Rapsodia z Demonem

Nowe wydawnictwa, publikacje, bieżące koncerty, pokazy kinowe itp.

Rapsodia z Demonem

Postprzez daga » 7 lip 2015, o 23:36

Polski, autorski musical z muzyką Queen - Rapsodia z Demonem w Teatrze Rampa w Warszawie. Premiera 30.10
http://musical.queen.pl
Avatar użytkownika
daga
Princes of the Universe
Princes of the Universe
 
Posty: 13345
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 29 paź 2003, o 13:42
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Rapsodia z Demonem

Postprzez maciej_a » 16 wrz 2015, o 21:18

Czekamy Daga na jakieś efekty starań o rabaty dla członków fanklubu:-). Chętnie rodzinę zabiorę do Warszawy na musical.
maciej_a
Hawk Man
Hawk Man
 
Posty: 168
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 18 mar 2007, o 12:29
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Rapsodia z Demonem

Postprzez daga » 16 wrz 2015, o 21:56

Trwają ustalenia co do formy zniżki (kody itp.). Mają starszy system rezerwacji biletów, wiec nie takie proste.
Avatar użytkownika
daga
Princes of the Universe
Princes of the Universe
 
Posty: 13345
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 29 paź 2003, o 13:42
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Rapsodia z Demonem

Postprzez maciej_a » 29 wrz 2015, o 21:28

czy można się spodziewac zniżek też na pózniejsze terminy (np listopad i grudzien)?
maciej_a
Hawk Man
Hawk Man
 
Posty: 168
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 18 mar 2007, o 12:29
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Rapsodia z Demonem

Postprzez daga » 29 wrz 2015, o 23:35

Zniżki sa na wszystkie dostępne terminy listopad, październik. W sprzedaży nie ma jeszcze po prostu biletów na grudzień.
Avatar użytkownika
daga
Princes of the Universe
Princes of the Universe
 
Posty: 13345
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 29 paź 2003, o 13:42
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Rapsodia z Demonem

Postprzez maciej_a » 31 paź 2015, o 18:16

Jakie odczucie po premierze ludziska? Ja wybieram się dopiero 29 listopada ale ciekaw jestem wrażeń
maciej_a
Hawk Man
Hawk Man
 
Posty: 168
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 18 mar 2007, o 12:29
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Rapsodia z Demonem

Postprzez daga » 1 lis 2015, o 22:09

Moje focie z premiery http://musical.queen.pl

Muzycznie nawet ciekawie wypadło syn Stokłosy dał rade w aranżacjach, wrażenie robi mocarne Innuendo, parę piosenek mniej oklepanych, ale raczej i tak z kanonu, gdyż twórcy mieli ograniczenia narzucone przez zespół. Wokalnie wypada to różnie, jeśli nie będą forsować gór to jest ok. Kobiety wypadają dobrze w piosenkach Queen/.

Zawsze to muzyka Queen na żywo.

Fabuła jest dość prosta muzycy pragnący sławy i zaprzedanie się demonowi i konsekwencje takiej decyzji. Plus wątek miłosny.
Avatar użytkownika
daga
Princes of the Universe
Princes of the Universe
 
Posty: 13345
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 29 paź 2003, o 13:42
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Rapsodia z Demonem

Postprzez maciej_a » 1 lis 2015, o 23:14

dzieki Daga. Ja to pewnie będę porównywał do WWRY londyńskiego na którym byłem 3 razy i mi się podobało za każdym razem mimo zmian w ekipie. Mam nadzieję że tu będzie podobnie. Wiadomo że to nie Queen ale jeśli grana muzyka jest na żywo to już jest wielki PLUS. Jeśli ktoś może zamieścić listę utworów pojawiających się w spektaklu będę wdzięczny;-)
maciej_a
Hawk Man
Hawk Man
 
Posty: 168
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 18 mar 2007, o 12:29
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Rapsodia z Demonem

Postprzez daga » 1 lis 2015, o 23:45

Nie porównuj do WWRY bo to inny poziom teatru. Jakby Roma to wystawiała to byłby jakiś sens, Rampa ma stosunkowo małą scenę i widownie i sztuki/spektakle maja ograniczenia scenograficzne, osobowe.

Spis wypatrzysz na zdjęciach programu http://musical.queen.pl/2015/11/01/foto ... z-demonem/
Avatar użytkownika
daga
Princes of the Universe
Princes of the Universe
 
Posty: 13345
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 29 paź 2003, o 13:42
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Rapsodia z Demonem

Postprzez maciej_a » 30 lis 2015, o 19:41

Wczoraj byłem na spektaklu i chętnie podzielę się swoimi wrażeniami dla tych którzy chcą się wybrać...
Będąc wcześniej na WWRY w Londynie miałem jakiś pogląd jak może wyglądać musical oparty na muzyce Queen jednak jadąc do Warszawy swoje oczekiwania nieco ograniczyłem choc miałem nadzieję na fajną zabawę. Pierwsze wrażenie... Mała sala i scena. Okazało sie jednak, że i na małej scenie można całkiem fajnie operując światłem stworzyć coś z niczego;-). Historia opowiedziana w spektaklu... Hmmm... Taka sobie. Prosta historyjka i jakoś mnie nie porwała...
Co do strony muzycznej o ktorą mi najbardziej chodziło to zespół grający uważam że zagrał świetnie. Podobały mi się aranżacje i ogólnie bardzo przyzwoite rockowe granie. Teraz słowo o aktorach... Kuba Molenda... Mam tu problem. Miałem wrażenie, ze w kilku momentach Kubie brakowało głosu... Szczególnie przy TSMGO. Myślę, że lepiej w roli jego odnalazłby się Sebastian Michalski grający Kacpra. Fajnie wypadli pozostali aktorzy "śpiewający". Oczywiście ich śpiewanie i głosy są typowo musicalowe a nie rockowe.
Podsumowując... Warto wybrać się na spektakl, szczególnie jak ma się zniżki załatwione przez nasz kochany fan klub;-) Ja za 4 bilety zamiast 320zł zapłaciłem 160zł. Zresztą jeśli ktoś chce posłuchać fajnej muzyki, dobrze zaaranżowanej i przyzwoicie zaśpiewanej to ZAPRASZAM.

I jeszcze jedno odczucie... Prawda jest taka że Polscy to sztywniacy;-) Sorry ale tak to wygląda niestety. Dopiero w połowie spektaklu pojawiły sie jakieś nieśmiałe oklaski...
maciej_a
Hawk Man
Hawk Man
 
Posty: 168
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 18 mar 2007, o 12:29
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Rapsodia z Demonem

Postprzez daga » 30 lis 2015, o 21:37

Czyli nadal Show must nie wychodzi Kubie idealnie i łamie mu się głos, szkoda. Moja koleżanka z pracy była w sobotę z ekipą 18 os - nie fani Queen i im się podobało - a chodzą na musicale i inne spektakle często, więc mieli porównanie. Jej się najbardziej Wocial -Demon podobał, a Kuba najmniej.
Avatar użytkownika
daga
Princes of the Universe
Princes of the Universe
 
Posty: 13345
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 29 paź 2003, o 13:42
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Rapsodia z Demonem

Postprzez maciej_a » 30 lis 2015, o 22:00

Tak, racja. Ja byłem wczoraj (29.11) i Kuba czasem przy "wysokim" śpiewaniu albo odpuszczał albo słychać było załamanie głosu. Trzeba też powiedzieć, że widać było wysiłek w śpiewaniu Kuby a że siedziałem blisko to było to widoczne. Wocial faktycznie daje radę;-) Fajnie też wypadła Natalia Piotrowska choć może tu wziął górę u mnie męski punkt widzenia bo atrakcyjna z niej dziewczyna;-). Ogólnie jednak fajnie jest posłuchać tej muzyki na żywo.
maciej_a
Hawk Man
Hawk Man
 
Posty: 168
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 18 mar 2007, o 12:29
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Rapsodia z Demonem

Postprzez daga » 1 gru 2015, o 21:51

Może skrobnąłbyś relację/recenzje do umieszczenia na stronie/zinie?
Avatar użytkownika
daga
Princes of the Universe
Princes of the Universe
 
Posty: 13345
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 29 paź 2003, o 13:42
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Rapsodia z Demonem

Postprzez maciej_a » 3 gru 2015, o 14:37

Pewnie. Dajcie mi tylko troszkę czasu.
maciej_a
Hawk Man
Hawk Man
 
Posty: 168
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 18 mar 2007, o 12:29
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Rapsodia z Demonem

Postprzez Dundersztyc19 » 21 lut 2016, o 20:50

Byłem w Teatrze Rampa. Ale przyznaję, że moją główną motywacją, oprócz muzyki Queen, była chęć zobaczenia na żywo aktorek dubbingowych Brygidy Turowskiej i Agnieszki Fajlhauer oraz aktora dubbingowego Roberta Tondery. Bardzo podobały mi się role, które te dwie pierwsze grały, a Robert Tondera wystąpił tylko w jednej scenie, jako szef dziennikarki. Nastawiałem się na przyjemny spektakl i go dostałem. Fajna była ta postać szatan, ogółem fajna scenografia, choreografia i wszystko, co się działo na scenie. Świetnie się bawiłem, zwłaszcza, że siedziałem w pierwszym rzędzie. Same wykonania piosenek całkiem przyjemne, wiadomo, że będą hity, ale niektóre pozycje mnie mimo wszystko zaskoczyły np. "Killer Queen", czy "Love Kills". Z Brygidy Turowskiej jest całkiem ładny kawałek kobiety :mrgreen: Nie tylko ma świetny głos, jak się okazuje 8-)
http://www.survio.com/survey/w/I9A2D9A6B6X9E9I3A">Zagospodarowanie turystyczne województwa podkarpackiego
Avatar użytkownika
Dundersztyc19
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 1575
Dołączył(a): 25 sie 2009, o 13:27
Lokalizacja: Kuala Lumpur
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE


Powrót do Now I'm Here

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron