[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4814: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3911)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4816: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3911)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4817: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3911)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4818: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3911)
• Zobacz wątek - Jazz na cenzurowanym

Jazz na cenzurowanym

Wszelkie przemyślenia na temat albumów Queen.

Mooooore/No moooore of that Jazz?:

1
0
Brak głosów
2
0
Brak głosów
3
0
Brak głosów
4
8
47%
5
4
24%
6
4
24%
nie znam, chętnie poznam
0
Brak głosów
nie znam i nie interesuje mnie to
0
Brak głosów
kiepska produkcja psuje potencjał
0
Brak głosów
Queentesencja (hehe) Queen
1
6%
 
Liczba głosów : 17

Jazz na cenzurowanym

Postprzez mike » 4 wrz 2013, o 15:33

Obrazek

Tracklista:

1. Mustapha
2. Fat Bottomed Girls
3. Jealousy
4. Bicycle Race
5. If You Can't Beat Them
6. Let Me Entertain You
7. Dead on Time
8. In Only Seven Days
9. Dreamers Ball
10. Fun It
11. Leaving Home Ain't Easy
12. Don't Stop Me Now
13. More of That Jazz

Bonus EP - 2011:

1. Fat Bottomed Girls (single version)
2. Bicycle Race (instrumental mix)
3. Don't Stop Me Now (long-lost guitar mix)
4. Let Me Entertain You (live version, Montreal Forum, November 1981)
5. Dreamers Ball (early acoustic take, August 1978)

Znajduje się tu kilka klasycznych kompozycji Queen oraz nutka kontrowersji wokół nagich rowerzystek. A Wy? Lubicie Jazz?
"The band is as tight as a virgin on prom night" - Steve Lukather
http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! :D
Avatar użytkownika
mike
The Hitman
The Hitman
 
Posty: 5716
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 26 sie 2004, o 13:14
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Jazz na cenzurowanym

Postprzez zgredzik » 5 wrz 2013, o 16:04

od razu plusów dużo. za nagie rowerzystki. i rowery :D

pochodzą stąd moje ulubione utwory Queen. ogólnie caluśki album - od Mustapha do Don't Stop Me Now oceniam na 6!
największym koszmarkiem na pewno jest Fun It, bardzo trudno słucha mi się tego czegoś, nigdy nie mogłem się do tego do końca przekonać.

moje top 3:

1. Jealousy
2. Don't Stop Me Now/Bicycle Race
3. Fat Bottomed Girls
fan Michaela Jacksona i ejtisów wszelkiej maści.

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
zgredzik
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 1893
Zdjęcia: 15
Dołączył(a): 20 maja 2012, o 21:49
Lokalizacja: Dębica
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Jazz na cenzurowanym

Postprzez Navigator » 5 wrz 2013, o 16:24

Całkiem przyjemny album i wbrew nazwie, bynajmniej nie jazzowy.
Napiszę tylko o utworach, z którymi najbardziej kojarzy mi się ta płyta.

Mustapha - śpiewane w 3 językach, mieszanka orientalnych rytmów (arabskich może...) - bardzo zakręcony i oryginalny kawałek;
Jealousy - świetna ballada w iście Queen'owym stylu;
If You Can't Beat Them - to jeden z najbardziej rockowych utworów z tej płyty - szybki, energiczny, świetne partie gitarowe;
In Only Seven Days - kolejny utwór na "wyciszenie" - mógłby być ciut dłuższy;
Fun It - sam początek zawsze kojarzy mi się z nagranym później...Radio Ga Ga :) sam kawałek do połowy całkiem znośny, później robi się zbyt monotonny;
More Of That Jazz - to najcięższy utwór na tym albumie - mocna rzecz (jak na ówczesny Queen)
Ogólnie ta płyta składa się jakby z 2 części: jedna część to utwory spokojne, wyważone - balladowe po prostu, natomiast drugą część tworzą kawałki już ostre, rockowe, z pazurem - to powoduje że słuchając tego albumu nie sposób się...nudzić.

za całość daję 4, a najlepszym na płycie jest energetyczny If You Can't Beat Them - choć był problem pomiędzy ww. a Jealousy
Avatar użytkownika
Navigator
Hawk Man
Hawk Man
 
Posty: 72
Dołączył(a): 1 mar 2013, o 01:07
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Jazz na cenzurowanym

Postprzez Kacio94 » 8 wrz 2013, o 20:55

Jazz...
Początek płyty genialny :D, ale przy numerze 10 zaczyna się coś psuć (choć lubię Fun It). 11 mi się nie podoba, po prostu. Zresztą tak samo 13...
Album nie poraża aż tak jak poprzednie, ale jest dobry i oceniam go na 4, nawet 4+.
Avatar użytkownika
Kacio94
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 1958
Dołączył(a): 9 maja 2010, o 00:23
Lokalizacja: Choszczno
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Jazz na cenzurowanym

Postprzez OberstPrymas » 8 wrz 2013, o 21:07

Piąteczka. Mój pierwszy album Queen. Właściwie bez bardzo słabych momentów. Jedynie Fun It ssie a 7 Days diablo nudzi. Jedynie mam wątpliwości co do produkcji. Roger brzmi fatalnie.
TOP3:
1. DSMN
2. Dreamers Ball
3. Dead on Time
Avatar użytkownika
OberstPrymas
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 5380
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 24 kwi 2010, o 19:43
Lokalizacja: Świebodzice
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Jazz na cenzurowanym

Postprzez Rob » 16 wrz 2013, o 20:05

Dałem śmiało 5, bo to bardzo słuszna ocena 8)

Uwielbiam ten album i jest to jeden z moich ulubieńców zaraz po The Works i AKOM. Świetne i znacznie już mocniejsze rockowe brzmienie oraz przyjemne dla ucha balladki sprawiają, że bardzo chętnie zawsze wracam do tych nagrań z tego krążka. Tak, jak dla mnie te śmiałe piosenki z troszkę szybszą i mocniejszą już nutą oraz miłe balladki w jednym miejscu, to jest właśnie to, co lubię również bardzo, bardzo. Szkoda tylko, że zespół więcej takich albumów nie wydał :doh:
Rob
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 2280
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 15 lis 2012, o 15:56
Lokalizacja: Wembley Stadium
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Jazz na cenzurowanym

Postprzez Tomasz » 20 wrz 2013, o 13:45

Kolejny po News Of The World album z uproszczonym w stosunku do bliźniaków ANATO/ADATR brzmieniem Queen:

1. Mustapha - niesamowicie oryginalny utwór, trochę po angielsku, trochę w języku arabskopodobnym stworzonym przez Freddiego na potrzeby piosenki. Sporo zyskał po remasterze 2011.
2. Fat Bottomed Girls - lubię i to bardzo, ten ciężki powtarzający się rytm otoczony gitarą Briana.
3. Jealousy - jedna z najładniejszych kompozycji Queen i jednocześnie mocno niedoceniona
4. Bicycle Race - przyjemna piosenka, lubię sobie ją podśpiewywać gdy wybieram się na rower :). I ten teledysk :D .
5. If You Can't Beat Them - lekki rock, nic specjalnego, ale wchodzi w głowę - typowa melodia dla Johna Deacona.
6. Let Me Entertain You - kiedyś lubiłem, obecnie uważam że kawałek jest nudny.
7. Dead on Time - dobry ostry rocker, Freddie strzela słowami jak z pistoletu. A na końcu grzmot zarejestrowany przez magnetofon Briana :D.
8. In Only Seven Days - typowy wypełniacz albumu.
9. Dreamers Ball - doskonały utwór brzmiący jak kapele z Nowego Orleanu.
10. Fun It - pierwsza funkowa próba, nawet całkiem zgrabna moim zdaniem.
11. Leaving Home Ain't Easy - nic ciekawego, jedno ze smędzeń Briana...
12. Don't Stop Me Now - najjaśniejszy punkt programu, prawdziwy przebój.
13. More of That Jazz - nijakie zakończenie albumu, powinien się kończyć na Don't stop///

Ogółem: 4
Avatar użytkownika
Tomasz
Tree Man
Tree Man
 
Posty: 280
Dołączył(a): 1 maja 2007, o 20:30
Lokalizacja: Kraków
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Jazz na cenzurowanym

Postprzez Iskierka » 22 wrz 2013, o 16:56

Jazz, muzyka na siódmym studyjnym albumie Queen. Wszystko tam jest zróżnicowane od brzmień Środkowego Wschodu i fragmentów Arabskich tekstów w Mustapha (jak ja kocham ten utwór, ''Ibrachim!'')Jazz potrafi rockowo rozbujać. :character-beavisbutthead: :happy-cheerleaderkid:
Iskierka
Hawk Man
Hawk Man
 
Posty: 167
Dołączył(a): 9 maja 2013, o 20:05
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Jazz na cenzurowanym

Postprzez Oskar » 23 wrz 2013, o 14:53

O! To też jest Queen'ów? Fajny kawałek!
Avatar użytkownika
Oskar
Tree Man
Tree Man
 
Posty: 635
Dołączył(a): 2 lip 2011, o 13:34
Lokalizacja: Rumia
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Jazz na cenzurowanym

Postprzez Gnietek » 21 gru 2013, o 01:29

Queen po raz ostatni współpracuje z Royem Thomasem Bakerem. Po raz ostatni nie używa syntezatorów, choć słychać, że interesuje chłopaków ich brzmienie. Po raz ostatni w latach 70. nagrywają album. Ewidentnie kończyła się pewna epoka.
Nie ma na "Jazz" patetycznych, rozbudowanych kobył (nie ma też jazzu, i chwała im za to :P ), a jednak są rzeczy genialne, takie małe cudeńka, jak choćby "Jealousy". To ballada ze skromną, jak na Queen aranżacją, w dodatku cicha i taka ogólnie nie narzucająca się. Taki Kopciuszek. :P Ale ile jest uczuć w głosie Freda, ile autentyzmu, jak w pełni wykorzystany potencjał tego wielkiego wokalisty! Cichy żal i głośna, dramatyczna rozpacz - jest i jedno, i drugie, ładnie zestawione i dopasowane. Jak cudownie brzmi pianino i gitara (naśladująca swoją drogą sitar - May to geniusz!). Drugim takim cudem, ale już nie takim cichym, jest "Mustapha", żart z tekstem będącym szaloną mieszanką angielskiego, perskiego i pewnie jeszcze arabskiego, utwór szybki, chwytliwy, co chwilę zmieniający się, błyskotliwie skomponowany. No i jakże nie kochać "Don't Stop Me Now", wzorcowo pełnego energii. Tak, tak, przydałoby się więcej gitary... A co tam, pianino załatwia tu wszystko. Gitary jest pod dostatkiem w innych kawałkach i najwyraźniej dobrze jej tam, a nie tu. Jest np. w "Dreamer's Ball", co zaskakujące w kawałku stylizowanym na archaiczny. Ale May (powtarzam, geniusz) tak zmienił jej brzmienie, że gitara elektryczna tez brzmi archaicznie. :P Jajcarski, niby dystyngowany śpiew Freddiego (a przy tym rozbrajający tekst będący niejako parodią delikatności przedwojennych gentelmanów) już całkiem sprawia, że utwór jest kolejną perełką w niemałej kolekcji żartów muzycznych Królowej. Powszechnie nie lubi się "In Only Seven Days", a mnie ta miniatura szczerze porusza. Dla mnie to tylko nieco biedniejsza kuzynka Kopciuszka "Jealousy". Prosty tekst jest cudowny w swojej naiwności (jeśli ja w ogóle kiedykolwiek trawię teksty o miłości, to tylko takie bez banalnych, przesadnych liryzmów w stylu "Love of My Life", ale własnie opowiadające jakąś historię), aranżacja znowu skromna, a wokal tak wspaniale delikatny i pozbawiony sztucznego patosu, że rozpływam się. Znane singlowe "Bicycle Race" czy "Fat Bottomed Girls" to przecież też nie ułomki. Może i się osłuchały, ale przecież to świetne imprezowe kawałki, w pierwszym przypadku z nieźle pogmatwaną kompozycją i wspaniałą minisolówką, a w drugim z pazurem. W obu zaś przypadkach z całą gamą popisów wokalnych Mercury'ego. Nie da się też nic złego powiedzieć o "Let Me Entertain You" - porządny kawał rocka, ewidentnie stworzony do wykonywania na żywo, do teatralnych popisów Freddiego. Co parę sekund jakiś smaczek, a to aliteracje, a to nagłe przygłośnienie, a to sekundowy wjazd gitary - i wszystko pięknie zgrane, mimo całkiem szybkiego tempa. Smaczków już brak w "If You Can't Beat Them", bo piosenki Johna na ogół są prostsze, ale ten utwór jest tak radosny (wokal Freddiego brzmi, jakby miał od początku do końca banana na gębie :D ), że momentalnie poprawia mi on humor. Za to nigdy nie zachwycałem się "Dead on Time". Owszem, jest to brawurowo zagrany rocker (zaśpiewany zresztą też - Freddie wypluwa słowa jak karabin maszynowy, w dodatku wyciska z gardła siódme poty... ale właśnie przeszkadza mi to, że słychać, iż się męczy), ale nie słyszę w nim absolutnie nic, co by go wyróżniało z całej masy hard rocka, która wówczas masowo produkowano. A w innych utworach słyszę.
Tak się złożyło, że na koniec, kiedy mam mówić o utworach, których nie lubię, zostały te śpiewane przez Rogera i Briana. To przypadek. Ja tam lubię śpiew Briana, mimo jego fałszowania i ogólnie słabych możliwości. Niestety, "Leaving Home Ain't Easy" nie trafia do mnie ani trochę. Mało tego, z tym dziwacznym falsetem (?) w słowach "Stay my love, my love please stay..." itd., z tym nijakim smętkiem, tłem brzmiącym jak niedorobione lub napisane bez pomysłu, jest to dla mnie jedna z dosłownie kilku najgorszych piosenek Queen. To jest utwór z kategorii "źle mi z tym, że go poznałem". "Fun It" aż tak nisko nie oceniam, ale funkowych rytmów nigdy nie lubiłem, a poza tym perkusję tak tu nagrano, że brzmi jak automat perkusyjny (co jest pomysłem wyjątkowo dziwacznym, najwyraźniej włożono masę pracy, żeby brzmiało sztucznie). Utwór ratuje (ale też słabo) tylko interesująca współpraca wokalna Freddiego i Rogera. No i "More of That Jazz", które pod względem technicznym jest bardzo dobre (nie bez powodu riff pożyczyła sobie później Metallica), ale zraża mnie klimatem i brzmieniem wokalu Rogera. Wmiksowanie fragmentów innych piosenek pod koniec uznaję za dobry koncept, ba, nawet myślę, że biorąc pod uwagę przesłanie tekstu, to najlepszy pomysł Queen na zakończenie albumu, ale to naprawdę najwięcej, co mogę dobrego powiedzieć o tym ponurym, wymęczonym kawałku.

Podsumowując: dużo, bo prawie 45 min, łącznie aż 13 piosenek, w tym 5 szczerze kocham, 4 też kocham, ale już nie tak szczerze :D , 1 tak sobie lubię, 2 zdecydowanie nie lubię, a 1 nienawidzę. Płyta ogólnie świetna, jak na Queen więcej niż przeciętna, ale jak na Queen lat 70., to jednak jedna z gorszych. :wink: Wracam do niej rzadko, ale jak wracam, to z wielką przyjemnością.
Wszyscy jesteśmy jak worki kartofli: czy chcemy, czy nie, i tak nas wrzucą do piwnicy. :(
Avatar użytkownika
Gnietek
Leroy Brown
Leroy Brown
 
Posty: 1273
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 09:16
Lokalizacja: z pięknej planety zwanej Ziemią :)
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Jazz na cenzurowanym

Postprzez Mozzer » 26 sty 2015, o 18:13

Mocna , bardzo mocna 4 . Taka z dwoma plusami nawet . Jazz to jak dla mnie popis Freddiego jako autora i wokalisty . Napisał najlepsze piosenki na płycie , doskonale zaśpiewał wszystko na wszelkie możliwe sposoby . Płyta udowadnia , mimo całego szacunku dla pozostałej wielkiej trójki , że to jednak cały ten królewski wózek ciągnął Fred . John zdecydowanie na plus . Zarówno If You Can't Beat Them i In Only Seven Days nie da się nie lubić . I wyczuwa się też jakoś tak , że Freddie bardo lubił śpiewać piosenki Johna .
W zasadzie najmniej lubię Fun It i Leaving Home Ain't Easy i w sumie mogłoby ich nie być na płycie .
A TOP 3 to : 1.Don't Stop Me Now 2.Jealousy 3. Mustapha ( na zmianę z Bicycle Race ) ech..... pięknie zaśpiewał o tej zazdrości ... :clap:
The Queen is dead, boys and it's so lonely on a limb
Avatar użytkownika
Mozzer
Tree Man
Tree Man
 
Posty: 327
Dołączył(a): 14 sty 2012, o 22:09
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Jazz na cenzurowanym

Postprzez Gnietek » 4 lut 2015, o 20:12

Wszyscy jesteśmy jak worki kartofli: czy chcemy, czy nie, i tak nas wrzucą do piwnicy. :(
Avatar użytkownika
Gnietek
Leroy Brown
Leroy Brown
 
Posty: 1273
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 09:16
Lokalizacja: z pięknej planety zwanej Ziemią :)
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Jazz na cenzurowanym

Postprzez Mozzer » 4 lut 2015, o 20:29

Czasem lepiej być w mniejszości ;)
Mam podobne odczucia do Twoich ( tzn, to tego co napisałeś w swojej recenzji o tej piosence )
The Queen is dead, boys and it's so lonely on a limb
Avatar użytkownika
Mozzer
Tree Man
Tree Man
 
Posty: 327
Dołączył(a): 14 sty 2012, o 22:09
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE


Powrót do Queen

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron