:52
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Top10 - drugie starcie - DEEP PURPLE

Postprzez OberstPrymas » 18 lis 2013, o 23:01

Znam stosunkowo mało, chociaż trochę tam próbowałem nadrabiać na Spotify, ale skupię się tylko na tym co znam z płyt.

1. Burn
2. Demon's Eye
3. Knocking at Your Back Door
4. Mistreated
5. Flight of the Rat
6. Child in Time
7. Strange Kind of Woman
8. Speed King [bardziej piano wersję, ale liczcie albumową oczywka]
9. Freedom
10. Help!

Lista na pełnym spontanie. Pierwsze miejsce absolutnie zawsze w sercu. Wszystko co kocham w Purplach tam jest. Takie rzeczy jak poza albumowy Freedom czu coverowy Help! to moje malutkie zboczenia.
Avatar użytkownika
OberstPrymas
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 5380
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 24 kwi 2010, o 19:43
Lokalizacja: Świebodzice
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Top10 - drugie starcie - DEEP PURPLE

Postprzez Kriejtiw » 20 lis 2013, o 01:00

Cóż, Perfect Strangers było pierwszą płytą, którą zakupiłem. Od tego czasu upłynęło już sporo wody, a DP nie są już (w sumie to nigdy specjalnie nie byli; nie znam wszystkich płyt, może z połowę) w orbicie moich zainteresowań. Potrafię jednak docenić, bo choć ostatnio słuchałem aktywnie w epoce kamienia łupanego, to parę rzeczy ciągle działa. Przyjemne jest takie odświeżanie, no.

1. Soldier of Fortune
Dalej jestem zdania, że Gillan zaśpiewałby to lepiej. Coverdale nigdy do końca mi nie pasował w roli głosu Deep Purple. Co wystarczyło, żeby kawałek z nim na wokalu zajął pierwsze miejsce. Nostalgiczna pieśń, gdzie czuje się na plecach to osamotnienie i niedolę. Yes, I can hear the sound. Of a windmill going round - uwielbiam ten moment.

2. Child In Time
Bo te wrzaski są legendarne... Nie ma co gadać, to jest pomnik hard-rocka i niesamowity popis wokalny.

3. Highway Star
W sumie j/w. Rewelacyjne otwarcie albumu.

4. Burn
still I hear - BUUUURN!

5. Space Truckin'
Bo to prawie jak rap. Ale serio, mnie jakoś to powtarzanie dwóch słów zawsze mnie brało. Let's go Space Truckin'!

6. Knocking at Your Back Door
Żeby uhonorować to Perfect Strangers. Nie będzie tytułowego, którego kult jest dla mnie ciut niezrozumiały. Jest za to fajny kawałek z połamanym riffem i Gillanem. Tak, głos mu już trochę zmatowiał, ale takie życie.

7. Flight of the Rat
Jon, ty wariacie.

8. Lalena
Rod Evans był jednak fajnym gościem. W ogóle na tej płycie brzmią jak Moody Blues, za co oczywiście propsy. No i nie samym nieawangardowym ŁUPANIEM człowiek żyje.

9. Son Of Alerik
Mam jakąś słabość do tego. No i do "A" 2000. Powiedziałem jednak, że Coverdale'a mniej lubię, więc na liście jeno Alerik.

10. Smoke on The Water
Dam punkt, nie będę przecież sobie jaj robił. Przecież zawieszam ucho, gdy słyszę to tu i ówdzie.
Avatar użytkownika
Kriejtiw
Tree Man
Tree Man
 
Posty: 769
Dołączył(a): 4 lut 2012, o 23:49
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Top10 - drugie starcie - DEEP PURPLE

Postprzez lookaug » 20 lis 2013, o 16:05

No nie, trzy listy i nikt nawet nie wymienił najlepszego kawałka.

1. When a Blind Man Cries
2. Burn
3. Soldier Of Fortune
4. Perfect Strangers
5. Highway Star
6. You Keep on Moving
7. This Time Around/Owed to 'G'
8. Sail Away
9. Sometimes I Feel Like Screaming
10. Woman From Tokyo
Avatar użytkownika
lookaug
Leroy Brown
Leroy Brown
 
Posty: 1426
Dołączył(a): 3 mar 2009, o 13:58
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Top10 - drugie starcie - DEEP PURPLE

Postprzez How_Can_I_Go_On » 20 lis 2013, o 16:39

1.Perfect Strangers
And if you hear me talking on the wind
You've got to understand
We must remain
Perfect Strangers.

Najulubieńszy utwór z najulubieńszego albumu Purpli.

2.Highway Star
Uwielbiam ten moment z 2 minuty i którejś tam sekundy, kiedy wchodzą Hammondy <3

3.Child in Time
Absolutny klasyk.

4.Soldier of Fortune
Lubię okres z Coverdale'm i to jest moim zdaniem najlepszych utwór z tych czasów.

5.Wasted Sunsets
Bardzo fajna balladka z Perfect Strangers.

6.Smoke on the Water

7.Lalena

8.Burn

9.Knocking At Your Back Door
Takie złowieszcze intro :D

10.Sometimes I Feel Like Screaming
Solo<3
Avatar użytkownika
How_Can_I_Go_On
Tree Man
Tree Man
 
Posty: 204
Dołączył(a): 7 gru 2010, o 20:12
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Top10 - drugie starcie - DEEP PURPLE

Postprzez Dundersztyc19 » 21 lis 2013, o 16:27

Okres z Evansem zdecydowanie najbardziej wymiata, uważam, że właśnie wtedy nazwa zespołu była najbardziej adekwatna do muzyki, którą grali. I to właśnie jego będzie dużo na liście.

1.Anthem (The Book of Taliesyn)
Piękna romantyczna rzecz, z uroczym refrenem. Nawet było miejsce na smyczki. Oczywiście Lord od samego początku dawał o sobie znać, jako świetny klawiszowiec. Rzeczy z Gillanem się przy tym chowają.
2.River Deep - Mountain High (The Book of Taliesyn)
Utwór z fajnie budowanym klimatem, wspaniałym refrenem i w ogóle jest jazda. W ogóle uwielbiam archaicznie brzmienie płyty.
3.April (Deep Purple)
Wielki finał kolejnej, mrocznej płyty Purpli. Wielce wspaniałe połączenie rocka z operą i właśnie opera jest najlepszą częścią utworu. Ale początkowe uderzenia w klawisze powodują wielkie ciarki.
4.Blind (Deep Purple)
Rzecz bardziej przebojowa, kapitalny klawesyn w refrenie.
5.Never Before (Machine Head)
Kompletna zmiana klimatu. Fajowa, przebojowa rzecz z Gillanem. Jakoś nie mogę pojąć, czemu rzekomo nie grano jej na koncertach.
6.Chasing Shadows (Deep Purple)
Kolejna dość przebojowa rzecz, znów z Evansem. Maszerujące tempo dobrze jej robi.
7.Knocking at Your Back Door (Perfect Strangers)
Najlepsza mi znana rzecz zespołu od lat 80-tych aż do dzisiaj. Uwielbiam to budowanie klimatu i dalszą część, mam też sentyment do teledysku kojarzącego mi się z "Mad Max".
8.Flight of the Rat (Deep Purple in Rock)
Zaczynam rozumieć czadowość tego albumu, jeszcze na nim jest taki fajny brud dźwiękowy, mogący się nieco kojarzyć z wcześniejszymi albumami. To z kolei taka dość szybka, melodyjna rzecz.
9.Woman from Tokyo (Who Do We Think We Are)
Z tych najsławniejszych utworów Purpli mam do tego pewną słabość, jakoś przywołuje mi same pozytywne skojarzenia. Poza tym, to zgrabna piosenka jest.
10.Pictures of Home (Machine Head)
Nie miałem pomysłu na ostatnie miejsce, więc niech będzie druga z najbardziej lubianych przeze piosenek na "Machine Head", który jako album bardzo mi pasuje. Bardziej cenię te mniej popularne rzeczy tutaj. Na Coverdala jakoś ostatnio nie mam nastroju.
http://www.survio.com/survey/w/I9A2D9A6B6X9E9I3A">Zagospodarowanie turystyczne województwa podkarpackiego
Avatar użytkownika
Dundersztyc19
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 1575
Dołączył(a): 25 sie 2009, o 13:27
Lokalizacja: Kuala Lumpur
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Top10 - drugie starcie - DEEP PURPLE

Postprzez Maciej » 21 lis 2013, o 16:36

1.Child in Time (oczywiście wersja z made in japan)
2.April - jak to możliwe , że prawie nikt na to nie głosuje ?
3.Perfect Strangers
4.Highway Star
5.Burn
6.When a Blind Man Cries
7.Anya
8.Soldier of Fortune
9.Speed King
10.Strangeways

Pierwsze dwie rzeczy, absolutnie wyróżniają się na tle, skądinąd świetnej reszty. Oczywiście wszystkie kawałki są z czasów Ritchiego. :P
Avatar użytkownika
Maciej
The Hitman
The Hitman
 
Posty: 1626
Dołączył(a): 22 lip 2005, o 11:10
Lokalizacja: Kraków
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Top10 - drugie starcie - DEEP PURPLE

Postprzez NAR » 22 lis 2013, o 02:27

zupełnie nie mam ostatnio na nich ochoty więc lista taka średnio przemyślana. Gdybym sobie powtórzył to pewnie by wyglądała nieco inaczej... W każdym razie In Rock i Machine Head to albumy wielkie bez dwóch zdań.
Aha, zawsze kultu wokół jednej płyty nie byłem w stanie zrozumieć - Made in Japan. Nie mówię że to zła koncertówka, ale gadanie że najlepsza w historii to śmichy-chichy. aha, ostatnia płyta po prostu tragiczna.

1 You Keep on Moving
Po bizonowemu na początek. Ale to jest praktycznie definicja muzyki rockowej. Niesamowita szczerość bije od tego, wokale się idealnie uzupełniają, ale również jak to genialne cały czas brzmi. Prosty motyw na basie wprost genialnie niesie ten, jeden z najlepszych jaki słyszałem w muzyce rockowej, utwór. No i wokalnie to to jest 100/10.

2 Soldier Of Fortune
I kolejny wprost niesamowity popis wokalny. Jedna z najpiękniejszych ballad jakie znam. Napisano już wszystko. Lepiej się nie da.

3 Highway Star

W końcu coś z klasycznego okresu grupy ;) Sposób w jaki ten utwór się rozpędza jest fenomenalny. Tak samo jak fragmenty instrumentalne, klasa światowa.
4 Pictures of Home
To samo.
5 Burn
I znowu ;)
6 This Time Around / Owed To 'G'
Najchętniej bym to podpiął pod pierwszą pozycję. Świetna kompozycja, pierwsza połowa ma genialną melodię i wokale (co w DP żadnym zaskoczeniem raczej nie jest ;p), a potem dostajemy nie mniej kozacki instrumental.
7 Mistreated
MĘSKO. Ale serio, te wszystkie pudel metale i inne umcioki powinny posłuchać tego. Jak już 'męski rocker z gitarą' ma jęczeć o tym, że go dziewczyna rzuciła - to tylko z taką mocą.
8 Anyone's Daughter
Jakieś takie mniej popularne, a ja bardzo lubię ten luzacki klimat. Ogólnie mam słabość do Fireball, stoi w cieniu In Rock oraz Machine Head, które zostały wydane przed i po niej, a to w gruncie rzeczy bardzo dobry album. Świetną melodię ma ta piosenka.
9 Space Truckin'
A bo takie kurde fajne ;> Machine Head po raz trzeci.
10 Flight Of The Rat
Miało być Demon's eye, ale się zorientowałem, że nic z In Rock nie dałem więc by nie było siary to daję. Mój ulubiony kawałek. Chociaż przecież Child in Time czy Speed King też są świetne.

Za dychą:
Demon's eye (wypadło w ostatniej chwili więc chyba na 11 ;d)
When A Blind Man Cries
Sometimes I Feel Like Screaming
Speed King
Child in Time (chyba się trochę osłuchało po prostu..)
Bloodsucker
Lalena
April
.


.
Avatar użytkownika
NAR
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 6589
Dołączył(a): 6 lut 2008, o 16:17
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Top10 - drugie starcie - DEEP PURPLE

Postprzez Rob » 22 lis 2013, o 19:22

Wybrałem tylko te z ich starych płyt, bo te późniejsze są już strasznie durne :|

1. Child In Time,
2. Hey Joe,
3. (a) Prelude: Happiness (b) I'm So Glad,
4. And The Address,
5. Chasing Shadows,
6. Listen, Learn, Read On,
7. River Deep, Mountain High,
8. Speed King,
9. Smoke On The Water,
10. Place In Line.
Rob
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 2280
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 15 lis 2012, o 15:56
Lokalizacja: Wembley Stadium
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Top10 - drugie starcie - DEEP PURPLE

Postprzez Michalzbiku95 » 22 lis 2013, o 20:36

1.Smoke on the Water
2.Child in Time
3.When A Blind Man Cries
4.Highway Star
5.Speed King
6.Fireball
7.Space Truckin'
8.Demon's eye
9.Hush
10.Flight of the Rat
Nagroda "Tomisiępodobatomniejoznowucośfajnego 2010"
Avatar użytkownika
Michalzbiku95
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 1543
Dołączył(a): 26 lut 2010, o 22:21
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Top10 - drugie starcie - DEEP PURPLE

Postprzez shamar » 23 lis 2013, o 00:21

TOP 10 DP? Wolne żarty. Powinno być TOP 30.
Wobec tego poniższa lista będzie dosyć "losowa". Na "chybił trafił" powykreślam utwory z dobranej 30tki. :twisted:
Poszczególne miejsca też nie będą reprezentatywne bo nie jestem w stanie stopniować utworów DP. :P



1. Child in time
2. Perfect Strangers
3. Sometimes I feel like
4. April
5 .Fools
6. You keep on movin'
7. Battle Rages on
8. Anya
9. Mistreated
10. Haunted



Były także te (i ze 20 pozycji, których nie chciało mi się przepisywać): :P

The Spanish Archer
Black Night
Emmeretta
Highway Star
When a blind man cries
Pictures of home
Burn
Sail Away
Soldier of fortune
Wasted sunsets
Nasty Piece Of Work
Loosen my strings
Walk on
Avatar użytkownika
shamar
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 2735
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 maja 2008, o 22:48
Lokalizacja: K-ce / Czewa
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Top10 - drugie starcie - DEEP PURPLE

Postprzez agusiaa_w » 23 lis 2013, o 00:37

Avatar użytkownika
agusiaa_w
Tree Man
Tree Man
 
Posty: 439
Dołączył(a): 9 sty 2011, o 13:22
Lokalizacja: Ieper / BE
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Top 10

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron