[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4814: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3911)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4816: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3911)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4817: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3911)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4818: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3911)
• Zobacz wątek - Pink Floyd

Pink Floyd

czyli nie samym Queen człowiek żyje...

Pink Floyd

Postprzez Mandey » 12 wrz 2013, o 08:49

Obrazek

Bez jaj. Taki zespół nie ma jeszcze tu tematu? :wink:

Na początek to może odnośnik do , bo tam trochę o zespole ludzie pisali.

Oficjalna strona: http://www.pinkfloyd.com
Facebook: http://www.facebook.com/pinkfloyd
Facebook strona polska: http://www.facebook.com/pinkfloydpoland

Ciocia Wiki opisuje: http://pl.wikipedia.org/wiki/Pink_Floyd

SKŁAD
Syd Barrett - wokal, gitara (1965-1968) zmarł w 2006 roku.
Bob Klose - gitara (1965)
David Gilmour - gitara, wokal, gitara basowa, instrumenty klawiszowe, perkusja (1968-2005)
Nick Mason - perkusja (1965-2005)
Richard Wright - instrumenty klawiszowe, wokal, instrumenty perkusyjne, puzon (1965-2005) zmarł w 2008 roku.
Roger Waters - wokal, gitara basowa, gitara, instrumenty klawiszowe (1965-1985, 2005)

DYSKOGRAFIA
1967 The Piper At The Gates Of Dawn
1968 A Saucerful Of Secrets
1969 Music From The Film "More"
1969 Ummagumma
1970 Atom Heart Mother
1971 Meddle
1972 Obscured By Clouds
1973 The Dark Side Of The Moon
1975 Wish You Were Here
1977 Animals
1979 The Wall
1983 The Final Cut
1987 A Momentary Lapse Of Reason
1988 Delicate Sound Of Thunder
1994 The Division Bell
1995 Pulse
2000 Is There Anybody Out There? The Wall Live 1980-81

Ekstraklasa jeśli chodzi o progresywny rock, mnóstwo genialnych utworów. Więcej ich przedstawiać nie trzeba.
Mandey
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 1653
Dołączył(a): 24 sie 2007, o 23:26
Lokalizacja: Rawicz
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Pink Floyd

Postprzez Mefju » 12 wrz 2013, o 12:52

ABSOLUTNIE UWIELBIAM!!!
Prawie, że zespół mojego życia... znaczy obecnie jest na 2. miejscu u mnie, ale już powoli dogania Doorsów i chyba ma szansę ich wyprzedzić, bo oni po 11 latach już czuję że mi się troszeczkę jednak przejadają i już trochę brakuje im świeżości... Enyłej - kocham ich przede wszystkim za takie albumy jak debiut, Meddle, DSOTM, WYWH, Animals, The Wall czy Division Bell - ostatnio mam ostrą fazę szczególnie na ten ostatni trochę niedoceniany IMO krążek - owszem brakuje tam Watersa i to czuć, a ja cenię jego kunszt kompozytorski i całość płyty brzmi jakby to był solowy Gilmour, ale i tak jest sporo fajnych melodii - na początku mi album nie wchodził, teraz regularnie wracam do chyba aż połowy utworów z tej płyty, a najbardziej to do "Marooned"(takie to przejmująco nostalgiczne, że aż trudno nie zatrzymać się na moment), "High Hopes", "A Great Day For Freedom", "Keep Talking", a nawet "Wearing The Inside Out" gdzie kiedyś drażnił mnie ten saksofon bo mi tam nie pasował, a i wokal Wrighta był też jakiś dziwny, ale moje zdanie na temat obu tych rzeczy zmieniło się ostatnio o 180 stopni! Coraz bardziej mi się tan cały album podoba! Idealny do słuchania nad morzem(gdzie ostatnio spędziłem sporo czasu). Tak samo jak ostatnia solowa płyta Gilmoura "On An Island" która do DB jest IMO dość podobna. O ile nie przepadam za Gilmourem solo to jednak ten album niewątpliwie mu się udał! tytułowy i "Blue" są po prostu przeurocze!

Aha a jeśli chodzi o podział na Gilmourowców i Watersowców - dla mnie to taki trochę sztuczny i niepotrzebny podział, chociaż nie mniej jednak mnie jest to trochę bliżej do lepiej uzdolnionego technicznie Gilmoura. Waters umie za to świetnie przekazywać emocje w swoich tekstach... ale już niekoniecznie w swoim głosie(wysokie tony zwłaszcza coś mu nie służą).
Guess who! Guess who wrote it about queenvision yet in November 2013:
"A mnie nigdy nie ciągnęło żeby się tym choć trochę zainteresować."
Obrazek
Avatar użytkownika
Mefju
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 5476
Dołączył(a): 27 cze 2008, o 00:52
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Pink Floyd

Postprzez Rysiu » 12 wrz 2013, o 13:21

Wielki zespół - nie jestem pewien czy jest w moim aktualnym Top1 (chyba jednak nie, chociaż zdarzało mu się w przeszłości), ale w Top3 już jak najbardziej tak. Swojego czasu byłem zafascynowany pierwszym i drugim albumem zespołu oraz Relicsami - takie troszkę psychodelii, troszkę space rocka, troszkę sympatycznego poprockowego grania. Do dziś zresztą chętnie wracam do początków zespołu. Soundtracki, ummagummy i inne cuda wydane przed DSOTM podchodziły mi średnio i skokowo (tzn. niektóre rzeczy bardzo, niektóre wcale).

DSOTM - album-legenda. Być może za duży balon oczekiwań miałem przed jego poznaniem, bo jednak mnie nie porwał. To znaczy oczywiście jest bardzo dobry, miejscami nawet genialny - ale jednak to nie to.

Dwa kolejne - Animals i WWWH to kontynuacja stylu z DSTOM (najlepsze określenie, z jakim się spotkałem to "pastelowe rozmycie"). Piosenki są genialne długie, ale jednak nie dłużą się, czas przyjemnie przy nich płynie. Uważam je za nieznacznie słabsze od Ciemnej Strony Księżyca i gdyby na nich skończył się PF, uznałbym zespół za bardzo dobry, ale jednak przereklamowany w kwestii genialności.

Dopiero Wall i Final Cut pokazały mi, jak za.jebistym zjawiskiem jest PF. Obydwa, zupełnie inne w klimacie, ale podobne w stylu i pomyśle, albumy urzekły mnie głęboko. O Wallu mówi się różne rzeczy - że przemanierowany, kiczowaty, momentami przesłodzony, momentami karykaturalnie łzawy niczym brazylijski serial. Z kolei TFC niejako jest ponury i depresyjny. Ze wszystkimi zarzutami po części się zgadzam - ale jednak mi takie style odpowiadają i te dwa albumy uwielbiam i stawiam na piedestale wraz z albumami "barretowskimi". Inne cuda, jakkolwiek bardzo dobre, muszą zadowolić się dalszymi miejscami.

Końcówkę twórczości zespołu (czyli AMLOR oraz DB) znam bardzo fragmentarycznie - AMLOR brzmi dziwacznie i nie jak PF, z kolei DB brzmi fajnie, ale też nie do końca PF. Jednak co Waters to Waters. W twórczość solową również jeszcze nie wnikałem - spokojnie, mam czas.

edit: Chwileczkę, czy ktoś ocenzurował słowo Z A J E B I S T Y? Kogoś chyba z leksza wyobraźnia poniosła...
Ostatnio edytowano 12 wrz 2013, o 16:57 przez Rysiu, łącznie edytowano 1 raz
Zdeklarowany brianofil, korwinista a do tego wyznawca Latającego Potwora Spaghetti.

Obrazek
Avatar użytkownika
Rysiu
Leroy Brown
Leroy Brown
 
Posty: 1293
Dołączył(a): 23 maja 2012, o 21:11
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Pink Floyd

Postprzez OberstPrymas » 12 wrz 2013, o 13:48

Właśnie robię mini maraton z ich płytami, więc i coś tutaj sobie skrobnę.

W tej chwili to Floydzi są u mnie na zaszczytnym 3. miejscu. Taki płyty jak Ciemna Strona, Animals czy The Final Cut to absolutnie moje miłości. Pamiętam, że jakoś na początku nie byłem przekonany do DSOTM. Kupiłem tacie pod choinkę, właściwie od razu ją porwałem na swój sprzęt, przesłuchałem...i właściwie zapomniałem że istnieje (ALE WSTYD). Może dlatego, że jeszcze wtedy byłem w fazie Queen i wszystko inne wydawało mi się za ciężkie/skomplikowane/dojrzałe. Z czasem przekonałem się do tej płyty - nie w formie nagłego olśnienia, ale bardziej dotarcia. Z perspektywy czasu myślę, że kiedyś byłem bardzo głupi.
Animals za to łyknąłem od razu. No i jeszcze ta okładka <3
The Final Cut kupiła mnie od razu. Uwielbiam te teksty, nastrój i wyczyny Watersa. Tak w ogóle śmiecham z ludzi, którzy znęcają się nad tym albumem, tylko dlatego że nie ma tam dużo Gilmoura. Mi to totalnie nie przeszkadza. Wielkim gitarzystą to on i jest, ale ogólnie to Waters>>>>>>>Gilmour. I jeszcze ta śmieszna średnia na RYM xD

I jeszcze TOP9 (żal w sercu, ale do kupienia tych teoretycznie najsłabszym płyt nie mogę się zmusić) albumów:

1. Ciemna Strona
2. Animals
3. The Final Cut
4. Wish You Were Here
5. The Wall
6. Meddle
7. The Division Bell
8. Atom Heart Mother
9. The Piper at the Gates of Dawn


btw, Waters był dobrym basistą? Pytam, bo dawno temu na Starym Forum czytałem że jest co najwyżej poprawnym grajkiem. Ja jakoś nie umiem sobie o nim zdania wyrobić.
Avatar użytkownika
OberstPrymas
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 5380
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 24 kwi 2010, o 19:43
Lokalizacja: Świebodzice
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Pink Floyd

Postprzez Mefju » 12 wrz 2013, o 13:53

Ja tam basu jego jakoś nie słyszę, ale nie patrz na mnie bo ja jestem głuchy i się nie znam. :whistle:
Guess who! Guess who wrote it about queenvision yet in November 2013:
"A mnie nigdy nie ciągnęło żeby się tym choć trochę zainteresować."
Obrazek
Avatar użytkownika
Mefju
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 5476
Dołączył(a): 27 cze 2008, o 00:52
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Pink Floyd

Postprzez NAR » 12 wrz 2013, o 14:44

Ostatnio często wracam do Ummagummy (koncertowej oczywiście) i szczerze mówiąc jest to na dzisiaj jeden z moich ulubionych albumów Flojdów. Zaraz za Dark Side i Zwierzakami.

I jako że jeszcze nikt nie wpisał oczywistej oczywistości to: Wright >>> Waters + Gilmour.
.


.
Avatar użytkownika
NAR
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 6589
Dołączył(a): 6 lut 2008, o 16:17
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Pink Floyd

Postprzez Michalzbiku95 » 12 wrz 2013, o 16:28

chyba muszę nadrobić Floydów totalnie.
Tak żeby znać od deski do deski jak to mówiO
Nagroda "Tomisiępodobatomniejoznowucośfajnego 2010"
Avatar użytkownika
Michalzbiku95
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 1543
Dołączył(a): 26 lut 2010, o 22:21
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Pink Floyd

Postprzez Maciej » 12 wrz 2013, o 18:53

Co jest paradoksem żaden z nich nie był pod względem umiejętności wirtuozem ani jako intrumentalista ani jako wokalista.Waters i Manson byli wręcz słabymi muzykami.
Najważniejsza dla mnie w brzmieniu floydów jest gra na gitarze Davida Gilmoura, który wielkim technikiem nie jest ale jego kilka nut i klimatyczne solówki potrafią tak uchwycić klimat i przeszyć człowieka, że wszyscy „wyścigowcy” mogą o czyms takim pomarzyć, poza tym ma ciepły kojący głos. Waters tekściarz i wizjoner, który co prawda nie miał głosu (teraz już tylko melorecytuje ) ale za to ma charyzmę i ekspresję, Manson który po prostu grał i niczym się nie wyróżniał w swojej grze oraz Rick Wright klawiszowiec jako instrumentalista chyba najbardziej zaawansowany technicznie był ale i tak jego mistrzostwo polegało na dobieraniu barw i klimacie.

Mimo upływu lat PF zawsze byli dla mnie, jednym z tych zespołów które wprowadziły rock na nowy poziom, przede wszystkim, wizja, pomysły i klimat, klimat i jeszcze raz klimat. Ostatecznie przybili stempel na fakcie że muzyka rockowa stała się muzyką nie do zabawy ale do przeżywania i wgłębiania się w nią. Warto zauważyć że choć robiły to już inne grupy wcześniej to oni spopularyzowali używanie w kompozycjach dźwięków otoczenia, co stało się też jednym z ich znaków firmowych.

Dark Side of the Moon, Wish You Were Here, Animals, The Wall to wiadomo epokowe albumy. Ale ja jeszcze dorzucę piękne The Division Bell (przereklamowane? no way) z zaśpiewanym przez Ricka "Wearing the Inside Out" czy monumentalnym "High Hopes" na koniec.
Avatar użytkownika
Maciej
The Hitman
The Hitman
 
Posty: 1626
Dołączył(a): 22 lip 2005, o 11:10
Lokalizacja: Kraków
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Pink Floyd

Postprzez Anunaki » 13 wrz 2013, o 00:18

The World Is Full Of Kings And Queens.Who Blind Your Eyes,Then Steal Your Dreams
Avatar użytkownika
Anunaki
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 2039
Dołączył(a): 6 mar 2009, o 13:27
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Pink Floyd

Postprzez maciej3 » 14 wrz 2013, o 10:46

Czytał ktoś może biografię "Prędzej świnie zaczną latać" warto? Jeśli nie to którą biografię polskojęzyczną polecacie?
Avatar użytkownika
maciej3
Hawk Man
Hawk Man
 
Posty: 200
Dołączył(a): 22 wrz 2006, o 23:24
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Pink Floyd

Postprzez Rysiu » 14 wrz 2013, o 11:11

Zdeklarowany brianofil, korwinista a do tego wyznawca Latającego Potwora Spaghetti.

Obrazek
Avatar użytkownika
Rysiu
Leroy Brown
Leroy Brown
 
Posty: 1293
Dołączył(a): 23 maja 2012, o 21:11
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Pink Floyd

Postprzez OberstPrymas » 14 wrz 2013, o 13:21

Avatar użytkownika
OberstPrymas
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 5380
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 24 kwi 2010, o 19:43
Lokalizacja: Świebodzice
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Pink Floyd

Postprzez Gnietek » 14 wrz 2013, o 13:27

Wszyscy jesteśmy jak worki kartofli: czy chcemy, czy nie, i tak nas wrzucą do piwnicy. :(
Avatar użytkownika
Gnietek
Leroy Brown
Leroy Brown
 
Posty: 1273
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 09:16
Lokalizacja: z pięknej planety zwanej Ziemią :)
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Pink Floyd

Postprzez Rysiu » 14 wrz 2013, o 14:48

Nie takie znów drogie, skończyły się czasy kiedy na allegro ceny szybowały do 165 PLN. Masona wyszła teraz reedycja, za ~50 PLN już coś znajdnie. Tak wiem, też drogo, ale jak na polskie standardy - w normie.
Zdeklarowany brianofil, korwinista a do tego wyznawca Latającego Potwora Spaghetti.

Obrazek
Avatar użytkownika
Rysiu
Leroy Brown
Leroy Brown
 
Posty: 1293
Dołączył(a): 23 maja 2012, o 21:11
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Pink Floyd

Postprzez maciej3 » 14 wrz 2013, o 21:53

Przyznam szczerze, że zwykle biografie spod pióra polskiego autora wypadają słabo i jestem sceptycznie nastawiony do tej pozycji. Natomiast Marka na pewno kupię, a potem Mason. Dzięki za opinie, jeszcze nie miałem okazji przeczytać żadnej biografii PF, a wypada to nadrobić.
Avatar użytkownika
maciej3
Hawk Man
Hawk Man
 
Posty: 200
Dołączył(a): 22 wrz 2006, o 23:24
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Pink Floyd

Postprzez Anunaki » 15 wrz 2013, o 00:22

[quote="Gnietek"No własnie ja zobaczyłem, i to całkiem niedawno. :P Wcale nie uważam, żeby było do niczego pod względem muzycznym. Owszem, jest to śmieszne, kiedy trzech gitarzystów (i nie mówimy tu o jakich nastolatkach, ale o doświadczonych ludziach typu Snowy White) gra po kawałku solówkę "Comfortably Numb" stworzoną przez Gilmoura i jeszcze im nie wychodzi, ale w żadnym innym momencie Davida mi jakoś wyraźnie nie brakowało.[/quote]

Każdy ma swój gust. Wszyscy tu znają moje uwielbienie dla Gilmoura, więc może nie jestem obiektywny, ale koncert niedawny po prostu bez Dave'a się nie udał i tyle. Snowy White jest moim ulubieńcem i takie Midnight Blues jego autorstwa to jest mistrzostwo świata, ale w buty Dave'a nikt nie wejdzie. Be jego gitary i głosu Ściana wypadłą pod względem muzycznym jedynie poprawnie.
The World Is Full Of Kings And Queens.Who Blind Your Eyes,Then Steal Your Dreams
Avatar użytkownika
Anunaki
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 2039
Dołączył(a): 6 mar 2009, o 13:27
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Pink Floyd

Postprzez NAR » 15 wrz 2013, o 00:32

A ja powiem (i chyba będę w tym zdaniu odosobniony, bo jak dotąd czytałem jedynie przeciwne do mojej opinie), że to co obecnie robi Waters z tym objazdowym cyrkiem odgrywając MUR to dość.. żałosne jak na muzyka tej rangi.
;)
Ostatnio edytowano 10 mar 2014, o 21:13 przez NAR, łącznie edytowano 1 raz
.


.
Avatar użytkownika
NAR
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 6589
Dołączył(a): 6 lut 2008, o 16:17
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Pink Floyd

Postprzez Maciej » 15 wrz 2013, o 18:49

No za obecną trasę z The Wall, to się już trochę Rogerowi dostało, szczególnie za to :wink:
http://www.youtube.com/watch?v=z-vyzSSrgiE
Avatar użytkownika
Maciej
The Hitman
The Hitman
 
Posty: 1626
Dołączył(a): 22 lip 2005, o 11:10
Lokalizacja: Kraków
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Pink Floyd

Postprzez Dundersztyc19 » 15 wrz 2013, o 22:59

Nie robię sobie głupich rankingów wykonawców, ale wiem, że Pink Floydzi są dla mnie bardzo zasłużonym zespołem i cenię ich wysoko. Z ich klasycznych pozycji najbardziej lubię "The Wall", a ze starszego okresu jestem miłośnikiem studyjnej części "Ummagummy", jest kapitalna.
http://www.survio.com/survey/w/I9A2D9A6B6X9E9I3A">Zagospodarowanie turystyczne województwa podkarpackiego
Avatar użytkownika
Dundersztyc19
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 1575
Dołączył(a): 25 sie 2009, o 13:27
Lokalizacja: Kuala Lumpur
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Pink Floyd

Postprzez LemoonScream » 19 wrz 2013, o 18:34

@Maciej, to prawda Nick wielkim muzykiem nie był, ale też umiał klimatycznie grać. Obejrzyj koncert w Pompejach, tam dopiero wyczyniał! Choćby to: http://www.youtube.com/watch?v=MH2HaZInOK8 No, ale jak dla mnie w Pompejach dominował właśnie Mason, taki jego pojedynczy zryw...

PS. A co do Watersa i jego gry, czytałem, że ponoć często David nagrywał linie basu : O
Avatar użytkownika
LemoonScream
Hawk Man
Hawk Man
 
Posty: 78
Dołączył(a): 6 wrz 2013, o 08:03
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Pink Floyd

Postprzez kater » 19 wrz 2013, o 21:50

Pozdrawiam,
Pani Barbara Rybacka z Solca Kujawskiego


Avatar użytkownika
kater
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 7653
Dołączył(a): 24 maja 2006, o 16:34
Lokalizacja: Góry Samotne
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Pink Floyd

Postprzez Maciej » 19 wrz 2013, o 21:56

Avatar użytkownika
Maciej
The Hitman
The Hitman
 
Posty: 1626
Dołączył(a): 22 lip 2005, o 11:10
Lokalizacja: Kraków
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Pink Floyd

Postprzez Rysiu » 22 wrz 2013, o 19:29

Właśnie rozdziewiczam temat "Pros and cons of hitchhiking". Nie chciałbym tutaj się rozpisywać, bo jestem w połowie pierwszego przesłuchania, ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że album przypomina bardzo stylem i klimatem Final Cut (który z kolei jest taką bardziej ponurym i mrocznym kuzynem The Wall). Jeżeli ktoś lubi te dwie płyty PF (a ja bardzo lubię), to mam wrażenie, że i to przypadnie do gustu.
Zdeklarowany brianofil, korwinista a do tego wyznawca Latającego Potwora Spaghetti.

Obrazek
Avatar użytkownika
Rysiu
Leroy Brown
Leroy Brown
 
Posty: 1293
Dołączył(a): 23 maja 2012, o 21:11
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Pink Floyd

Postprzez LemoonScream » 22 wrz 2013, o 20:19

Macieju, rzeczywiście trochę niewłaściwie odebrałem Twój post odnośnie gry Nicka. A jeszcze co do samego koncertu w Pompejach, to wiele taśm nagranych z różnych kamer w tajemniczy sposób zaginęło. Najwięcej ujęć z tego powodu ma Nick ; ) Pewnie większość wie, ale zawsze nie szkodzi coś poprzypominać.
Avatar użytkownika
LemoonScream
Hawk Man
Hawk Man
 
Posty: 78
Dołączył(a): 6 wrz 2013, o 08:03
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Pink Floyd

Postprzez kater » 4 gru 2013, o 23:29

Byłem na Brit Floydach w Kongresowej, bo darmowe wejściówki obczailiśmy. W sumie się nie da do niczego przyczepić, śpiewają lepiej niż te stare rupiecie, grają bardzo przyzwocie, a rodaczka wyciągnęła Great Gig in the Sky tak, że sala wstała, a Londyn to pewnie nieraz płakał razem z Fenderkiem. Welcome to Machine z damskim chórkiem - o dziwo - wymiotło. Dużo zyskało na mocy. I One of These Days usłyszeć na żywo to jednak samo dobro.
Minusy to:
- megachujowe animacje w tle - miałbym to w culus, gdyby nie sprzedawali tego spektaklu jako uczta m.in. wizualna.
- kawałki z Division Bell z - wg mojej znajomej - najgorszym wykonanie Wysokich Hopsów ever (ja tam się nie wypowiadam, bo to słaby kawałek przecież)
- Echoes puszczone w przerwie z glośników - zupełnie jakby ktoś cie pacnął penisem po twarzy.
No ale czym to jest przy takiej setliście: rozpoczęcie pierwszą stroną The Wall, potem pierwsza połowa WYWH, druga połowa DSOTM, pierwsza połowa Animals... że o końcówce z Time, Gig i Comfortably Numb nie wspomnę. Dobra opcja, polecam.
Pozdrawiam,
Pani Barbara Rybacka z Solca Kujawskiego


Avatar użytkownika
kater
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 7653
Dołączył(a): 24 maja 2006, o 16:34
Lokalizacja: Góry Samotne
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Pink Floyd

Postprzez kater » 4 gru 2013, o 23:39

A btw pierwszy raz zwróciłem uwagę na podobieństwo Dorosłych Dzieci do końcówki Dogs. I mi sie teraz śpiewają cały dzień.
Pozdrawiam,
Pani Barbara Rybacka z Solca Kujawskiego


Avatar użytkownika
kater
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 7653
Dołączył(a): 24 maja 2006, o 16:34
Lokalizacja: Góry Samotne
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Pink Floyd

Postprzez zgredzik » 10 mar 2014, o 19:02

Zaczynam z Floydami i mimo mego przekonania, że Floydy to nie dla mnie, że to pitolenie (które nie wiem w ogóle skąd się wzięło) podoba mi się i to bardzo. Zgadzam się z opinią Macieja kilka postów wyżej, że Gilmour nie jest nie wiadomo jak świetnym muzykiem, ale jego solówki piękne, płynące, wprowadzające niesamowity klimat w połączeniu z jego kojącym głosem to coś, dzięki czemu stawiam go w rankingu gitarzystów z pewnością wyżej niż różnych gitarowych wymiataczy, którzy łamią sobie palce na strunach. Jestem po kilku przesłuchaniach tych najsłynniejszych płyt <w sumie to wszystkie są słynne>, ale chyba najbardziej podobało mi się "Wish You Were Here". Zawiera w sumie dwie przydługawe piosenki i 3 krótsze, ale w przypadku Floydów są one takie, że chce się by trwały i trwały. Później w swym rankingu stawiam "Dark Side of The Moon", następnie "Animals". Pewnie w wypadku tego rankingu jest jak w wypadku kiedyś, gdy poznawałem Queen - za jakiś czas się on zmieni i wtedy podzielę się nim również tutaj ;)
"Pierwsze" wrażenie - Gilmour>>Waters.
fan Michaela Jacksona i ejtisów wszelkiej maści.

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
zgredzik
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 1893
Zdjęcia: 15
Dołączył(a): 20 maja 2012, o 21:49
Lokalizacja: Dębica
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Pink Floyd

Postprzez NAR » 26 mar 2014, o 01:42

rybo dwudyszna, co by nie mówić, ale ANIMALS to jednak przezajebisty album jest. Nie chce mi się bawić w robienie rankingu ich dyskografii, ale z pewnością byłby w pierwszej trójce takiego zestawienia. Czo ten Gilmour to nawet nie Waters.
.


.
Avatar użytkownika
NAR
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 6589
Dołączył(a): 6 lut 2008, o 16:17
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Pink Floyd

Postprzez OberstPrymas » 26 mar 2014, o 01:50

Ta, Animals to chyba najlepsze momenty Gilmoura EVAH. W ogóle ogarnięcie tej płyty prawie z marszu to mój jeden z największych muzycznych sukcesów. Niby dość trudna w odbiorze, ale łyknąłem ją praktycznie od razu. Znaczy teksty w całości w życiu nie ogarnę, ale jednak całość podeszła mi zdecydowanie szybciej niż Ciemna Strona. Pewnie to dlatego, że już dojrzałem do muzyki PF 8)

Tylko jeszcze jedno: oczywiście że Waters>Gilmour. To jest moja prywatna i mocno wyrobiona opinia, której będę bronił do końca życia.

Quick TOP:

1. Ciemna Strona
2. The Final Cut
3. Animals
Avatar użytkownika
OberstPrymas
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 5380
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 24 kwi 2010, o 19:43
Lokalizacja: Świebodzice
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Pink Floyd

Postprzez Xavi » 26 mar 2014, o 17:52

Avatar użytkownika
Xavi
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 3148
Dołączył(a): 6 wrz 2010, o 13:21
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Następna strona

Powrót do Another World

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron