[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4814: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3911)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4816: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3911)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4817: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3911)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4818: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3911)
• Zobacz wątek - Top10 - drugie starcie - ALICE COOPER

Top10 - drugie starcie - ALICE COOPER

Gry typu Top 10

Re: Top10 - drugie starcie - ELVIS PRESLEY

Postprzez Mefju » 6 gru 2013, o 13:39

Nie jestem jakimś fanem, ale sporo znam i mimowolnie wszędzie słyszę, więc może uda mi się sklecić dychę.

1. Can't Help Falling In Love
2. Viva Las Vegas
3. Blue Sued Shoes
4. Jailhouse Rock
5. Hound Dog
6. A Little Less Conversation
7. Return To Sender
8. Always On My Mind
9. Love Me Tender
10. O Little Town Of Betlehem


Poza dychą "In The Ghetto", "Aloha Oe" i jeszcze jakieś tam covery


No jakoś się udało! :D
Guess who! Guess who wrote it about queenvision yet in November 2013:
"A mnie nigdy nie ciągnęło żeby się tym choć trochę zainteresować."
Obrazek
Avatar użytkownika
Mefju
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 5476
Dołączył(a): 27 cze 2008, o 00:52
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Top10 - drugie starcie - ELVIS PRESLEY

Postprzez lookaug » 6 gru 2013, o 19:51

1. Always on My Mind
2. A Little Less Conversation
3. Blue Suede Shoes
4. Suspicious Minds
5. All Shook Up
6. Jailhouse Rock
7. Tutti Frutti
8. Hound Dog
9. In the Ghetto
10. Heartbreak Hotel
Avatar użytkownika
lookaug
Leroy Brown
Leroy Brown
 
Posty: 1426
Dołączył(a): 3 mar 2009, o 13:58
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Top10 - drugie starcie - ELVIS PRESLEY

Postprzez mumin_king » 9 gru 2013, o 22:40

całkiem wam nieźle poszło z tym elvisem

TOP 10 ELVIS PRESLEY:

1. Always on My Mind - 37
2. Suspicious Minds - 36
3. Hound Dog - 27
4. In the Ghetto - 26
5. A Little Less Conversation - 22
6. Can't Help Falling In Love - 21
- Love Me Tender
8. Blue Suede Shoes - 17
- Burning Love
10. Jailhouse Rock - 15
- Viva Las Vegas


12. Fever - 14
13. King of the Road - 10
14. All Shook Up - 8
- Heartbreak Hotel
- Return to Sender
17. Long Black Limousine - 6
18. Unchained Melody - 5
19. Tutti Frutti - 4
20. (You're So Square) Baby I Don't Care - 3
- O Little Town of Bethlehem
- Surrender
23. Don't Be Cruel - 2
24. It's Now or Never - 1
- My Way
wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Avatar użytkownika
mumin_king
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 7668
Zdjęcia: 1
Dołączył(a): 14 cze 2006, o 14:50
Lokalizacja: Rzekuń
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Top10 - drugie starcie - ELVIS PRESLEY

Postprzez mumin_king » 9 gru 2013, o 22:41

TOP 10 KULT
wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Avatar użytkownika
mumin_king
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 7668
Zdjęcia: 1
Dołączył(a): 14 cze 2006, o 14:50
Lokalizacja: Rzekuń
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Top10 - drugie starcie - KULT

Postprzez Mefju » 10 gru 2013, o 14:37

1. Baranek
2. Celina
3. Hej, Czy Nie Wiecie
4. Gdy Nie Ma Dzieci
5. Czarne Słońca
6. Do Ani
7. Wódka
8. Wspaniała Nowina
9. Brooklyńska Rada Żydów
10. Mój Wydawca

11. Idiota Stąd
12. farfoclu Wędrowniczki
13. Arahja
14. Lewy Czerwcowy
15. Krew Boga
16. Dziewczyna Bez Zęba Na Przedzie
17. Maria Ma Syna
18. Poznaj Swój Raj


Później dopiszę co mi jeszcze wyleciało poza dychę, bo na razie to nie mam sił by to układać.
Ostatnio edytowano 14 gru 2013, o 16:02 przez Mefju, łącznie edytowano 2 razy
Guess who! Guess who wrote it about queenvision yet in November 2013:
"A mnie nigdy nie ciągnęło żeby się tym choć trochę zainteresować."
Obrazek
Avatar użytkownika
Mefju
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 5476
Dołączył(a): 27 cze 2008, o 00:52
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Top10 - drugie starcie - KULT

Postprzez Rysiu » 10 gru 2013, o 17:41

Nareszcie zespół, który w miarę dobrze znam (kilka najważniejszych płyt, ale dobre i to)

1. Lewy Czerwcowy
2. Arahja
3. Dziewczyna bez Zęba na przedzie
4. Baranek
5. Czarne Słońca
6. Wódka
7. Patrz
8. Gdy nie ma dzieci w domu...
9. Konsument
10. Dom Wschodzącego Słońca
Zdeklarowany brianofil, korwinista a do tego wyznawca Latającego Potwora Spaghetti.

Obrazek
Avatar użytkownika
Rysiu
Leroy Brown
Leroy Brown
 
Posty: 1293
Dołączył(a): 23 maja 2012, o 21:11
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Top10 - drugie starcie - KULT

Postprzez NAR » 10 gru 2013, o 19:59

znam dwie płyty i nigdy jakoś specjalnie się do nich nie przekonałem. Tę poniższą dziesiątkę całkiem lubię, ale jakbym ich więcej nie usłyszał to zapewne bym nie płakał.

1 Czarne Słońca
2 Arahja
3 Polska
4 Do Ani
5 Celina
6 Dziewczyna się bała pogrzebów
7 farfoclu wędrowniczki
8 Hej, Czy Nie Wiecie
9 Knajpa morderców
10 Gdy Nie Ma Dzieci
.


.
Avatar użytkownika
NAR
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 6589
Dołączył(a): 6 lut 2008, o 16:17
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Top10 - drugie starcie - KULT

Postprzez Michalzbiku95 » 12 gru 2013, o 18:59

1.Baranek
2.Arahja
3.Polska
4.Celina
5.Gdy Nie Ma Dzieci
6.Kuhwy wędrowniczki
7.Dyplomata
8.Do Ani
9.Czekając na królestwo J.H.W.H.
10.Wróci wiosna, baronowo
Nagroda "Tomisiępodobatomniejoznowucośfajnego 2010"
Avatar użytkownika
Michalzbiku95
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 1543
Dołączył(a): 26 lut 2010, o 22:21
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Top10 - drugie starcie - KULT

Postprzez Dundersztyc19 » 13 gru 2013, o 18:20

Kult to ewidentnie zespół, dla którego TOP10, to zdecydowanie za mało.

1.Czarne Słońca (Spokojnie)
Piosenka do filmu wyszła kapitalnie i jako dodatek do "Spokojnie" sprawdza się znakomicie. Akurat Fenderek miał rację w kwestii tego utworu.
2.Piosenka młodych wioślarzy (Posłuchaj to do Ciebie)
Kazik fajnie tutaj rapuje, bądź bardzo szybko śpiewa. Genialna dynamika utworu, klamry w postaci "Ojojojoj...". Fajnie, że właśnie ta piosenka jako pierwsza w historii zespołu miała teledysk.
3.Ballada o dwóch siostrach (Tata 2)
Genialna ballada, najlepsza jaką Kult wykonał. Generalnie u mnie Tata 2 > Tata Kazika.
4.Ręce do góry (Muj Wydafca)
Kult ma wspaniałe otwieracze albumów. Wprowadza znakomicie, dynamika, refren. Westernowy tekst. Zawsze bardzo lubiłem ten numer.
5.Post (Posłuchaj to do Ciebie)
Muzykę Kult gra bardzo fajną i w ogóle uwielbiam utwory Kultu tyczące się Biblii.
6.6 lat później (Your Eyes)
Bardzo romantyczna i piękna rzecz, lepsze od "Do Ani".
7.Wspaniała nowina (Kult)
Początek dyskografii zespołu jest kapitalny. Bardzo dobrze wprowadza do klimatu albumu, a w tekście Kazik fajnie sypie, kto z kim walczy np. "Japonia chce zwyciężyć Rosję, a Rosja Japonię". Interesujący jest fakt, że brazylijski zespół Beijo aa força nagrał własną wersję utworu, w portugalskim języku jak mniemam.
8.Tan (Spokojnie)
Najdłuższy utwór Kultu, który idealnie łączy się z "Wstać!" i chętnie bym je policzył jako jedną całość, ale niech będzie sam "Tan". Taka transowa rzecz, który miło się dłuży. Ogółem fajny tekst o marazmie życia i refren, jako "praca w fabryce".
9.Patrz! (Spokojnie)
W pierwotnym wydaniu pierwszy utwór i kolejny raz dynamika powala, ogółem na plus klimat tych wszystkich starych piosenek Kultu.
10.Goopya Peezda (Ostateczny krach systemu korporacji)
Wrzucanie wielu początkowych piosenek albumów, to chyba u mnie taka polityka. Ale nowoczesne brzmienie, mocne gitary, elektronika sprawiają, że utwór jest mocarny.

W dalszej kolejce:
Totalna stabilizacja - prostu, ale rewelacyjny utwór z Januszem Grudzińskim jako wokalistą. Pomyśleć, że niektórzy widzą w tym wypełniacz.
W czarnej urnie - najbardziej ponura, najpiękniejsza rzecz z tatusia jedynki.
Pasażer i Dziewczyna o perłowych włosach - bardzo udane covery z "Muj Wydafca", nawet chętnie bym je dał na listę, ale miejsca nie ma, po za tym to covery (nieco inaczej traktuję piosenki Stanisława).
Angelo Jaccopucci - w zasadzie anglojęzyczna część "45-89" nawet bardziej podoba mi się od polskiej. Kazik bardzo dobrze brzmiał z angielskim, kiedy śpiewał go na serio.
Mędracy, Nowe tempa, Nie żyję ponad stan, a także większość starszych utworów bym chętnie wrzucił. Ale nowe też są naprawdę dobre.
http://www.survio.com/survey/w/I9A2D9A6B6X9E9I3A">Zagospodarowanie turystyczne województwa podkarpackiego
Avatar użytkownika
Dundersztyc19
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 1575
Dołączył(a): 25 sie 2009, o 13:27
Lokalizacja: Kuala Lumpur
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Top10 - drugie starcie - KULT

Postprzez How_Can_I_Go_On » 14 gru 2013, o 14:35

1.Arahja
2.Hej, czy nie wiecie
3.Dziewczyna bez zęba na przedzie
4.Celina
5.Baranek
6.Polska
7.Do Ani
8.45-89
9.Wódka
10.Dziewczyna się bała pogrzebów
Avatar użytkownika
How_Can_I_Go_On
Tree Man
Tree Man
 
Posty: 204
Dołączył(a): 7 gru 2010, o 20:12
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Top10 - drugie starcie - KULT

Postprzez lookaug » 14 gru 2013, o 16:00

1. Polska
2. Krew Boga
3. Wróci wiosna, baronowo
4. Dziewczyna bez zęba na przedzie
5. Baranek
6. Tan
7. Czarne słońca
8. Wódka
9. Celina
10. Arahja
Avatar użytkownika
lookaug
Leroy Brown
Leroy Brown
 
Posty: 1426
Dołączył(a): 3 mar 2009, o 13:58
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Top10 - drugie starcie - KULT

Postprzez mumin_king » 15 gru 2013, o 23:56

Stary Kult łykam, może nie wszystko, ale lubię bardzo, jednak przeplata się to z wielką nienawiścią do nowego Kultu, znaczy tego dzisiejszego. Wszystkie albumy brzmią tak samo a i tak fani są najszczęśliwsi na świecie, bo każda kolejna to najlepsza ever. Rzygam.



1. Nie dorosłem do swych lat - niekwestionowany numer jeden, ten utwór jest tak stuprocentowo pijacki, że ja nie pijąc czuję się emocjonalnie napruty, jak to się mówi, jak wór. Cudowny tekst - "Inni zawsze wiedzą co, jak, dlaczego, gdzie i kto? Komu wziąć, a komu dać. A ja nigdy, farfoclu mać." i "Bądź ze mną, bo w mgle lat zginie nam lala, słuchaj to."
2. W czarnej urnie - można uznać za protoplastę powyższego, ale przecież te teksty były napisane ho ho, dawno. Cudowny klimat.
3. Bliskie spotkanie 3. stopnia - lubię za melodyjność, fajnie się po prostu słucha i do tego, dobry tekst "Tu jedni ludzie płaczą gdy inni się bogacą. I za taki stan rzeczy swoim sługom płacą. Ja coś mówię, ale w swoje tłumaczenia nie wierzę. Jestem tylko grajkiem, a nie Papieżem".
4. Czarne Słońca - "Coś tam było? Człowiek! Może dostał? Może!", obiektywnie, najlepszy Kult.
5. Dziewczyna się bała pogrzebów - oj, oj przepiękny tekst wraz z tajemniczą melodią. "A kiedyś się bała pogrzebów, I drżało jej serce gdy szły. Aż wreszcie ten pogrzeb, We dwoje - jak dobrze, W tym srebrze i czerni się lśni."
6. Jeśli zechcesz odejść – odejdź - znów stary Staszewski, no ale po prostu uwielbiam. Zgorzkniałe teksty, wraz z odpowiednią aranżacją, miód na moje uszy.
7. Jeźdźcy - zadecydowało MTV Unplugged, wcześniej lubiłem, ale bez szału a potem usłyszałem początek koncertu, no i kupili mnie niesamowicie.
8. Komu bije dzwon - nawet rybo dwudyszna nie wiem dlaczego, bo to przecież łabędzi śpiew najlepszego Kultu.
9. Tan - bo dla mnie jednak trochę na siłę wydłużony, materiału może na połowę tego a rozerwało jakby szukano monumentalizmu. Tak czy inaczej mimo to jest to świetny kawałek.
10. Knajpa morderców - no i jeszcze by udokumentować uwielbienie do obydwu "tat" coś o AK-owcach, z cudownym tekstem

sam już nawet nie wiem, co było blisko a co nie. Pewnie jutro bym ułożył listę z samych ojców.
wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Avatar użytkownika
mumin_king
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 7668
Zdjęcia: 1
Dołączył(a): 14 cze 2006, o 14:50
Lokalizacja: Rzekuń
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Top10 - drugie starcie - KULT

Postprzez Xavi » 16 gru 2013, o 12:15

Na potrzebę topu poznałem 'Spokojnie' i to kawał dobrego grania jest. Plus kilka rzeczy, które znałem od dawna ('Nie Dostosłem..' z QW) i wyszło coś takiego.

1. Czarne Słońca
2. Tan
3. Nie Dorosłem do Swych Lat
4. Do Ani
5. Polska
6. Arahja
7. Jeźdźcy
8. Patrz
9. Dziewczyna bez Zęba na przedzie
10. Baranek
Avatar użytkownika
Xavi
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 3148
Dołączył(a): 6 wrz 2010, o 13:21
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Top10 - drugie starcie - KULT

Postprzez mumin_king » 16 gru 2013, o 21:39

TOP10 KULT:

1. Czarne Słońca - 53
2. Arahja - 43
3. Baranek - 40
4. Polska - 37
5. Celina - 31
6. Do Ani - 26
7. Hej, Czy Nie Wiecie - 20
8. Dziewczyna się bała pogrzebów - 19
- Tan
10. Dziewczyna bez Zęba na przedzie - 18
- Nie dorosłem do swych lat


12. Gdy Nie Ma Dzieci - 17
13. Wódka - 14
14. Lewy Czerwcowy - 10
15. Krew Boga - 9
- farfoclu wędrowniczki
- Patrz
- Piosenka młodych wioślarzy
- W czarnej urnie
- Wróci wiosna, baronowo
21. Ballada o dwóch siostrach - 8
- Bliskie spotkanie 3. stopnia
- Jeźdźcy
24. Ręce do góry - 7
- Wspaniała Nowina
26. Post - 6
27. 6 lat później - 5
- Jeśli zechcesz odejść – odejdź
29. Dyplomata - 4
30. 45-89 - 3
- Knajpa morderców - 3
- Komu bije dzwon - 3
33. Brooklyńska Rada Żydów - 2
- Czekając na królestwo J.H.W.H. - 2
- Konsument - 2
36. Dom Wschodzącego Słońca - 1
- Goopya Peezda - 1
- Mój Wydawca - 1
wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Avatar użytkownika
mumin_king
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 7668
Zdjęcia: 1
Dołączył(a): 14 cze 2006, o 14:50
Lokalizacja: Rzekuń
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Top10 - drugie starcie - KULT

Postprzez mumin_king » 16 gru 2013, o 21:39

TOP 10 - IRON MAIDEN
wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Avatar użytkownika
mumin_king
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 7668
Zdjęcia: 1
Dołączył(a): 14 cze 2006, o 14:50
Lokalizacja: Rzekuń
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Top10 - drugie starcie - IRON MAIDEN

Postprzez NAR » 16 gru 2013, o 22:45

1 The Thin Line Between Love and Hate
2 Blood Brothers
3 Hallowed Be Thy Name
4 When the Wild Wind Blows
5 To Tame a Land
6 Brave New World

to znaczy znam więcej, ale to byłoby już dopychanie na siłę.
.


.
Avatar użytkownika
NAR
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 6589
Dołączył(a): 6 lut 2008, o 16:17
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Top10 - drugie starcie - IRON MAIDEN

Postprzez Maciej » 16 gru 2013, o 23:50

Mnóstwo świetnych kawałków, cieżko wybrac dychę.

1.Seventh Son of a Seventh Son - ironowy majstersztyk a solówki pod koniec miodzio.
2.The Nomad- orientalne i nietypowe rytmicznie.
3.Dance of Death- główna zagrywka prawie jak taniec dworski, można rzec że to niemal ostatni wielki klasyk maidenów z prawdziwego zdarzenia.
4.Alexander the Great -epicka opowieść.
5.To Tame a Land- maideni to nie jest zespół, w kontekście którego mówi się o klimacie, ale o tym numerze można tak rzec niewątpliwie.
6.Dream of Mirrors -referen mocarny
7.Fear of the Dark - sztandarowe, wiadomo trochę się przejadło, niemniej to wciąż świetny kawałek.
8.The Thin Line Between Love and Hate- pod koniec panowie wchodzą w trochę inne granie niż zazwyczaj, te solówki mienią się różnymi barwami w przestrzeni muzycznej (może nawet w tych zagrywkach coś z queen jest).
9.Paschendale- mocne, długie, dobre.
10.Caught Somewhere In Time -powiedzmy że mam prywatne wspomnienia :wink:

Tak powiedzmy z grubsza, bo masa świetnych kawałków odpadła
Avatar użytkownika
Maciej
The Hitman
The Hitman
 
Posty: 1626
Dołączył(a): 22 lip 2005, o 11:10
Lokalizacja: Kraków
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Top10 - drugie starcie - IRON MAIDEN

Postprzez Mefju » 17 gru 2013, o 02:12

1. Aces High
2. Blood Brothers
3. Brave New World
4. Powerslave
5. Nomad
6. The Wicker Man
7. Prowler
8. Fear Of The Dark
9. Dance Of Death
10. The Trooper

11. 22 Acacia Avenue
12. Futureal
13. Phantom Of The Opera
14. The Angel And The Gambler
15. Don't Look To The Eyes Of The Stranger
16. Ghost Of The Navigator
17. Run To The Hills
18. The Number Of The Beast


No jak widać moja lista to głównie album "Brave New World", no i słusznie, bo on jest jej wart. :P
Guess who! Guess who wrote it about queenvision yet in November 2013:
"A mnie nigdy nie ciągnęło żeby się tym choć trochę zainteresować."
Obrazek
Avatar użytkownika
Mefju
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 5476
Dołączył(a): 27 cze 2008, o 00:52
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Top10 - drugie starcie - IRON MAIDEN

Postprzez How_Can_I_Go_On » 17 gru 2013, o 19:55

1.The Clairvoyant
2.Paschendale
3.Afraid to Shoot Strangers
4.Seventh Son of a Seventh Son
5.Wasted Years
6.Hallowed Be Thy Name
7.Running Free
8.Phantom of the Opera
9.Wasting Love
10.Run to the Hills

Poza dyszką: The Number of the Beast, Fear of the Dark, The Trooper, Journeyman, Remember Tomorrow, Infinite Dreams, Losfer Words (Big 'Orra), Dance of Death i When the Wild Wind Blows.
Avatar użytkownika
How_Can_I_Go_On
Tree Man
Tree Man
 
Posty: 204
Dołączył(a): 7 gru 2010, o 20:12
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Top10 - drugie starcie - IRON MAIDEN

Postprzez shamar » 18 gru 2013, o 00:00

Wybór będzie, podobnie jak przy DP, dosyć losowy. Za dużo rzeczy stawiam na równi wysoko.
Postaram się też nie faworyzować ulubionej i najlepszej płyty.

1. Sign of the Cross
2. The Wicker Man
3. Dream of Mirrors
4. Seventh Son of a Seventh Son
5. Paschendale
6. Como Estais Amigos
7. Powerslave
8. Hallowed Be Thy Name
9. Fear of the Dark
10. Face in the Sand


The Edge of Darkness
Blood Brothers
The Evil That Men Do
Alexander the Great

i ze 20 innych.
Avatar użytkownika
shamar
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 2735
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 maja 2008, o 22:48
Lokalizacja: K-ce / Czewa
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Top10 - drugie starcie - IRON MAIDEN

Postprzez agusiaa_w » 18 gru 2013, o 00:28

A ja zamierzam faworyzować :mrgreen:

Rzeczy oczywistych (jak np. Fear of the Dark umieszczać nie będę). Za*ebistych rzeczy jest masa, natomiast rzucam pierwszych 10, które mi przychodzą do głowy na hasło 'Iron Maiden':

1. The Thin Line Between Love and Hate - na pierwszym, bo od tej piosenki zaczęła się pewna fajna historia... której nie opowiem :P
2. Sign of the Cross
3. Seventh Son of a Seventh Son
4. The Wicker Man
5. The Nomad
6. Hallowed Be Thy Name
7. Afraid to Shoot Strangers
8. Children of the Damned
9. Brave New World
10. Remember Tomorrow
Avatar użytkownika
agusiaa_w
Tree Man
Tree Man
 
Posty: 439
Dołączył(a): 9 sty 2011, o 13:22
Lokalizacja: Ieper / BE
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Top10 - drugie starcie - IRON MAIDEN

Postprzez Dundersztyc19 » 19 gru 2013, o 16:18

1.The Nomad (Brave New World)
Orientalne, fajnie rozbudowane, klimat idealny.
2.Aces High (Powersalve)
Z tych hiciorów najbardziej porywająca rzecz, energii w tym, co nie miara.
3.Out of the Silent Planet (Brave New World)
Dziwię się co po niektórym głosom na ten utwór w survivorze, który obecnie trwa. Dla mnie to akurat jest kapitalny kawałek, wręcz kulminacyjny moment płyty, kapitalny refren, wspaniały nastrój.
4.Transylvania (Iron Maiden)
Z debiutu też coś musi być, na pierwszy rzut znakomity utwór instrumentalny.
5.Phantom of the Opera (Iron Maiden)
Świetne rifowanie (w ich przypadku to norma), dość mroczny klimat, świetny debiut, ten wokalista to taki trochę Evans.
6.The Duellists (Powerslave)
Słuchając "Poweslave" ostatnio zwróciłem uwagę na ten wspaniały, energiczny numer. "Powerslave" jest rewelacyjne.
7.The Evil That Men Do (Seventh Son of a Seventh Son)
Ten album z kolei ma taki mistyczny klimat, mógłbym dać w sumie każdy z utworów, niech będzie ten. To świetny przykład łączący klimatyczne granie i przebojowość. Szkoda, że teledysk jest koncertowy, bo świetnie by tu pasowało coś w rodzaju teledysku "Can I Play with Madness".
8.From Here to Eternity (Fear of the Dark)
Utworowi na pewno dużo pomaga teledysk, choć sam w sobie jest świetny. Moja sympatia do niego jest dość wyjątkowa.
9.Dream of Mirrors (Brave New World)
Wychodzi na to, że "Brave New World", to też mój ulubiony album.
10.Only the Good Die Young (Seventh Son of a Seventh Son)
Mam wrażenie, że ja sugeruję się zbytnio albumami, z których pochodzą. Świetne, dość pesymistyczne i mistyczne podsumowanie mistycznego albumu.
http://www.survio.com/survey/w/I9A2D9A6B6X9E9I3A">Zagospodarowanie turystyczne województwa podkarpackiego
Avatar użytkownika
Dundersztyc19
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 1575
Dołączył(a): 25 sie 2009, o 13:27
Lokalizacja: Kuala Lumpur
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Top10 - drugie starcie - IRON MAIDEN

Postprzez lookaug » 20 gru 2013, o 15:27

W większości jakieś greatest hitsy, bo niestety całych płyt tego zespołu, to ja już nie jestem w stanie słuchać.

1. The Trooper
2. Fear of the Dark
3. To Tame a Land
4. Phantom of the Opera
5. Run to the Hills
6. Wasted Years
7. The Number of the Beast
8. Aces High
9. 2 Minutes to Midnight
10. Be Quick or Be Dead
Avatar użytkownika
lookaug
Leroy Brown
Leroy Brown
 
Posty: 1426
Dołączył(a): 3 mar 2009, o 13:58
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Top10 - drugie starcie - IRON MAIDEN

Postprzez Rysiu » 22 gru 2013, o 19:13

Tak troszkę rzutem na taśmę - od razu zaznaczam, że dwóch kultowych albumów (Seventh Son i Brave) nie znam, wiec ich tutaj niet. Ogólnie to miałem okropny zgrzyt - zespół KAŻDY utwór ma fajny, wpadający w ucho, ciekawy i praktycznie nie ma gofrów. Ile razy łapałem się "o, to się nadaje... ale to już szósty z rzędu na tej płycie, który się niby-nadaje, a miejsc jest tylko 10!" W końcu coś wybrałem - kolejność dość losowa, chociaż korelacje jakieś tam są. Zdaje się, iż to śmietanka ich twórczości z zastrzeżeniem, że lista robiona za miesiąc mogłaby wyglądać zupełnie inaczej.

1. Prisoners
2. Don't look to the eyes of the stranger
3. Number of the beast
4. Killers
5. Phantom at the Opera
6. Two Minutes to Midnight
7. Alexander the Great
8. Another Life
9. Genkhis Ghan
10. Caught somewhere in time
Zdeklarowany brianofil, korwinista a do tego wyznawca Latającego Potwora Spaghetti.

Obrazek
Avatar użytkownika
Rysiu
Leroy Brown
Leroy Brown
 
Posty: 1293
Dołączył(a): 23 maja 2012, o 21:11
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Top10 - drugie starcie - IRON MAIDEN

Postprzez Xavi » 22 gru 2013, o 21:30

Debiut to bardzo dobry hard rock był, na potrzebę topu poznałem Seventh Son i jest chyba nawet lepsze więc w sumie to chyba fajny zespół, choć ciężko brać stuprocentowo serio.

1. Seventh Son of a Seventh Son - a tu nawet mam momenty, że biorę serio, szczególnie te piekielne chórki koło 6 minuty, że się czuję jak na jakimś sądzie ostatecznym. Dość złożona rzecz, dobre sola i w ogóle. Dla fanów pewnie coś w stylu Master of Puppets dla fanów Mety, jakiś hymn wręcz.
2. Phantom of the Opera - w sumie jak wyżej, ale nie aż tak.
3. Strange World - bardzo ładne i się nie przejadło bo rzadko odpalam.
4. Moonchild
5. Prowler - obydwa otwieracze idealne na swoich miejscach, chyba najlepsze ich wymiatacze.
6. Only the Good Die Young
7. Transylvania
8. Iron Maiden
9. The Clairvoyant
10. Can I Play With Madness - to mnie łapie strasznie, choć trochę śmiechowe ;p
Avatar użytkownika
Xavi
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 3148
Dołączył(a): 6 wrz 2010, o 13:21
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Top10 - drugie starcie - IRON MAIDEN

Postprzez mumin_king » 23 gru 2013, o 08:30

Pierwyj raz będę się posiłkował linkami, no bo jednak postanowiłem trochę bez hitów, choć na pewno każdy kto przesłuchał te UTWORY ironów będzie je kojarzył

1. - widzę, że nie tylko ja upodobałem sobie ten twór. Piękno, na koniec, jak ten utwór zwalnia to w ogóle orgazm.
2. - mój faworyt z genialnego debiutu. Tu jest mrok, i ta gitara w refrenie - ciarki
3. - od pierwszych sekund jak to rozwala mózgownicę. W ogóle jestem raczej zwolennikiem Powerslave jako albumu, choć fenomenu Ancient Marinera nie czaję.
4. - to z kolei z przehajpionego albumu, taką metalową balladę to uwielbiam, znowu gitary.
5. - to zna chyba każdy, ale o ile cały album średni dla mnie to ma wielkie momenty. Wiadomo, że Harris sobie upatrzył te rozpędzające się numery, ale rybo dwudyszna tutaj wyszło mu epicko jak nigdy.
6. - przecudna ballada, taka w stylu powyższego
7. - a tutaj nietypowo, choć wiadomo, że z debiutu wtedy jeszcze próbowali innych rzeczy. Trochę szkoda, że takich później nie tworzyli, bo może mniejsza epickość, ale tak utwór jest genialne prawdziwy.
8. - i znów troszkę nietypowo, akustycznie (choć istnieje wersja z elektrykami), ale jakże to piękne jest.
9. - no i żeby nie było, że walę listę z epickimi balladami, mój ulubiony killer z okresu di anno, jakże to buja.
10. - kończę znów balladą, ale uwielbiam i na dość średnim albumie wyróżnia się na pewno na wielki plus, cudowna nostalgia.
wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Avatar użytkownika
mumin_king
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 7668
Zdjęcia: 1
Dołączył(a): 14 cze 2006, o 14:50
Lokalizacja: Rzekuń
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Top10 - drugie starcie - IRON MAIDEN

Postprzez mumin_king » 23 gru 2013, o 21:38

TOP10 IRON MAIDEN:

1. Seventh Son of a Seventh Son - 42
2. Phantom of the Opera - 31
- The Nomad
4. The Thin Line Between Love and Hate - 29
5. Aces High - 22
6. The Wicker Man - 21
7. Afraid to Shoot Strangers - 19
- Blood Brothers
- Powerslave
- Sign of the Cross


11. Fear of the Dark - 18
12. Hallowed Be Thy Name - 17
- Paschendale
14. Dance of Death - 16
- The Number of the Beast
- To Tame a Land
17. Dream of Mirrors - 15
18. Strange World - 12
- The Clairvoyant
20. Alexander the Great - 11
- Brave New World
- The Trooper
- Transylvania
- Wasted Years
25. Prowler - 10
- Remember Tomorrow
- The Prisoner
28. Don't Look to the Eyes of a stranger - 9
29. Out of the Silent Planet - 8
30. 2 Minutes to Midnight - 7
- Killers
- Moonchild
- Run to the Hills
34. Only the Good Die Young - 6
35. Como Estais Amigos - 5
- The Duellists
37. Running Free - 4
- The Evil That Men Do
39. Children of the Damned - 3
- From Here to Eternity
- Iron Maiden
- Journeyman
- When the Wild Wind Blows
44. Caught Somewhere In Time - 2
- Genghis Khan
- Purgatory
- Wasting Love
48. Another Life - 1
- Be Quick or Be Dead
- Can I Play With Madness
- Face in the Sand
- No Prayer for the Dying
Ostatnio edytowano 24 gru 2013, o 08:37 przez mumin_king, łącznie edytowano 1 raz
wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Avatar użytkownika
mumin_king
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 7668
Zdjęcia: 1
Dołączył(a): 14 cze 2006, o 14:50
Lokalizacja: Rzekuń
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Top10 - drugie starcie - IRON MAIDEN

Postprzez mumin_king » 23 gru 2013, o 21:39

TOP10 - Pearl Jam
wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Avatar użytkownika
mumin_king
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 7668
Zdjęcia: 1
Dołączył(a): 14 cze 2006, o 14:50
Lokalizacja: Rzekuń
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Top10 - drugie starcie - PEARL JAM

Postprzez manwerty » 24 gru 2013, o 01:16

1.Black
2.RearViewMirror
3.The End
4.Alive
5.Indifference
6.Nothing as it Seems
7.Even Flow
8.Jeremy
9.Sirens
10.Parachutes


Avatar użytkownika
manwerty
Leroy Brown
Leroy Brown
 
Posty: 946
Dołączył(a): 25 lip 2012, o 18:40
Lokalizacja: kuj-pom
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Top10 - drugie starcie - PEARL JAM

Postprzez How_Can_I_Go_On » 24 gru 2013, o 15:27

1.Black
2.Indifference
3.Speed of Sound
4.Crazy Mary
5.Just Breathe
6.Given to Fly
7.Nothing As It Seems
8.Immortality
9.Off He Goes
10.Oceans
Avatar użytkownika
How_Can_I_Go_On
Tree Man
Tree Man
 
Posty: 204
Dołączył(a): 7 gru 2010, o 20:12
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Top 10

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron