Mandela effect i utwór We Are The Champions

Dyskusje na temat najwspanialszego zespołu na świecie!

Mandela effect i utwór We Are The Champions

Postprzez Axel » 6 lis 2016, o 03:09

Nie wiem czy słyszeliście o tzw. efekcie Mandeli. Jest to teoria spiskowa, o której można w ostatnim czasie sporo poczytać na internecie, jakoby zaszły jakieś zmiany na planecie wykonane przez podróżników w czasie lub jakieś zmiany materii przez eksperymenty naukowe w USA, przez co rzeczy, fakty, sytuacje i nazwy różnych rzeczy z przeszłości miały być bezpowrotnie zmienione i nie są obecnie takie, jakie je zapamiętaliśmy. Na przykład że w logo samochodów Volkswagen pomiędzy literą V a W jest przerwa, albo, że np. w filmie Moonraker w jednej scenie wymazano aparat na zęby jednej z aktorek, choć ludzie są święcie przekonani, że wcześniej ona go miała.

I co to ma wspólnego z Queen? Otóż pojawiają się głosy, że z utworu We Are The Champions, z jego końcówki znikły ostatnie słowa "of the world". I ludzie są święcie przekonani, że one tam były, a nagle ich nie ma. Chodzi o oficjalny teledysk: https://www.youtube.com/watch?v=04854XqcfCY
Dotyczy to nie tylko kopii na youtube, ale wszystkich na świecie, że została zmieniona historia i po prostu już ich nie ma w tej piosence po prostu.
Ludzie są święcie przekonani, że te słowa tam były. Jako dowód ludzie podają, że we wszystkich wersjach koncertowych końcówka "of the world" już jest. Na przykład tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=hSTivVclQQ0

Ponieważ ja już sam dokładnie tego nie pamiętam, więc zadaję to pytanie na forum Queen, bo gdzież by indziej byli lepsi eksperci. :)
Co możecie o tym powiedzieć? Były te słowa tam, czy nie?

Moim zdaniem ludziom mogło się to pomylić, bo wcześniej w piosence jest już "we are the champions...of the world". Jednak czekam na wasze wspomnienia. Była ta fraza na samym końcu, czy też nie?
Avatar użytkownika
Axel
Hawk Man
Hawk Man
 
Posty: 25
Dołączył(a): 26 lut 2009, o 00:36
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Mandela effect i utwór We Are The Champions

Postprzez shamar » 6 lis 2016, o 19:12

W culus im się przewraca od dobrobytu. Niech zgadnę - ta (te) teoria powstała w USraju? :P

Nigdy nie było "of the world" na końcu studyjnej wersji.

Ja mam sam swój efekt - okazuje się, że filmy, które oglądałem w dzieciństwie często mi się mieszają, konkretniej mieszają mi się sceny z różnych filmów a byłem pewny, że były z jednego. :mrgreen: Np. do tej pory nie mogę znaleźć pewnego horroru ale... pewnie połączyłem kilka wątków w jeden.
Avatar użytkownika
shamar
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 2735
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 maja 2008, o 22:48
Lokalizacja: K-ce / Czewa
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Mandela effect i utwór We Are The Champions

Postprzez AABBAAA » 15 lis 2016, o 19:37

Tak, tak, a światem rządzą reptilianie, którzy są tak naprawdę pod kontrolą zmutowanych kosmicznych kotów. Teorie spiskowe zawsze były i będą, ale to, że ktoś bierze na poważnie efekt Mandeli, a raczej dość nieprawdopodobną teorię jego pochodzenia związaną z podróżami w czasie, jest co najmniej zdumiewające. Znaczy, ok, to jest świetny żart podobnie jak te dwa wspomniane wyżej (co zresztą wykorzystał James Rolfe w nowym Angry Video Game Nerdzie: https://www.youtube.com/watch?v=LB3CybXl8rs), ale jak ktoś się tym zajmuje na serio to najwidoczniej ma sporo za dużo czasu.

Patrząc na to bardziej z psychologicznego punktu widzenia może to być, podobnie jak napisał wyżej shamar, po prostu defekt pamięci. Niedoskonałość ludziej pamięci i to, że jesteśmy podatni na opinie i wypowiedzi innych ludzi mogą skłonić nasz umysł do myślenia, że jak czegoś dobrze nie pamiętamy to jest to element jakiejś większej układanki. A prawdopodobnie jest to tylko właśnie to - nie pamiętanie jakichś faktów. Można to w pewnym stopniu porównać do niedoskonałości postrzegania naszego mózgu, który, nie będąc w stanie przetworzyć wszystkich informacji docierających do niego z oczu, sporą część tych informacji pomija. Co skutkuje bardzo często nieścisłością faktów w zapamiętanych wydarzeniach i próbą "dorobienia" przez mózg pewnych fragmentów tych wydarzeń.

Wracając do tematu: nie przypominam sobie, żeby w jakiejkolwiek wersji studyjnej We Are The Champions na końcu było "of the world". Swoją drogą, to byłby dobry pomysł na trolling, gdyby Brian z Rogiem wydali nagle "undiscovered version" master tape'a We Are The Champions z magicznie wkomponowaną ww. frazą. Internet by oszalał.
Avatar użytkownika
AABBAAA
Leroy Brown
Leroy Brown
 
Posty: 927
Zdjęcia: 15
Dołączył(a): 18 mar 2013, o 01:27
Lokalizacja: Kraj Simoleonów
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE


Powrót do You Take My Breath Away

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

cron