[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4814: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3911)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4816: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3911)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4817: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3911)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4818: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3911)
• Zobacz wątek - NAJLEPSZE PŁYTY 2014

NAJLEPSZE PŁYTY 2014

Zabawa Najlepsze płyty

Re: NAJLEPSZE PŁYTY - EDYCJA 4 - 2012

Postprzez Mandey » 7 paź 2013, o 19:18



Płyt od ciula ale większość kupa niemożebna :? Jedynie nad pierwszym miejscem się w ogóle nie zastanawiałem.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

01 THE SHINS Port Of Morrow
02 PAUL McCARTNEY Kisses On The Bottom
03 AC/DC Live At River Plate
04 LANA DEL REY Born To Die
05 BRUCE SPRINGSTEEN Wrecking Ball
06 JOE BONAMASSA Driving Towards The Daylight
07 BOBBY WOMACK The Bravest Man In The Universe
08 SLASH Apocalyptic Love
09 MUSE The 2nd Law
10 BLACK COUNTRY COMMUNION Afterglow
Ostatnio edytowano 8 paź 2013, o 17:46 przez Mandey, łącznie edytowano 1 raz
Mandey
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 1653
Dołączył(a): 24 sie 2007, o 23:26
Lokalizacja: Rawicz
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: NAJLEPSZE PŁYTY - EDYCJA 4 - 2012

Postprzez How_Can_I_Go_On » 7 paź 2013, o 20:23

1.Marillion - Sounds That Can't Be Made
2.Tom Odell - Songs from Another Love
3.Paul McCartney - Kisses on the Bottom
4.Soulsavers - The Light The Dead See
5.Soundgarden - King Animal
6.Iron Maiden - En Vivo!
7.Katie Melua - Secret Symphony
8.Queen - Hungarian Rhapsody: Live In Budapest
9.Aerosmith - Music from Another Dimension
10.Led Zeppelin - Celebration Day
Avatar użytkownika
How_Can_I_Go_On
Tree Man
Tree Man
 
Posty: 204
Dołączył(a): 7 gru 2010, o 20:12
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: NAJLEPSZE PŁYTY - EDYCJA 4 - 2012

Postprzez manwerty » 7 paź 2013, o 20:31

Płyt za dużo nie ma, ale dziesiątkę z małą rezerwą zbiorę.




6.Lana Del Rey - Born to Die
Nie wiem czemu się mi to podoba, ale się mi to podoba.
7.Sigur Ros - Valtari
No nie biorą mnie takie Sigury zbytnio.
8.Steve Hackett - Genesis Revisited II
Nisko, bo to tylko nowa odsłona starych utworów.
9.Bob Dylan - Tempest
Słabo dość, tym bardziej po zarąbistej poprzedniej.
10.Dead Can Dance - Anastasis
Takie sobie były te powroty DCD i ominął mnie koncert, więc wkurw.


Avatar użytkownika
manwerty
Leroy Brown
Leroy Brown
 
Posty: 946
Dołączył(a): 25 lip 2012, o 18:40
Lokalizacja: kuj-pom
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: NAJLEPSZE PŁYTY - EDYCJA 4 - 2012

Postprzez kater » 7 paź 2013, o 21:30

Dobra, nic z tego, nie uda mi się piątki dopchać. Jakieś Nory czy inne Hammocki widzę, ale zdaje się, że nie udało mi się ich słyszeć i generalnie nie ogarniam nic także tego.

1. Dead Can Dance - Anastasis
2. Melody Gardot - The Abscence
3. Marillion - Sounds That Can't Be Made
4. Sigur Rós - Valtari
Pozdrawiam,
Pani Barbara Rybacka z Solca Kujawskiego


Avatar użytkownika
kater
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 7653
Dołączył(a): 24 maja 2006, o 16:34
Lokalizacja: Góry Samotne
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: NAJLEPSZE PŁYTY - EDYCJA 4 - 2012

Postprzez Gnietek » 7 paź 2013, o 23:12

Ostatnio edytowano 11 paź 2013, o 10:51 przez Gnietek, łącznie edytowano 1 raz
Wszyscy jesteśmy jak worki kartofli: czy chcemy, czy nie, i tak nas wrzucą do piwnicy. :(
Avatar użytkownika
Gnietek
Leroy Brown
Leroy Brown
 
Posty: 1273
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 09:16
Lokalizacja: z pięknej planety zwanej Ziemią :)
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: NAJLEPSZE PŁYTY - EDYCJA 4 - 2012

Postprzez mumin_king » 8 paź 2013, o 00:20

Zastanawiałem się bardzo nad wyglądem dychy, bo wiele płyt na podobnym poziomie, bez szału ale miło się słucha.

1. Accept - Stalingrad - takie moje odkrycie, najpierw przesłuchałem płyt tych popularnych (Aero, Van Halen) i to było straszne, potem za klasyków mi nie znanych (Rush, The Cult) i było miło a na koniec poznałem Accept przez Spotify, taki hard rock jaki powinien być, miłe mocne i melodyjne utwory. Bardzo lubić.
2. Led Zeppelin - Celebration Day - daję z dwóch powodów tak wysoko, po pierwsze ten koncert różni się od innych koncertów (wszak jedyny taki powrót na parenaście lat), po drugie jest rybo dwudyszna dobry a w gąszczu niezłych płyt z którymi nie wiem co zrobić, daję im szansę. Młody Bonham daję radę, a reszta? Reszta to przecież Led Zeppelin.
3. The Flower Kings - Banks of Eden - ot taki skandynawski zespół, którego Bizon jeszcze nie poznał. Na wiki podpisani jako progresywni, ale dla mnie to bardziej takie klasyczne. Przede wszystkim świetne melodie, przesłuchanie tego albumu to nie jest stracony czas, bo słucha się łatwo i przyjemnie. Takie to miłe i jednocześnie jakoś ambitne.
4. The Cult - Choice of Weapon - taki piosenkami jak Life>Death mnie kupili, co prawda dalej nie przesłuchałem nic więcej prócz tej jednej płyty, ale ciągle uważam, że powinienem więcej. Solidna pozycja.
5. Rush - Clockwork Angels - coś jak u góry, do momentu kiedy pomyślałem sobie, że jednak spróbuję Rush nic więcej prócz tej płyty nie przesłuchałem. I znów, bardzo dobre, ale jaj nie urywa.
6. Rival Sons - Head Down - no więc, dzięki Spotify mogę się zasłuchiwać i sporo polubiłem. Fajny hard rock, ma być mocno i jest. Podoba się, podoba.
7. Black Country Communion - Afterglow - o ile jeszcze rozumiałem dwójkę, bo była taką kontynuacją genialnego debiutu, tak tutaj mnie już znudzili. Znaczy jest poziom, ale brak zaskoczenia i generalnie kopiują siebie nawzajem z innymi klasykami włącznie, więc nie dziwię się, że przestali (przynajmniej na razie) istnieć. Bez tego jednak ciągle jest to solidna pozycja, którą można przesłuchać i mieć pozytywne wrażenie.
8. Europe - Bag of Bones - szczególnie dlatego, że po przesłuchaniu przestałem o nich myśleć jako o tych od Final Countdown, jest fajnie ale trochę za młodzieżowo.
9. Slash - Apocalyptic Love - no jest ta Anastasia, która nawet w sumie nie jest zła, ale generalnie uważam, że Slash nie powinien się babrać w swoich pomysłach tylko realizować je w jakimś wypasionym projekcie. O np. reaktywacja ostatniego składu Slash's Snakepite byłaby dobra.
10. Bracia Figo Fagot - Na Bogatości - taki beniaminek. Znaczy wiadomo, teraz Bracia Figo Fagot są poniżej mojego poziomu (szczególnie ta ich studencka popularność) humoru, ale ja ten zespół znałem jeszcze za nim ktokolwiek myślał, że Bożenka stanie się wielkim hitem (Kaliber 200 volt, polecam) i mam jakiś tam sentyment.

poza dychą (alfabetycznie):

Aerosmith - Music from Another Dimension - rozwlekli tą płytę do tego stopnia, że nie da jej się przesłuchać bez myśli "kiedy się skończy"
Hey - Do rycerzy, do szlachty, do mieszczan - po przesłuchaniu tej płyty doszedłem do wniosku, że Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy! wcale nie była tak zła. Kompletnie nie czaję już dzisiejszego Hey.
Katie Melua - Secret Symphony - klapa, Katie już wyznaczyła sobie nowy kierunek z The House by go zniszczyć i wrócić do grania do kotleta
Queen - Hungarian Rhapsody - fanem Budapesztu nigdy nie byłem, żadne wykonanie nie porywa jak utwory z Hot Space na Bowl czy basowe numery na Rock Montreal
Van Halen - A Diffrent Kinf of Truth - przesłuchałem, bo miałem nadzieję, że trójka Van Halenów i powracający Roth coś tam jeszcze mogą stworzyć. Nie pamiętam żadnego kawałka.
The Soundtrack of Our Lives - Throw It To the Universe - jedyna z tych poza dychą, która miała szansę się zmieścić. TSoOL to rodzaj takiego przystępnego rocka, miło się słucha momentami jest psychodelicznie, momentami... dziwnie. Ale właśnie, przez to brak jakiegoś punktu zaczepienia, w dodatku mimo, że jest to jednopłytowe wydawnictwo, ciągnie się miejscami. No i dodatkowo nic na miarę Second Life Replay nie ma.

No, jak coś mi się przypomni to dopiszę.
wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Avatar użytkownika
mumin_king
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 7668
Zdjęcia: 1
Dołączył(a): 14 cze 2006, o 14:50
Lokalizacja: Rzekuń
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: NAJLEPSZE PŁYTY - EDYCJA 4 - 2012

Postprzez Atrus » 8 paź 2013, o 14:06

>najlepszy rok od dawna
>wygrywa Marillion



1. Matt Elliott - The Broken Man
2. Swans - The Seer

Biły się do końca o pierwsze miejsce, obie przepiękne i nie mam wątpliwości, że niczego lepszego w tym roku nie słyszałem. Elliott wygrywa, bo nikt na niego dotąd nie głosuje.
3. Goat - World Music
Fela Kuti + Can = ta płyta
4. Neil Young - Psychedelic Pill
Hmm, może nie AŻ tak dobra, jak niektórzy piszą, trochę za długa, ale co najmniej dwa utwory wyrywają z butów, a cała druga płyta jest znakomita.
5. Neneh Cherry & The Thing - The Cherry Thing
#płytyrockowezsaksofonemjakowiodącyminstrumentem
6. Killer Mike - R.A.P. Music
Wysoko, mimo błędu w tytule (rap to nie muzyka), dość nierówno szczerze mówiąc, ale trzy ostatnie utwory przebijają wszelkie tegoroczne rapsy.
7. Scott Kelly / Steve Von Till / Wino - Songs of Townes Van Zandt
Goście z Neurosis śpiewają piosenki Townesa Van Zandta. Nie widzę potrzeby dalszego uzasadniania.
8. Killing Joke - MMXII
OKŁADKA ROKU, farfoclu. Ale muzycznie Coleman i s-ka nadal na fali.
9. Wovenhand - The Laughing Stalk
Na pewno nie najlepsza płyta WH, ale po ostatnich dwóch jest progres. No i brzmi, jak brzmi, czyli świetnie.
10. Niechęć - Śmierć w miękkim futerku
A teraz takie polskie, prawda, jazzy. Okładka roku (bez ironii tym razem), i jest czego słuchać.


With my last breath I curse Zoidberg.
Avatar użytkownika
Atrus
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 2581
Dołączył(a): 17 gru 2008, o 19:07
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: NAJLEPSZE PŁYTY - EDYCJA 4 - 2012

Postprzez Mefju » 8 paź 2013, o 15:51

Tylko 3 płyty, ale zamierzam jeszcze coś poznać. Jeśli jednak nie zdążę to niech mumin zliczy tak jak jest:

1. Gospel - Zyski, Piski i Wytryski
2. Serj Tankian - Harakiri
3. Afro Kolektyw - Piosenki Po Polsku

O i to chyba pierwszy taki rok w którym dałem na listę płyty na które prawdopodobnie będę jedynym głosującym(bo nawet lider Systemu - co wnioskuję po poprzednich listach - coś nie cieszy się tu popularnością :()! :D A i widzę, że w poprzednich dwóch rocznikach też byłem blisko.

O i tak gwoli przypomnienia - z pierwszej płyty na liście pochodzi queenwizyjna "Piwnica" sprzed półtora roku! ;) Ale to i tak nic w porównaniu z "Hyc o Podłogę, Dziecko farfoclu Bęc!"
A ostatnia płyta to pierwsza po latach którą autentycznie zakupiłem. Chociaż już jej co prawda nie mam ale to inna historia... no dobra po prostu oddałem ją kumplowi w prezencie. :P Acz płyta podpasowała mi raczej średnio a to ze względu na kompletną zmianę stylu zespołu. Chyba wolałem ich jak jeszcze rapowali. Tutaj niektóre kawałki ciężko podpiąć pod konkretny gatunek(choć konwencja niby pozostaje jazzopodobna).

Jakby co to może jeszcze spróbuję tegoroczny Marillion poznać, a i obaj żywi Beatlesi też widzę, że coś wydali.
Guess who! Guess who wrote it about queenvision yet in November 2013:
"A mnie nigdy nie ciągnęło żeby się tym choć trochę zainteresować."
Obrazek
Avatar użytkownika
Mefju
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 5476
Dołączył(a): 27 cze 2008, o 00:52
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: NAJLEPSZE PŁYTY - EDYCJA 4 - 2012

Postprzez NAR » 8 paź 2013, o 15:54

.


.
Avatar użytkownika
NAR
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 6589
Dołączył(a): 6 lut 2008, o 16:17
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: NAJLEPSZE PŁYTY - EDYCJA 4 - 2012

Postprzez kater » 8 paź 2013, o 21:37

Pozdrawiam,
Pani Barbara Rybacka z Solca Kujawskiego


Avatar użytkownika
kater
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 7653
Dołączył(a): 24 maja 2006, o 16:34
Lokalizacja: Góry Samotne
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: NAJLEPSZE PŁYTY - EDYCJA 4 - 2012

Postprzez Faraday » 9 paź 2013, o 00:03

1. Swans - The Seer
2. Godspeed You! Black Emperor - 'Allelujah! Don't Bend! Ascend!
3. Kendrick Lamar - good kid, m.A.A.d city
4. Frank Ocean - Channel Orange
5. Burial - Kindred
6. Tame Impala - Lonerism
7. Beach House - Bloom
8. Killer Mike - R.A.P. Music
9. Marillion - Sounds That Can't Be Made
10. The Shins - Port of Morrow


Avatar użytkownika
Faraday
Tree Man
Tree Man
 
Posty: 623
Dołączył(a): 30 gru 2010, o 14:38
Lokalizacja: New Zerø Kanada
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: NAJLEPSZE PŁYTY - EDYCJA 4 - 2012

Postprzez Ziutek98 » 10 paź 2013, o 11:09

Gdyby kogoś interesowała moja lista na 2011 (widzę, że w wynikach nic by nie zmieniła :P):
1. In Flames - Sounds of a Playground Fading
2. Trivium - In Waves
3. My Dying Bride - Evinta
4. My Riot - sweet_noise
5. Arch Enemy - Khaos Legions
6. Cavalera Conspiracy - Blunt Force Trauma
7. Megadeth - Th1rt3en
8. Korn - The Path of Totality
9. Amon Amarth - Surtur Rising
10. Opeth - Heritage
11. Luxtorpeda - Luxtorpeda
12. Burzum - Fallen
13. My Dying Bride - The Barghest O' Whitby
14. Dream Theater - A Dramatic Turn of Events
15. Scorpions - Comeblack

I 2012:
1. My Dying Bride - A Map of All Our Failures - nie znam drugiego zespołu, który by przez ponad dwadzieścia lat kariery tak bardzo trzymał poziom swoich nagrań i wciąż brzmiał świeżo. Na A Map MDB wraca mocno do doomowych korzeni, z ciężkimi, wolnymi, brudnymi riffami, ale też nie zjada własnego ogona, a nadaje tym patentom nowej szlachetności - głównie przez wokale Aarona, które, co niesamowite, z czasem są coraz lepsze. Doom i gloom mieszający się z lekkością w The Poorest Waltz, niesamowity utwór tytułowy... Po raz kolejny powalili mnie na łopatki.
2. Gojira - L'Entfant Sauvage - Gojira troszkę lżej, ale nie tracąc swojego mocarnego groove'u i brzmienia. Tytułowy numer już jest kult, The Gift of Guilt podobnie, płyta jako całość spójna brzmieniowo i równa.
3. Anathema - Weather Systems - nie jest to tak wybitna Anathema jak We're Here Because We're Here, ale jednak piękna to płyta i choć na początku mnie nie przekonała, to z każdym kolejnym odsłuchaniem brała mnie coraz bardziej. Najbardziej oba Untouchables, Lightning Song i Storm Before the Calm, te utwory świadczą o wartości tej płyty, reszta utworów jest dobra (Beginning & End, Lost Child), inne po prostu ładne (Internal Landscapes),tylko dwie wpadki - Sunlight i The Gathering of the Clouds.
4. Crystal Castles - III - niesamowita muzyka elektroniczna, piękne to i niesamowite, świetne melodie połączone ze świetnym tłem syntezatorowym i ciekawymi wokalami.
5. Eluveitie - Helvetios - ostatnio dziewczyna zwróciła mi uwagę na Alesię, więc zarzuciłem sobie tę płytę, wcześniej słuchaną po łebkach, na warsztat... i szczenna o podłogę. Początek, Prologue + tytułowy to ciary jak stąd do Szwajcarii, a potem poziom jest nadal bardzo równy. Szczególnie wyróżniają się na tym albumie wokale damskie, które robią najlepsze momenty płyty (początek Helvetios, Rose of Epona, Alesia). Momentami trochę za bardzo metal przeważa nad elementami folkowymi, uwielbiam ich za to, że zwykle idealniali wyważali te proporcje, ale płyta jako całość i koncept świetna.
6. Lamb of God - Resolution - nie takie lamb of gody ukochałem, ale nadal trzymają poziom ;) Trochę jakby lżej momentami, trochę więcej riffów na rock'n'rollowych skalach, choć sekcja nadal miażdży pod spodem. W sumie nic nowego nie odkrywają, ale kopiowanie takich numerów jak Redneck (w Desolation) może się nie nudzić jeszcze bardzo długo ;) Plus ciekawostka, czyste wokale w Insurection.
7. Luxtorpeda - Robaki - lepsiej, przystępniej i melodyjniej, jak na debiucie, w paru numerach naprawdę nieźle trafili na banię - Gimli, Hymn, Wilki Dwa. Cieszę się, że Litza w końcu robi porządną muzę.
8. Bracia Figo Fagot - Na Bogatości - Małgoś, Małgoś, Małgoś głupia, poszłaś za cyganem...
9. Burzum - Umskiptar - Burzum w tempie kosmicznym nadrabia lata w więzieniu. Nie idzie za tym jakość nagrań, bo Umskiptar ustępuje zarówno Fallen jak i Belusowi, niemniej jest to nadal bardzo dobra muzyka.
10. Katatonia - Dead End Kings - na dopchanie listy, bo marna to płyta, jak na Katatonię, choć są momenty.

Zabrakło czasu na nadrobienie zeszłorocznych Kwasożłopów (a numery, które słyszałem, są bardzo dobre :)), The Cranberries, Swallow the Sun i Saturnusa.
- kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem :)
Ziutek98
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 3945
Dołączył(a): 15 wrz 2007, o 22:42
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: NAJLEPSZE PŁYTY - EDYCJA 4 - 2012

Postprzez lookaug » 10 paź 2013, o 13:18

1. Kendrick Lamar - good kid, m.A.A.d city
2. Frank Ocean - channel ORANGE
3. Grimes - Visions
4. Beach House - Bloom
5. Swans - The Seer
6. Tame Impala - Lonerism
7. Jessie Ware - Devotion
8. Grizzly Bear - Shields
9. Kamp! - Kamp!
10. Dead Can Dance - Anastasis
Avatar użytkownika
lookaug
Leroy Brown
Leroy Brown
 
Posty: 1426
Dołączył(a): 3 mar 2009, o 13:58
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: NAJLEPSZE PŁYTY - EDYCJA 4 - 2012

Postprzez Arsen » 11 paź 2013, o 15:58

Z tego roku znam tylko 7 płyt. Ale za to jakie! Wszystko z miejsc 1-5 w topce 2011 wbiło by się do pierwszej trójki.

1. Anathema - Weather Systems - Nie wiem co wy macie z tym WHBWH. Imo ta płyta bije porzedniczkę na kolana, co więcej jest jedną z najlepszych płyt jakie nagrali.
2. Marillion - Sounds that can't be made - Dla Gazy, czyli czwatego lub piątego najlepszego Marillionu. Reszta płyty już nie powala, ale zła też nie jest.
3. A Dog Called Ego - Don't Vote For Us - EP postrockiwego zespołu z Hamburga. Znaleźli się już u mnie w top 2011, i w top 2013 też bedą. ;)
4. Gazpacho - March Of Ghosts - Z początku mocno się zawiodłem tą płytą. Pozornie nie było na niej nic szczególnie wartego uwagi. Z czasem jednak doceniłem. Daleko temu do Missa Atropos, ale wciąż jest to Gazpacho w dobrej formie.
5. Antimatter - Fear Of Unique Identity - Druga (praktycznie solowa) płyta Micka Mossa spod szyldu Antimatter. Nie jest tak dobra jak poprzedniczka, ale i tak zajmuje drugie miejsce w dyskografi tego zespołu.
6. Muse - The 2nd Law - Muse w dubstepowym wydaniu. Może być.
7. Archive - With Us Until You're Dead - Posłuchałem tego specjalnie po to żeby tu wrzucić. Całkiem niezłe.
Avatar użytkownika
Arsen
Tree Man
Tree Man
 
Posty: 272
Dołączył(a): 1 kwi 2011, o 23:38
Lokalizacja: Polska
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: NAJLEPSZE PŁYTY - EDYCJA 4 - 2012

Postprzez Maciej » 12 paź 2013, o 14:46

1.Xandria-Neverworld’s End
2.Ensiferum –Unsung Heroes
3.Lyriel – Leverage
4.Sabaton –Carolus Rex
5.Diablulus in Musica -The Wanderer
6.Diablo Swing Orchestra –Pandoras Pinata
7.Whyzdom –Blind
8.Lacuna Coil –Dark Adrenaline
9.Luca’s Turilli Rhapsody –Ascending to infinity
10.The Gathering -Disclosure

11.Arjen Anthony Lucassen –Lost In the New Real
12.Therion –Les Fleurs du Mal
13.Anglagard - Viljans Oga
14.Leah –Of Earth and Angels
15.Epica- Requiem for the Indifferent
16.Ian Anderson –Thick as a Brick 2
17.Steve Hackett - Genesis Revisited II
18.Mostly Autumn –The Ghost Moon Orchestra
19.Axiss -Rediscovered
20.To-Mera -Exile

Wyborny rok, co dziwne na szczycie głównie płyty zespołów, które średnio lubiłem a żelaźni faworyci lekko zawiedli choć nie wszyscy. Największe rozczarowanie Panic Room- Skin, nawet na rezerwe rezerwy nie zasługują. Kilka fajnych odkryć poza tym.
Avatar użytkownika
Maciej
The Hitman
The Hitman
 
Posty: 1626
Dołączył(a): 22 lip 2005, o 11:10
Lokalizacja: Kraków
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: NAJLEPSZE PŁYTY - EDYCJA 4 - 2012

Postprzez Kriejtiw » 12 paź 2013, o 17:59

1. Kamp! - Kamp!
2. Scissor Sisters - Magic Hour
3. Killing Joke - MMXII
4. DIIV - Oshin
5. Parov Stelar - The Princess
6. Grimes - Visions
7. Леонид Фёдоров - Весна
8. Lana del Rey - Born to Die
9. Jazzpospolita - Impulse
10. Voo Voo - Nowa płyta

Pierwszy Kamp!, bo ten zespół jest dla mnie objawieniem. Niby prosty, nowoczesny synth-pop, ale jednak totalnie mnie chwyta, no. Do QW wrzuciłem kiedyś ich jeden kawałek, lecz skończył z czterdziestoma punktami bodajże, co wiele mówi o was, czarnuchy. Drugie dla pedał-popu, który ogólnie ocieka hedonizmem, ale fantastycznie mi się tego słucha, ba, Year of Living Dangerously to już się wręcz katuję. Choć właściwie wszystkie kawałki fantastycznie mi wchodzą. Dla równowagi mamy dalej mocne Killing Joke, gdzie parę riffów wręcz zabija, a ogólna agresja tych panów jest więcej niż świetna. Później taki trochę dream pop, który może nie rozczula jak najlepsze Slowdive, ale wciąż jest to muza pierwszego sortu. Lubię taką. Piąte to Parov, który trzyma fason, choć za rok wydał trochę przynudzający krążek... Nieważne, bo tu jest w dobrej formie. Grimes, czyli lepsza wersja Lany del Rey, jeśli mamy się bawić w jakieś analogie. Oblivion niszczy mnie za każdym razem, rewelacyjny numer. Potem mamy folkowe bajanie pana Leonida, wiosenne bardzo to jest. Ot, ciepły album. Ósme to wspomniana już wyżej Lana. Wiadomix, Ameryki nie odkrywa, ale kto od niej by tego wymagał...? Na końcu dwie polskie rzeczy. W sumie to powiem, że to dobry rok dla polskiej muzyki był, bo blisko listy były jeszcze np. UL/KR czy Niechęć. Tak sobie myślę, że z samego polskiego stuffu złożyłaby się całkiem solidna dyszka.
Avatar użytkownika
Kriejtiw
Tree Man
Tree Man
 
Posty: 769
Dołączył(a): 4 lut 2012, o 23:49
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: NAJLEPSZE PŁYTY - EDYCJA 4 - 2012

Postprzez Michalzbiku95 » 13 paź 2013, o 13:04

ale komercyjnej sieki XDD

1.fun. - Some Nights
2.Bracia Figo Fagot - Na bogatości
3.Maroon 5 - Overexposed
4.Calvin Harris - 18 Months
5.Bruno Mars - Unorthodox Jukebox
6.Lana Del Rey - Born to Die
7.Imagine Dragons - Night Visions
8.Pink - The Truth About Love
9.Queen - Hungarian Rhapsody: Live In Budapest
10.Flo Rida - Wild Ones



Nagroda "Tomisiępodobatomniejoznowucośfajnego 2010"
Avatar użytkownika
Michalzbiku95
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 1543
Dołączył(a): 26 lut 2010, o 22:21
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: NAJLEPSZE PŁYTY - EDYCJA 4 - 2012

Postprzez Xavi » 13 paź 2013, o 23:47



Arcydzieła:
1. Godspeed You! Black Emperor - 'Allelujah! Don't Bend! Ascend!
2. Anathema - Weather Systems
3. Swans - The Seer
Super-fajne-cool
4. Kendrick Lamar - good kid, m.A.A.d city
5. Tame Impala - Lonerism
6. Marillion - Sounds That Can't Be Made

7. Sigur Rós - Valtari
8. Burial - Kindred
9. Storm Corrosion - Storm Corrosion
10. ∆ - An Awesome Wave
Avatar użytkownika
Xavi
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 3148
Dołączył(a): 6 wrz 2010, o 13:21
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: NAJLEPSZE PŁYTY - EDYCJA 4 - 2012

Postprzez mumin_king » 14 paź 2013, o 18:32

NAJLEPSZE PŁYTY 2012



4. Anathema – Weather Systems - 32
5. Lana Del Rey - Born to Die - 29
6. Kendrick Lamar - good kid, m.A.A.d city - 25
7. Tame Impala - Lonerism - 23
8. Paul McCartney - Kisses On The Bottom - 17
9. Europe – Bag of Bones - 16
10. Bracia Figo Fagot - Na bogatości - 15
- Rival Sons – Head Down - 15
- Storm Corrosion – Storm Corrosion - 15


14. Black Country Communion - Afterglow - 13
- Grimes - Visions - 13
- Matt Elliott - The Broken Man - 13
- Slash – Apocalyptic Love - 13
18. Kamp! - Kamp! - 12
- Led Zeppelin - Celebration Day - 12
- Queen - Hungarian Rhapsody: Live In Budapest - 12
- Rush – Clockwork Angels - 12
22. Beach House - Bloom - 11
- Dead Can Dance - Anastasis - 11
- fun. - Some Nights - 11
- Killing Joke - MMXII - 11
- The Shins - Port Of Morrow - 11
27. Accept - Stalingrad - 10
- Crippled Black Phoenix - (Mankind) The Crafty Ape - 10
- Gazpacho - March of Ghosts - 10
- Muse - The 2nd Law - 10
- My Dying Bride - A Map of All Our Failures - 10
- Xandria - Neverworld’s End - 10
33. Anglagard – Viljans Oga - 9
- Burial - Kindred - 9
- Ensiferum – Unsung Heroes - 9
- Gojira - L'Entfant Sauvage - 9
- Richard Hawley - Standing at the Sky's Edge - 9
- Scissor Sisters - Magic Hour - 9
- Sigur Ros - Valtari - 9
- Steve Hogarth & Richard Barbieri - Not The Weapon But The Hand - 9
- Tom Odell - Songs from Another Love - 9
42. AC/DC - Live At River Plate - 8
- Alt-J - An Awesome Wave - 8
- Gin Lady – Gin Lady - 8
- Goat - World Music - 8
- Killer Mike - R.A.P. Music - 8
- Lyriel – Leverage - 8
- Maroon 5 - Overexposed - 8
- The Flower Kings - Banks of Eden - 8
- Wilki - Światło i mrok - 8
51. Calvin Harris - 18 Months - 7
- Crystal Castles - III - 7
- DIIV - Oshin - 7
- Frank Ocean - Channel Orange - 7
- Logic Mess - Element of the Grid - 7
- Mark Knopfler - Privateering - 7
- Neil Young - Psychedelic Pill - 7
- Sabaton – Carolus Rex - 7
- Soulsavers - The Light The Dead See- 7
- The Cult - Choice of Weapon - 7
61. Bruce Springsteen - Wrecking Ball - 6
- Bruno Mars - Unorthodox Jukebox - 6
- Diablulus in Musica - The Wanderer - 6
- Eluveitie - Helvetios - 6
- Joe Bonamassa - Driving Towards the Daylight - 6
- Katie Melua - Secret Symphony - 6
- Neneh Cherry & The Thing - The Cherry Thing - 6
- Parov Stelar - The Princess - 6
- Soundgarden - King Animal - 6
- T.love - Old is gold - 6
71. A Dog Called Ego - Don't Vote For Us - 5
- Aerosmith - Music from Another Dimension - 5
- Diablo Swing Orchestra – Pandoras Pinata - 5
- Iron Maiden - En Vivo! - 5
- Lamb of God - Resolution - 5
- Squackett - A Life Within a Day - 5
77. Bobby Womack - The Bravest Man In The Universe - 4
- Imagine Dragons - Night Visions - 4
- Jack White - Blunderbuss - 4
- Jessie Ware - Devotion - 4
- Luxtorpeda - Robaki - 4
- Scott Kelly / Steve Von Till / Wino - Songs of Townes Van Zandt - 4
- Whyzdom – Blind - 4
- Леонид Фёдоров - Весна - 4
85. Antimatter - Fear Of Unique Identity - 3
- Gospel - Zyski, Piski i Wytryski - 3
- Grizzly Bear - Shields - 3
- Lacuna Coil – Dark Adrenaline - 3
- Melody Gardot - The Abscence - 3
- Pink - The Truth About Love - 3
- Steve Hackett - Genesis Revisited II - 3
92. Adrenaline Mob – Omerta - 2
- Bob Dylan - Tempest - 2
- Burzum - Umskiptar - 2
- Jazzpospolita - Impulse - 2
- Luca’s Turilli Rhapsody – Ascending to infinity - 2
- Serj Tankian - Harakiri - 2
- Wovenhand - The Laughing Stalk - 2
99. ∆ - An Awesome Wave - 1
- Afro Kolektyw - Piosenki Po Polsku - 1
- Archive - With Us Until You're Dead - 1
- Flo Rida - Wild Ones - 1
- Katatonia - Dead End Kings - 1
- Niechęć - Śmierć w miękkim futerku - 1
- Samaris – Stofnar Falla EP - 1
- The Gathering - Disclosure - 1
- Voo Voo - Nowa płyta - 1
Ostatnio edytowano 20 paź 2013, o 19:56 przez mumin_king, łącznie edytowano 1 raz
wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Avatar użytkownika
mumin_king
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 7668
Zdjęcia: 1
Dołączył(a): 14 cze 2006, o 14:50
Lokalizacja: Rzekuń
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: NAJLEPSZE PŁYTY - EDYCJA 4 - WSZECH CZASÓW (b.o.)

Postprzez mumin_king » 14 paź 2013, o 22:43

NAJLEPSZE PŁYTY WSZECH CZASÓW

bez ograniczeń
wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Avatar użytkownika
mumin_king
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 7668
Zdjęcia: 1
Dołączył(a): 14 cze 2006, o 14:50
Lokalizacja: Rzekuń
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: NAJLEPSZE PŁYTY - EDYCJA 4 - WSZECH CZASÓW (b.o.)

Postprzez whoatemydinner » 14 paź 2013, o 23:25

Te płyty to jest mój jam!

01. Mike Oldfield - Ommadawn
02. Radiohead - OK Computer
03. Pink Floyd - Wish You Were Here
04. Manic Street Preachers - Everything Must Go
05. Pink Floyd - The Dark Side of the Moon
06. Queen - A Night at the Opera
07. Mike Oldfield - Five Miles Out
08. Manic Street Preachers - The Holy Bible
09. Kraftwerk - Die Mensch-Maschine
10. Marillion - Marbles


\m/
// //

Obrazek
Avatar użytkownika
whoatemydinner
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 2679
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 2 lip 2011, o 12:37
Lokalizacja: Wa-wa / Gdynia
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: NAJLEPSZE PŁYTY - EDYCJA 4 - WSZECH CZASÓW (b.o.)

Postprzez Bizon » 14 paź 2013, o 23:34

odrzucilem na starcie koncertowki i soundtracki. bralem pod uwage tylko plyty, ktore mam. bo w sumie to, co najbardziej chcialem, to kupilem.

pink floyd- dark side of the moon
pink floyd - wish you were here
pink floyd - animals
deep purple - in rock
deep purple - burn
queen - II
queen - a night at the opera
pearl jam - ten
alice in chains - dirt
temple of the dog - temple of the dog
guns n' roses - appetite for destruction
black sabbath - sabbath bloody sabbath
opeth - damnation (13. miejsce)
riverside - out of myself (12. miejsce)
riverside - anno domini high definition
bigelf - cheat the gallows
dream theater - scenes from a memory
dream theater - images & words
genesis - selling england by the pound
king crimson - red
led zeppelin - IV (11. miejsce)
marillion - misplaced childhood
metallica - ride the lightning
mother love bone - apple
the doors - the doors

w zasadzie tylko pierwsze miejsce jest z jakims glebszym przekonaniem. miejsca 2-10 moglyby byc w jakiejkolwiek kolejnosci, ale powiedzmy, ze pod wplywem impulsu, chwili albo czegokolwiek innego ustawiam je akurat tak.

1. pink floyd- dark side of the moon
2. queen - II
3. pink floyd - wish you were here
4. alice in chains - dirt
5. pearl jam - ten
6. guns n' roses - appetite for destruction
7. riverside - anno domini high definition
8. dream theater - scenes from a memory
9. marillion - misplaced childhood
10. mother love bone - apple
MUZYCZNY ZBAWICIEL ŚWIATA
muzycznie zbawiam świat, bo się znam - http://muzycznyzbawicielswiata.blogspot.com
Avatar użytkownika
Bizon
Majestic Fan
Majestic Fan
 
Posty: 13686
Dołączył(a): 24 sty 2004, o 03:12
Lokalizacja: stare forum
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: NAJLEPSZE PŁYTY - EDYCJA 4 - WSZECH CZASÓW (b.o.)

Postprzez NAR » 15 paź 2013, o 00:00

blah. Oprócz pierwszego miejsca cała lista mogłaby być inna.

1 Marillion - Brave
pisałem milion razy czemu.

2 Pink Floyd - The Dark Side of the Moon

doskonały w każdym calu. Time/Great Gig zamawiam na pogrzeby, ciary i kropka. Najlepszy koncept jaki znam.

3 Queen - A Night at the Opera
Z jednej strony oczywiście sentyment (ogólnie Queen + wódka to najlepsze połączenie), ale z drugiej to cały czas genialna płyta. 100% tego co było w tym zespole wyjątkowe.

4 Nick Cave and the Bad Seeds - Let Love In

Despair and Deception, Love's ugly little twins
Came a-knocking on my door, I let them in

mniamuśnie. Już od dłuższego czasu mój ulubiony Kejw. Klasyk na klasyku.

5 The Doors - Strange Days
Klimat tej płyty zniewala do dzisiaj. I zakończenie z innego świata.

6 Black Sabbath - Paranoid
Jeżeli powiem, że na tej płycie mogłaby się skończyć historia metalu to może byłoby to lekka przesada, ale tylko lekka. ;)

7 Depeche Mode - Songs of Faith and Devotion

Tytuł dobrany do muzyki w sposób perfekcyjny. Jak nigdy wcześniej. Bardzo mroczny album.

8 King Crimson - Islands

Najpiękniejsza płyta Króla. Kocham każdą sekundę.

9 Nick Drake - Pink Moon

Piękne i intymne do granic możliwości.

10 The Stooges - The Stooges

Dzikość, złość, nihilizm i We Will Fall.


ale równie dobrze mogłoby się tu znaleźć Marbles, Wojna postu z Karnawałem, SFAM, Happiness, Doors, Ultra, jakakolwiek płyta Króla z lat 70', Fun House, Close to the Edge, Kid A, Ok Comp, SOAD, Abbey Road, Led Zep (I i III), debiut Sabbathów i SBS, Ende Neu, Portishead, The Ape of Naples, Horse Rotorvator, Songs of Love and Hate, Kveldssanger, Ágćtis byrjun czy ze sto innych. Kurde.
.


.
Avatar użytkownika
NAR
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 6589
Dołączył(a): 6 lut 2008, o 16:17
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: NAJLEPSZE PŁYTY - EDYCJA 4 - WSZECH CZASÓW (b.o.)

Postprzez OberstPrymas » 15 paź 2013, o 00:46

Będzie dyszka!1

1. Pink Floyd - The Dark Side of the Moon

Płyta życia. Właśnie przed paroma chwilami słuchałem - cały czas działa na mnie w ten sam sposób. Może nie ma tu wielkich emocji (w porównaniu z Marillionami and shit), ale za to jest najwyższy możliwy kunszt producencki i instrumentalny.

2. Marillion - Marbles

Niewidzialny, Ocean i Neverland. Ideał skończony. Dodatkowo kilka cudownych, ulotnych kompozycji i troszkę przebojowości. Miłość <3

3. Queen - A Night at the Opera

Spadek o jedno miejsce. Nie wiem dlaczego. Może dlatego, że jednak całość mnie nie porywa. Hajlajty tutaj niszczą, ale czy album z takimi numerami jak Sweet LAdy czy LOML może być wyżej? Nawet niesamowity sentyment nic więcej nie poradzi.

4. Marillion - Brave

Całość to bajka. Gorzka, niesamowicie dołująca bajka. Takie rzeczy jak Alone Again, Living With the Big Lie czy The Great Escape ściskają mi serce. Najbardziej emocjonalna płyta jaką znam. Jeśli Ciemna Strona jest perfekcyjnie muzycznie, to Odważna jest perfekcyjna emocjonalnie. Tak bardzo chcieć usłyszeć to na żywo :__:

5. Kate Bush - Hounds of Love

Absolutna nowość w moich TOP10. Kate w najwyższej możliwej formie. Pierwsza strona to ideał Ejtisu. Druga strona to coś z pogranicza popu, progresu i psychodelii. Kim trzeba być, żeby to zmieścić na jednej płycie? Jednak jedno trzeba przyznać tej płycie - diablo dużo wymaga od słuchacza. Zastanawiam się ile osób odpadło przy Waking the Witch? Ile osób przegapiło swoją ulubioną płytę?

6. Dream Theater - Metropolis Pt. 2: Scenes From a Memory

Najcięższe granie w stawce. Też emocje. Historia mnie rozrywa na kawałeczki. Mam bardzo miłe (no, powiedzmy) wspomnienia związane z tą płytą. Przy wiadomym fragmencie z Finally Free mało nie wjechałem w słup. Dodatkowo zawsze mi się japa cieszy jak przypomnę sobie, że Scenes (i 4 inne płyty Dreamów) kupiłem za 5 dych. Absolutnie interes życia.

7. Marillion - Misplaced Childhood

Hey NAR, surprised? :P
Kocham. Pierwszy Marillion w ogóle. Odkryć, że oni nagrywali lepsze rzeczy niż Kejli (też kocham, no ale...) - bezcenne. Blue Angel, Ślepa, Gorzka i Childhood's End. I Lavender <3

8. The Doors - The Doors

Jim czarował tu pierwsza klasa. Czuć magię unoszącą się nad całą płytą. To taka trochę inna muzyka jest już. Tak ostatnio się zastanawiałem i doszedłem do wniosku, że świeżość i geniusz debiutu to coś, do czego już panowie z The Doors się nie zbliżyli.

9. Queen - A Day at the Races

Kocham ten cukier tutaj. Mogę się w nim pławić do śmierci. Może i produkcja nie jest bez skazy, ale takie kawałki jak StL, Millionaire czy Good Old zyskują przez to niesamowicie. Klasyczny Queen w pigułce. Gdyby jeszcze wyciąć te rockery...

10. Pink Floyd - Animals

Słyszałem, że to płyta dość ciężka w odbiorze. Ja ją zacząłem wielbić w zasadzie już od pierwszego odsłuchu. Jeszcze nie do końca wszystko na niej rozumiem, więc może kiedyś będzie wyżej? Kto wie ;)

................................................
Co się jeszcze liczyło mocno (BARDZO):

Marillion - Clutching at Straws
Pink Floyd - The Final Cut
Queen - Queen II
Marillion - Seasons End (tyle spaść)
Led Zeppelin - Led Zeppelin III
Dream Theater - Six Degrees of Inner Turbulence
Pink Floyd - Wish You Were Here
Katie Melua - The House
Avatar użytkownika
OberstPrymas
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 5380
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 24 kwi 2010, o 19:43
Lokalizacja: Świebodzice
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: NAJLEPSZE PŁYTY - EDYCJA 4 - WSZECH CZASÓW (b.o.)

Postprzez Mandey » 15 paź 2013, o 09:02



+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Ostatnio edytowano 15 paź 2013, o 09:56 przez Mandey, łącznie edytowano 1 raz
Mandey
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 1653
Dołączył(a): 24 sie 2007, o 23:26
Lokalizacja: Rawicz
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: NAJLEPSZE PŁYTY - EDYCJA 4 - WSZECH CZASÓW (b.o.)

Postprzez Rysiu » 15 paź 2013, o 09:55

Po raz pierwszy przyłączam się do tej zabawy - symbolicznie, w ostatnim głosowaniu, ale jeżeli będzie następna edycja - obiecuję, że postaram się poznać kilka kolejnych klasyków i być dzięki temu nieco aktywniejszy.

1. Genesis - Selling England by the Pound
Szczyt formy zespołu. Ani jednej słabej minuty, od początku do końca nieskończenie fascynujący album.

2. Marillion - Script for a Jester's Tear
Marillionu na razie znam całe dwa albumy. Ten zrobił na mnie oszałamiające wrażenie. Mógłbyć w sumie dać nawet na pierwsze i nic by sie nie stało.

3. Queen - A night at the Opera
TO JEST TO! Doskonały technicznie, spójny artystycznie, album, który potwierdził, że zespół jest genialny, zapadający w pamięć i pełen oryginalnych, ryzykownych pomysłów - które wszystkie bez wyjątku wypaliły.

4. Pink Floyd - The Wall
Z Pink Floydów ten właśnie, rockoperowy, przypadł mi najbardziej do gustu - dynamiczny, bez długich, ciągnących się w nieskończoność utworów o rozmytym, leniwie plynącym brzmieniu, za to z rockowym spłyń z lodami momentami kopiącym niczym prąd trójfazowy, operowymi wstawkami i kilkakrotnie zmieniający swój nastrój i klimat w trakcie trwania. Arcydzieło, bez dwóch zdań.

5. Queen - Queen II
Czy trzeba coś pisać?

6. Metalica - Ride the Ligtning
Chociaż mi mocno się przejadła zdaje się, że na innych wciąż jeszcze robi takie wrażenie jak na mnie x lat temu.

7. Genesis - a Trick of the tail
Jedyna płyta Genesis z Philem na wokalu o której z czystym sumieniem można rzec, że jest bardzo, bardzo dobra. Zespół pokazuje, że po odejściu Petera nadal ma potencjał. Jak wszyscy świetnie wiemy - niewykorzystany.

8. Peter Gabriel - Peter Gabriel I ("Car")
A z drugiej strony sali rozwodowej - Święty Piotr i Archanioł Gabriel w jednej osobie. Najlepsza płyta tego artysty, jeszcze wciąż "pachnąca" (wg niektórych zaś - skażona) jego genesisowską przeszłością. Bogata w ciekawe i rozbudowane aranżacyjnie utwory godne nazwy Genesis, chociaż słychać już niestety pierwsze zwiastuny nowego stylu artysty, który w późniejszej twórczości całkowicie odciął się od swoich korzeni. A szkoda, bardzo szkoda.

9. Turbo - Kawaleria Szatana
Coś polskiego musiało się znaleźć. Chyba najlepsza polska płyta, znakomicie brzmiąca, pełna świetnych pomysłów i trzymająca formę nawet x lat po wydaniu.

10. Deep Purple - Book of Taliesyn
Tak, tak - to nie pomyłka. Deep Purple jeszcze z Rodem Evansem grające zupełnie inną muzykę niż tę, którą grali kiedy doszedł Ian Gillian. Na mnie ten styl działa niesamowicie (podobnie jak poprzednia evansowska płyta - bo ta trzecia już nieco słabsza niestety, chociaż momenty ma). Troszkę denerwuje jedynie fatalna produkcja, która dziś może co poniektórych odstraszać i zniechęcać od znakomitej przecież płyty.
Zdeklarowany brianofil, korwinista a do tego wyznawca Latającego Potwora Spaghetti.

Obrazek
Avatar użytkownika
Rysiu
Leroy Brown
Leroy Brown
 
Posty: 1293
Dołączył(a): 23 maja 2012, o 21:11
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: NAJLEPSZE PŁYTY - EDYCJA 4 - WSZECH CZASÓW (b.o.)

Postprzez lookaug » 15 paź 2013, o 12:23

1. Jeff Buckley - Grace (1994)
2. Queen - A Night at the Opera (1975)
3. Pink Floyd - Wish You Were Here (1975)
4. Alice in Chains - Dirt (1992)
5. Pearl Jam - Ten (1991)
6. Radiohead - OK Computer (1997)
7. Republika - Nowe sytuacje (1983)
8. The Smiths - The Queen Is Dead (1986)
9. Nick Drake - Pink Moon (1972)
10. Paktofonika - Kinematografia (2000)
Avatar użytkownika
lookaug
Leroy Brown
Leroy Brown
 
Posty: 1426
Dołączył(a): 3 mar 2009, o 13:58
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: NAJLEPSZE PŁYTY - EDYCJA 4 - WSZECH CZASÓW (b.o.)

Postprzez manwerty » 15 paź 2013, o 20:01

1.Pink Floyd - Animals
2.Miles Davis - Bitches Brew
3.Manic Street Preachers - Everything Must Go

And if you need an explaination then everything must go!
4.Pearl Jam - Ten
5.The Doors - The Doors
6.Nick Cave and the Bad Seeds - No More Shall We Part
7.Marillion - Marbles

Na tym forum chyba nie trzeba tłumaczyć za co ... :D
8.Sigur Ros - ( )
9.Radiohead - The Bends
10.Godspeed You! Black Emperor - Lift Yr. Skinny Fists Like Antennas to Heaven


Avatar użytkownika
manwerty
Leroy Brown
Leroy Brown
 
Posty: 946
Dołączył(a): 25 lip 2012, o 18:40
Lokalizacja: kuj-pom
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: NAJLEPSZE PŁYTY - EDYCJA 4 - WSZECH CZASÓW (b.o.)

Postprzez Gnietek » 15 paź 2013, o 23:19

Ojojoj, pomyliło mi się, dwa razy wysłałem ten sam post. :roll:
Ostatnio edytowano 17 paź 2013, o 20:41 przez Gnietek, łącznie edytowano 1 raz
Wszyscy jesteśmy jak worki kartofli: czy chcemy, czy nie, i tak nas wrzucą do piwnicy. :(
Avatar użytkownika
Gnietek
Leroy Brown
Leroy Brown
 
Posty: 1273
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 09:16
Lokalizacja: z pięknej planety zwanej Ziemią :)
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: NAJLEPSZE PŁYTY - EDYCJA 4 - WSZECH CZASÓW (b.o.)

Postprzez Gnietek » 15 paź 2013, o 23:23

Wszyscy jesteśmy jak worki kartofli: czy chcemy, czy nie, i tak nas wrzucą do piwnicy. :(
Avatar użytkownika
Gnietek
Leroy Brown
Leroy Brown
 
Posty: 1273
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 09:16
Lokalizacja: z pięknej planety zwanej Ziemią :)
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Najlepsze płyty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron