[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4814: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3911)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4816: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3911)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4817: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3911)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4818: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3911)
• Zobacz wątek - Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - KONIEC ZABAWY!!! [*]

Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - KONIEC ZABAWY!!! [*]

Wszystkie inne gry i zabawy nie wchodzące w działy powyżej.

Czemu nie głosujesz w notowaniach dekadowych?

Bo jest ograniczony wybór
0
Brak głosów
Bo nie ma tam filmów, które znam i mi się podobają
0
Brak głosów
Bo nie chce mi się drugi raz głosować na coś na co już głosowałem
1
25%
Bo poziom filmów jest do siebie tak zbliżony że ciężko mi je porównywać do siebie
0
Brak głosów
Bo chcę iść pojedynczymi rocznikami, żeby szybciej skończyć zabawę
0
Brak głosów
Bo one nic nie wnoszą do zabawy
1
25%
Bo jak innym się nie chce to mnie też nie
1
25%
Bo notowania dekadowe powinny być robione w innych przedziałach czasowych
1
25%
 
Liczba głosów : 4

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 1960-1969

Postprzez Mefju » 26 mar 2014, o 00:38

:!: LATA 1960-1969 - PODSUMOWANIE! :!:





4. Psychoza (1960) - 26
5. Jak Rozpętałem Drugą Wojnę Światową (1969) - 23
6. Asterix i Kleopatra (1968) - 22
7. Sami Swoi (1967) - 21
8. Wstręt (1965) - 19
9. Rękopis Znaleziony w Saragossie (1964) - 18
10. 101 Dalmatyńczyków (1961) - 17


11. Dr Strangelove, Czyli Jak Przestałem Się Martwić i Pokochałem Bombę (1964) - 15
12. Zezowate Szczęście (1960) - 13
13. Absolwent (1967) - 11
-. Nóż w Wodzie (1961) - 11
15. Ptaki (1963) - 10
-. Salto (1965) - 10
17. Faraon (1965) - 9
-. Osiem i Pół (1963) - 9
-. Słodkie Życie (1960) - 9
20. Nieustraszeni Pogromcy Wampirów (1967) - 8
-. Persona (1966) - 8
-. Pewnego Razu Na Dzikim Zachodzie (1968) - 8
-. Swobodny Jeździec (1969) - 8
24. Planeta Małp (1968) - 7
-. Śniadanie u Tiffany'ego (1961) - 7
-. Żywot Mateusza (1967) - 7
27. Andriej Rublow (1966) - 6
-. Krzyżacy (1960) - 6
-. Lekarstwo Na Miłość (1965) - 6
30. Na Pomoc! (1965) - 5
31. Garsoniera (1960) - 4
-. Szarada (1963) - 4
33. Samuraj (1967) - 2
-. Szymon Słupnik (1965) - 2
35. Wszystko Na Sprzedaż (1968) - 1
-. Za Kilka Dolarów Więcej (1965) - 1

Bez punktów:
Anioł Zagłady (1962)
Bonnie i Clyde (1967)
Dziecko Wojny (1962)
Dzika Banda (1969)
Dziura (1960)
Fantomas (1964)
Jak Być Kochaną (1963)
Lawrence z Arabii (1962)
Matka Joanna Od Aniołów (1961)
Milczenie (1963)
Noc Po Ciężkim Dniu (1964)
Palacz Zwłok (1969)
Powiększenie (1966)
Władca Much (1963)
Włóczykij (1961)
Żyć Własnym Życiem (1962)


Głosowało 9 osób, które wymieniły łącznie 36 z 52 filmów. Najczęściej na listach pojawiały się "2001: Odyseja Kosmiczna" (1968) i "Dziecko Rosemary" (1968) - po 6 razy.
8 różnych filmów na pierwszych miejscach list.

BTW: Dzie listy Atrusa i Xaviego ja się pytam?! Być może gdyby nie oni to nie byłoby "101 Dalmatyńczyków" w 10-tce i nie było takiej żenady. :P - Powiedział ten co sam dał je na listę... :lol:
Ostatnio edytowano 26 mar 2014, o 00:47 przez Mefju, łącznie edytowano 1 raz
Guess who! Guess who wrote it about queenvision yet in November 2013:
"A mnie nigdy nie ciągnęło żeby się tym choć trochę zainteresować."
Obrazek
Avatar użytkownika
Mefju
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 5476
Dołączył(a): 27 cze 2008, o 00:52
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 1960-1969

Postprzez Mefju » 26 mar 2014, o 00:39

:!: ROK 1970 :!:

No to zaczynamy pojedyncze roczniki w końcu! I tak już aż do końca zabawy.
Guess who! Guess who wrote it about queenvision yet in November 2013:
"A mnie nigdy nie ciągnęło żeby się tym choć trochę zainteresować."
Obrazek
Avatar użytkownika
Mefju
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 5476
Dołączył(a): 27 cze 2008, o 00:52
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 1970

Postprzez Gnietek » 26 mar 2014, o 00:50

Dziwne było to podsumowanie - parę osób w nim debiutowało, a nie pojawił się taki np. Atrus. ;)

A co do 1970 r., to wyszło, że głosowałem za pojedynczymi rocznikami, a sam w pojedynczym roczniku nie potrafię uzbierać dychy. :p

1. Hydrozagadka
Chyba najlepsza polska komedia ever. No kurczę, parodia filmu o superbohaterach w realiach Polski Gomułki - takie wariactwo nie mogło nie być zabawne. :p Siwowłosy, rzucający na prawo i lewo dydaktyczne hasła Józef Nowak w tandetnym przebraniu Asa (cóż za imię dla polskiego Supermana!), Zdzichu Maklakiewicz jako czarny charakter, demoniczny naukowiec korzystający ze szkolnego podręcznika fizyki do wykradnięcia wody z Polski do kapitalistycznych krajów, wreszcie Roman Kłosowski jako maharadża. Film Kultowy przez wielkie K!

2. Dzięcioł
Kolejna oryginalna polska komedia. Utrzymana w jakimś psychodelicznym klimacie (szczytem wszystkiego jest permanentna impreza w bloku, która sama się napędza - goście przychodzą, przynoszą wódkę, wypijają mniej niż przynieśli, wychodzą, właściciela mieszkania nikt nie widział od lat, a rachunki za gaz płaci ten, kto stoi najbliżej drzwi, kiedy przyjdzie inkasent), pełna też elementów typowych dla Barei (ale na kilka lat przed pierwszym filmem Barei krytykującym PRL!) groteskowa opowieść o facecie próbującym stać się podrywaczem podczas wyjazdu służbowego żony. Żeby było jeszcze dziwniej, ścieżką muzyczną są fragmenty... "Mszy beatowej" Czerwono-Czarnych. A przede wszystkim: genialne gagi!

3. Życie rodzinne
Ciekawy, niemal groteskowy film Zanussiego oparty na motywie Syna Marnotrawnego, ale motyw ten jest... odwrócony do góry nogami.

4. Rejs
Nie do końca łapię kultowość tej komedii. Biorąc pod uwagę ile tu jest dłużyzn, jak bardzo zmasakrowała ten film cenzura (przecież w wersji, którą znamy, fabuła tylko chwilami trzyma się kupy i na dobrą sprawę brak jest jakiegoś zakończenia) i jak niewyraźnie mówią niektórzy aktorzy (naturszczycy), fenomenem jest dla mnie, że komedia ta trafiła do mas. Niemniej są tu sceny niesamowite, a sama legenda otaczająca kręcenie filmu sprawia, że ogląda się go jeszcze raz. Powinno się w końcu wyjąć z archiwum sceny wycięte.
Swoją drogą, słynny monolog inż. Mamonia o złym poziomie polskiego kina ciekawie brzmi dzisiaj, kiedy poziom ten jest o wieeeele niższy niż wówczas. :p

5. Żandarm na emeryturze
Jakkolwiek uciekanie przed rakietą po plaży i łapanie jej potem na lasso to świetna scena, jest to jednak przeciętna komedia w serii o żandarmach.

6. Brzezina
Dzikus Olbrychski i chorowity pięknoduch Łukaszewicz rywalizują o względy Jagny z "Chłopów". Może być, ale wybitny film to nie jest.

7. Lokis. Rękopis profesora Wittembacha
Kurczę, mam niezłą zagwozdkę, jak ocenić ten film. Chciałoby się powiedzieć: dno! Jest to horror, a z punktu widzenia hollywoodzkich klasyków horror bez przerażających stworów, za to ze sztucznymi scenami kaskaderskimi, w którym od początku można się domyślić, kto jest Jekyllem i Hyde'em - jest beznadziejny. Tylko, że może co innego należałoby tu docenić. Zderzenie człowieka z Zachodu z półbarbarzyńskimi obyczajami, moralnością, wyglądem mieszkańców żmudzkiej puszczy, ogólną, dość odrażającą dziczą - ta atmosfera została stworzona genialnie. No i nie można zapomnieć o roli życia Stanisława Milskiego - przez poprzednich 15 lat ten staruszek pokazywał, że jest wspaniałym aktorem charakterystycznym, ale to, jak on tu wszedł w rolę... obleśnej wiedźmy (myślałem, że gra ją kobieta, dopiero analizując napisy, skumałem, że to Milski), to mistrzostwo.
Wszyscy jesteśmy jak worki kartofli: czy chcemy, czy nie, i tak nas wrzucą do piwnicy. :(
Avatar użytkownika
Gnietek
Leroy Brown
Leroy Brown
 
Posty: 1273
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 09:16
Lokalizacja: z pięknej planety zwanej Ziemią :)
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 1970

Postprzez Kriejtiw » 27 mar 2014, o 10:42

1. Ucho
Czechosłowacki półkownik zawsze w sercu. Oglądałem to na przeglądzie kina czeskiego na moim zakuprzu. Były jakieś cztery osoby, w sali ciemno, zimno, był już wieczór... klimat się zrobił. Ale do rzeczy, ten film jest niesamowity. Kameralny, chłodny, duszny, ze wspaniałymi zbliżeniami na twarze ofiar, które są bardzo sugestywne. Jak oni powoli układają te puzzle, jak się powoli dowiadują o swoim losie, no i jak mogą tylko oczekiwać nieuniknionego. Wgniata w fotel. Rewelacyjny film o życiu na podsłuchu, Rozmowa Coppoli jest niczym przy tym.

2. Życie rodzinne
Bo jestem pseudo-inteligentem, który czyta Tatarkiewicza. Ale serio, O szczęściu przemieliłem całkiem niedawno i bardzo fajna to rzecz. W samym filmie mamy świetną, dziką Komorowską, mocne dialogi i wspaniałą otwierającą sekwencję. Czasem jest bergmanowo, czasem groteskowo (ale to groteska zamierzona) - lubię wczesnego Krzysztofa, no.

3. Wujaszek Wania
Tak sobie myślę o filmach Konczałowskiego i dochodzę do wniosku, że on lepiej sprawiał się jako scenarzysta (nie widziałem Syberiady). Ten film jest chyba jego najlepszym. Dobra adaptacja Czechowa, oddająca klimat czasów. I oczywiście gwiazdorska obsada!

4. Waterloo
Bondarczuk tworzy film z amerykańskimi aktorami. Wiedz, że coś się dzieje. Dziadek z Debiutantów wojuje na koniu, a obok paraduje Orson w śmiesznym ubranku, niebywałe.
Solidne kino batalistyczne, które wcale się nie zestarzało. Bondar umiał kręcić widowiskowe rzeczy.

5. Ptak o kryształowym upierzeniu
Niesamowite. Toż to film Dariusza Argento, który się do czegoś nadaje, niezłe jaja. Tutaj nie ma tego kiczu, tak charakterystycznego dla jego późniejszych "dzieł" (Głęboka czerwień czy Suspiria). Może dlatego, że nie mógł sobie pofolgować z efektami? Sceny z tym brodatym pustelnikiem (?) to psychodelia totalna, a i nawet udaje mu się czasem wytworzyć atmosferę prawdziwej grozy (np. wtedy, gdy dziewczyna jest sama w domu naszego rozkminiacza). Późniejszy Dario już mnie tylko śmieszy.

6. Droga do Saliny
Te europejskie thrillery z wczesnych lat siedemdziesiątych ryją banię. Nic się kupy nie trzyma, jakieś plot-twisty z kompletnego kapelusza, muzyka taka, że kompozytor chyba przysnął na jednym klawiszu... Ale fajne to nawet, wyobraźnię to oni mieli. A co w takim filmie robi Rita Hayworth? Nie wiem do dziś.

7. Dzikie dziecko
To jakby pierwowzór Kaspara Hausera, ale bardziej surowy. Ani film Herzoga, ani też ten film nie powalił mnie na kolana. Ot, obejrzałem, nie nudziłem się, ale to tyle. Niezły, i tyle.

8. Na samym dnie
Nowofalowy Skolimowski, tym razem bardziej francuski niż polski, więc za to minusy. Wyczesana pieśń Can, czerwona plama krwi na wodzie i sam budynek obskurnego basenu - za to wszystko propsy. Tylko przez tę stylistykę nigdy nie umiałem się do końca przebić...

9. Rejs
Rejs i Hydrozagadka. Lubię od czasu do czasu obejrzeć fragmenty tych dwóch filmów, tyle że jako całość zwyczajnie mnie męczą.

10. Hydrozagadka
Niech ryczy z bólu ranny łoś. I tak pewnie wygra.
Avatar użytkownika
Kriejtiw
Tree Man
Tree Man
 
Posty: 769
Dołączył(a): 4 lut 2012, o 23:49
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 1970

Postprzez Xavi » 31 mar 2014, o 00:15

1. Rejs
2. Hydrozagadka

Dwie kopalnie genialnych tekstów. Ze specyficznych humorem obydwa. Pierwszy zyskuje z czasem, drugi pewnie też, choć nie wiem bo widziałem przedwczoraj.

Taki ze mnie znawca kina, heh.
Avatar użytkownika
Xavi
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 3148
Dołączył(a): 6 wrz 2010, o 13:21
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 1970

Postprzez MCwalter01 » 31 mar 2014, o 00:24

Co do "Hydrozagadki" (faworyt rocznika) - jakoś nie rozumiem fenomenu tego filmu. To nie mój humor zupełnie. Teksty mnie nie śmieszą. Film trochę przynudzą (miejscami wręcz męczy). Aktorsko nie ma szału - np. Maklakiewicz miał sporo lepszych ról.
1. Patton - bardzo dobra biografia. Nie przepadam za klimatem filmów wojennych, ale tak dobrego dobrego obrazu nie mogłem niedocenić. Generał Patton jest człowiekiem honoru, znakomitym dowódcą, wzbudza respekt. Posiada też trudny charakter. Pierwsza scena filmu (przemówienie głównego bohatera na tle flagi Stanów Zjednoczonych) - fantastyczna.
2. Mały Wielki Człowiek - klimat Dzikiego Zachodu przywołany w tym znakomitym, pełnym humoru filmie Arthura Penna. Wielka rola Dustina Hoffmana, jak zwykle świetna Faye Dunaway.
3. Rejs - uwielbiam ten film (w przeciwieństwie do faworyzowanej "Hydrozagadki"). Porywa mnie ten specyficzny klimat i humor.
4. Dwanaście krzeseł - Mel Brooks w klimatach carskiej Rosji. Jeden z jego zabawniejszych filmów (choć niestety mało znany).
5. MASH - cóż, zbiór luźno powiązanych ze sobą scenek. Nie dostregam tu jakiejś ostrej satyry. Dla mnie to po prostu oryginalna komedia.
6. Let It Be - dla mnie ten film mógłby trwać nawet 5 godzin! Nie dlatego, że jest to wybitny dokument. Wybitna jest muzyka. Moja ulubiona część to spontaniczny, ostatni w karierze koncert Beeatlesów na dachu.
7. Kochankowie muzyki - znowu klimaty rosyjskie. Ken Russell w swojej oryginalnej, szalonej biografii przedstawił sylwetkę Piotra Czajkowskiego.
8. Nazywam się Trinity - komedia w klmacie spaghetti westernów z duetem Bud Spencer-Terence Hill.
9. Żandarm na emeryturze - pierwszy raz na jakiejś mojej liście pojawia się jakaś część "Żandarma...". Nie dlatego, że akurat jest najlepsza, ale dlatego, że w roczniku 1970 była taka bieda.
10. Pan Dodek - hołd dla jednego z najwybitniejszych polskich aktorów kina przedwojennego. Na obraz składają się fragmenty filmów Mistrza (m.in. "Wacuś", "Niedorajda").
Ostatnio edytowano 31 mar 2014, o 18:16 przez MCwalter01, łącznie edytowano 1 raz
"In fact the whole of Japan is a pure invention. There is no such country, there are no such people." (Oscar Wilde)
Avatar użytkownika
MCwalter01
Tree Man
Tree Man
 
Posty: 575
Dołączył(a): 30 maja 2010, o 13:27
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 1970

Postprzez Atrus » 31 mar 2014, o 16:00

Tak źle jeszcze nie było

1. Rejs
2. Brzezina
3. Hydrozagadka
4. Prywatne życie Sherlocka Holmesa (The Private Life of Sherlock Holmes)
5. MASH


With my last breath I curse Zoidberg.
Avatar użytkownika
Atrus
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 2581
Dołączył(a): 17 gru 2008, o 19:07
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 1970

Postprzez mumin_king » 31 mar 2014, o 16:51

niech będzie, choć dla mnie to taka sztuka dla sztuki takie głosowanie z paroma pozycjami

1. Hydrozagadka - choć przyznam, że jako całość mnie bardzo nużył, jednak momenty były wraz z przestrzeganiem przepisów BHP
2. MASH - mimo dobru aktorów, zawsze mam wrażenie, że generalnie słabszy od serialu, mimo, że prekursor. No, ale co MASH to MASH
3. Rejs - fenomenu nie pojmuję i już chyba nie pojmę, aczkolwiek niektóre sceny kultowe
4. Żandarm na emeryturze - z całej tej serii najgorsze, a bierzmy pod uwagę, że cała seria to nie wyżyny komedii
5. Dzięcioł - bo przecież na pewno oglądałem na jakiejś dwójce czy coś

marny rocznik, mogliśmy zrobić podwójne ;f
wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Avatar użytkownika
mumin_king
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 7668
Zdjęcia: 1
Dołączył(a): 14 cze 2006, o 14:50
Lokalizacja: Rzekuń
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 1970

Postprzez Mefju » 2 kwi 2014, o 11:55

Guess who! Guess who wrote it about queenvision yet in November 2013:
"A mnie nigdy nie ciągnęło żeby się tym choć trochę zainteresować."
Obrazek
Avatar użytkownika
Mefju
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 5476
Dołączył(a): 27 cze 2008, o 00:52
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 1970

Postprzez Mefju » 2 kwi 2014, o 12:12

:!: ROK 1970 - PODSUMOWANIE! :!:





4. Dzięcioł - 14
-. Życie Rodzinne - 14
6. Patton - 13
7. Ucho - 10
8. Żandarm Na Emeryturze - 9
-. Wielki Mały Człowiek - 9
10. Złoto Dla Zuchwałych - 8
-. Wujaszek Wania - 8


12. Dwanaście Krzeseł - 7
-. Waterloo - 7
14. Brzezina - 6
-. Ptak o Kryształowym Upierzeniu - 6
16. Aryskotraci - 5
-. Let It Be - 5
-. Droga Do Saliny - 5
19. Kochankowie Muzyki - 4
-. Dzikie Dziecko - 4
21. Nazywam Się Trinity - 3
-. Na Samym Dnie - 3
23. Prywatne Życie Sherlocka Holmesa - 2
24. Człowiek Orkiestra - 1
-. Pan Dudek - 1
-. Lokis. Rękopis Profesora Wittembacha - 1



Głosowało 7 osób, które wymieniły łącznie 26 filmów. Najczęściej na listach pojawiał się "Rejs" - pojawił się na wszystkich listach(pierwszy taki przypadek w historii tej edycji zabawy).
4 różne filmy na pierwszych miejscach list.
Ostatnio edytowano 2 kwi 2014, o 15:26 przez Mefju, łącznie edytowano 1 raz
Guess who! Guess who wrote it about queenvision yet in November 2013:
"A mnie nigdy nie ciągnęło żeby się tym choć trochę zainteresować."
Obrazek
Avatar użytkownika
Mefju
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 5476
Dołączył(a): 27 cze 2008, o 00:52
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 1970

Postprzez Mefju » 2 kwi 2014, o 12:13

:!: ROK 1971 :!:
Guess who! Guess who wrote it about queenvision yet in November 2013:
"A mnie nigdy nie ciągnęło żeby się tym choć trochę zainteresować."
Obrazek
Avatar użytkownika
Mefju
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 5476
Dołączył(a): 27 cze 2008, o 00:52
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 1971

Postprzez Gnietek » 2 kwi 2014, o 17:09

Coraz bardziej żałuję, że głosowałem za pojedynczymi rocznikami. Z lat 1970-1 miałbym całkiem niezłą listę. :wink: No ale trudno.

1. Mania wielkości
Być może najlepsza komedia z Louisem de Funesem. Jest to bardzo klimatyczny film kostiumowy z mocno zagmatwaną intrygą. Zarówno zwroty akcji, jak i gagi są nieziemskie.

2. Jak daleko stąd, jak blisko
Gdy po raz pierwszy obejrzałem ten film, moje wrażenia można był skwitować krótko: WTF??? Dojrzewałem do niego latami, ale dziś uważam, że czwarty film Tadeusza Konwickiego (właśnie, należało je oglądać po kolei - każdy kolejny jest coraz bardziej oniryczny, czy wręcz psychodeliczny, w każdym sceny są coraz mniej tworzą spójną fabułę) to dzieło wybitne. Jest to rozrachunek ze wszystkimi błędami przeszłości przeżywany może w wyobraźni, może we śnie. W tym szalonym kolażu wyróżnia się szamańska pieśń śpiewana przez Jerzego Cnotę.

3. Nie lubię poniedziałku
Klasyczna polska komedia, którą ewidentnie inspirował się Stanisław Bareja - w filmach z lat 70. tego ostatniego jest to samo wyśmiewanie się z absurdów życia w PRL, taka sama kompozycja (polegająca na skleceniu filmu z luźno powiązanych epizodów), a nawet ci sami aktorzy (Kobuszewski, Turek, Kowalska, Łazuka itd.). Niemniej jest to film nie Barei, tylko Tadeusza Chmielewskiego i czasami to widać. Ta komedia jest nie tyle złośliwa, co senna, radosna, a w tle widać piękno odradzającej się Warszawy. Niestety, ja wolę złośliwość. :P

4. A teraz coś z zupełnie innej beczki
Czyli po prostu na nowo nagrane i na nowo zmontowane skecze z "Latającego cyrku Monty Pythona". Jak ktoś dobrze zna serial, to ten film (?) nie wnosi wiele. Niektóre skecze są w lepszych wersjach (choćby rozbudowane "Uwodzenie mleczarzy"), ale już np. Connie Booth wygląda sztywno "Pieśni drwala" (która zresztą traci urok, jeśli nie jest połączona ze skeczem u fryzjera). Poza tym paradoksalne skecze w serialu były lepiej ze sobą powiązane dzięki występowaniu running jokes. W czasach bez Internetu kręcenie takiego filmu było sensowne, bo serial telewizyjny był czymś ulotnym, dziś główną zaletą "A teraz coś..." jest jednak lepsza jakość taśmy filmowej. :wink:

5. Złote Koło
W Polsce nie powinno kręcić się filmów kryminalnych! :x Wszystko jest tu sztuczne i naiwne. Jeśli kogoś zaintrygował tytuł, to też muszę rozczarować - to po prostu nazwa uliczki we Wrocławiu, przy której to uliczce w tym filmie zabito młodego chłopaka. Da się oglądać, zwłaszcza że Zdzichu Maklakiewicz zawsze jest spoko, ale nie należy spodziewać się wielkiego kina.
Wszyscy jesteśmy jak worki kartofli: czy chcemy, czy nie, i tak nas wrzucą do piwnicy. :(
Avatar użytkownika
Gnietek
Leroy Brown
Leroy Brown
 
Posty: 1273
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 09:16
Lokalizacja: z pięknej planety zwanej Ziemią :)
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 1971

Postprzez mumin_king » 3 kwi 2014, o 19:45

Zrobię Mefju dobrze i będę się starał regularnie głosować już:

1. A teraz coś z zupełnie innej beczki - jasne, zbiór skeczy, jasne, nie raz słabiej zrealizowane, ale jednak od tego zacząłem przygodę z Pythonami (wcześniej widziałem tylko fragment Sensu Życia z walkami w Afryce), sentyment ogromny.
2. Nie lubię poniedziałku - zawsze miałem jakąś słabość do tej komedii i nigdy nie wiedziałem dlaczego, po przeczytaniu wypocin Gnietka doszedłem do wniosku, że to piękno odradzającej się Warszawy tak na mnie działa
3. Zawieszeni na drzewie - dla mnie klasyka komedii, przede wszystkim, że w odróżnieniu od innych komedii z de Fuenes'em nie bazuje tylko i wyłącznie na dowcipie sytuacyjnym.
wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Avatar użytkownika
mumin_king
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 7668
Zdjęcia: 1
Dołączył(a): 14 cze 2006, o 14:50
Lokalizacja: Rzekuń
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 1971

Postprzez Kriejtiw » 3 kwi 2014, o 20:11

1. Pojedynek na szosie
Ha! Uwielbiam ten film. Steven Spielberg ogólnie kojarzy się z bombastycznymi produkcjami, a tu mamy samochód osobowy, ciężarówkę i pustynię. Starczyło. Niesamowity klimat amerykańskiej pustyni właśnie, paranoi i Dennis Weaver, czyli typowy amerykański wymoczek w średnim wieku, który ucieka przed chcącym zabić go kierowcą tira. Ogląda się to przednio.

2. Brudny Harry
Klaysg. Kto nie widział, ten trąba.

3. Trzecia część nocy
Miazga. Najbardziej obleśny i robaczywy film świata. Słowo "robaczywy" jest tu kluczowe. Żuławski to król ekspresji, jak nikt potrafi zmusić aktorów do wysiłku.

4. Tragedia Makbeta
Ludzie mówią, że to krwawy film. Hm, chyba nie widzieli domu Romana na Cielo Drive. Takim to tekścikiem Polański kwitował swój film. Cóż, krwi trochę jest, ale to przede wszystkim świetna, duszna i kameralna adaptacja. Bardzo dobrze zrobiono, że zaangażowano aktorów teatralnych, to widać bardzo wyraźnie.

5. Mechaniczna Pomarańcza
Widziałem stosunkowo niedawno, żeby było zabawniej - w kinie. Dobry film, świetny motyw na organach zagrany przez transwestytę, fantastyczna scena duszenia, rosyjsko-angielski. Wszystko super, tyle że arcydziełem ten film dla mnie nie jest. Jasne, jest mroczno, groteskowo czasami też, ale nie zachwiało to moim poglądem ani na system penitencjarny, ani na karę jako taką. Aha, bardzo śmieszne są marzenia MacDowella o byciu cesarzem w kontekście tego, że on potem zagrał porno-Kaligulę.

6. Bananowy czubek
Ano bo lubię tego głupawego Allena też.

7. Taśmy prawdy
Serpico czy Dwunastu gniewnych toto nie jest, ale i tak nieźle. Kolejny film o życiu na podsłuchu, ale raczej w lidze z Rozmową, nie z Uchem. Tu Lumet poszedł do głowy i podsłuchuje się tego złego. Fajny film, zwłaszcza rozpaczliwe próby uratowania się Connery'ego. Po co tylko podłożono tę imprezową muzykę pod ostatnie (dramatyczne przecież) sceny?

8. Za ścianą
Krzysztof Zanussi. Teraz słabiej. Nie wiem, Komorowska i Zapasiewicz jakby na pół gwizdka, stać ich na wiele więcej. Niby mądry temat, ale wymęczył trochę.

9. Mortadella
Sophia Loren chce pojechać do Ameryki do męża, ale nie może, bo nie można tam wjeżdżać z tytułowym przysmakiem. W końcu jednak jej się to udaje. Raczej zdecydowanie głupia komedia, ale oglądałem z rosyjskim dubbingiem i jedna z ostatnich kwestii wpadła mi w ucho: "Ty nie Amerykaniec, ty nie Italianiec - ty zasraniec".

10. Nędzne psy
Nie przemówił do mnie. Hoffman mnie tylko wkurzał.
Avatar użytkownika
Kriejtiw
Tree Man
Tree Man
 
Posty: 769
Dołączył(a): 4 lut 2012, o 23:49
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 1971

Postprzez Michalzbiku95 » 5 kwi 2014, o 13:42

1.Nie lubię poniedziałku
2.Mania wielkości
3.Willy Wonka i fabryka czekolady
4.Agent nr 1
Nagroda "Tomisiępodobatomniejoznowucośfajnego 2010"
Avatar użytkownika
Michalzbiku95
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 1543
Dołączył(a): 26 lut 2010, o 22:21
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 1971

Postprzez kater » 5 kwi 2014, o 23:38

1. Nie lubię poniedziałków - piękno
2. A teraz coś z zupełnie innej beczki - takie greatest hits, więc nie wiadomo co zrobić
3. Mechaniczna Pomarańcza
4. Pojedynek na szosie - widziałem to jak byłem jak byłem mały, teraz mam ochote ściągnąć
5. Zawieszeni na drzewie - j.w. przy czym po latach obejrzałem znowu i usnąłem w połowie, trochę kicha

edit: zapomniałem o mechanicznej
Ostatnio edytowano 6 kwi 2014, o 21:38 przez kater, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam,
Pani Barbara Rybacka z Solca Kujawskiego


Avatar użytkownika
kater
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 7653
Dołączył(a): 24 maja 2006, o 16:34
Lokalizacja: Góry Samotne
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 1971

Postprzez Xavi » 6 kwi 2014, o 19:34

1. Mechaniczna Pomarańcza - top 10 ever. Klimat niesamowity i ta anarchia na ekranie <3
2. Nędzne psy - kapitalnie stopniowanie napięcia po końcówkę niczym z Tarantino. No i Hoffman jak zwykle wiadomo.
3. A teraz coś z zupełnie innej beczki - no wiadomo.
4. Skrzypek na dachu - niesamowite ciepło bije z tego filmu.
5. Ostatni seans filmowy - jeden z najlepszych filmów młodzieżowych ever i możliwe, że pionier w tym względzie. No i klasą przewyższający większość A Pie'ów. Czysty MILFizm miejscami.
6. Brudny Harry - 'nowsze nie zawsze lepsze'
7. Perła w koronie
8. Korkociąg
Avatar użytkownika
Xavi
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 3148
Dołączył(a): 6 wrz 2010, o 13:21
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 1971

Postprzez Faraday » 7 kwi 2014, o 13:49

1. Mechaniczna pomarańcza
2. Nędzne psy
3. Ostatni seans filmowy
4. Skrzypek na dachu
5. Brudny Harry

Avatar użytkownika
Faraday
Tree Man
Tree Man
 
Posty: 623
Dołączył(a): 30 gru 2010, o 14:38
Lokalizacja: New Zerø Kanada
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 1971

Postprzez Atrus » 7 kwi 2014, o 17:41

1. Mechaniczna pomarańcza (A Clockwork Orange)
Pisałem już, że Kubrick to chyba największy reżyser wszech czasów? Pewnie nie, bo nie lubię takich kategorycznych sądów. Ale tak, Kubrick to największy reżyser wszech czasów. Wszystko w tym filmie jest doskonałe, od stylówy Aleksa i jego drugów począwszy, przez rekwizyty, obsadę, muzykę, na montażu skończywszy. Jeden z niewielu takich filmów.

2. Brudny Harry (Dirty Harry)
Nawet nie wiecie, jak ciężko się żyje ze świadomością, że nigdy nie będę tak genialne jak Clint Eastwood. Co ja mówię, oczywiście, że wiecie.

3. A teraz coś z zupełnie innej beczki (And Now for Something Completely Different)
Moje pierwsze zetknięcie z Pythonami. Jak to kater słusznie napisał, takie ich Greatest Hits, i, jak zwykle z greatesthitsami bywa, najlepszych skeczy naturalnie nie ma, no ale co Monty Python to Monty Python.

4. Ostatni seans filmowy (The Last Picture Show)
Młody Jeff Bridges wygląda zupełnie inaczej niż stary Jeff Bridges, za to głos ma dokładnie ten sam.

5. Bananowy czubek (Bananas)
W sumie gdyby Allen został przy wygłupach i darował sobie humor inteligentny, to też by jakiejś wielkiej tragedii nie było.

6. Pojedynek na szosie (Duel)
Ten rytm! Tak się kręci thrillery. Kto jak kto, ale reżyser "Szczęk" coś o tym wiedział.

7. Garść dynamitu (Giù la testa)
A to mnie jakoś rozczarowało, muszę przyznać. To znaczy wiadomo, Leone poniżej pewnego poziomu nie schodził, ale to chyba najsłabszy jego film, jaki widziałem. Co nie znaczy, że nie warto, bo warto.

8. Francuski łącznik (The French Connection)
Dobry glina, zły glina i brzydki glina. Plus tona koksu. I Oscar.

9. Znikający punkt (Vanishing Point)
Niby tylko półtoragodzinny pościg samochodowy, ale jak to jest nakręcone!

10. Skrzypek na dachu (Fiddler on the Roof)
Niemoge z tego, że reżyser ma na nazwisko Jewison. Przypadek?


With my last breath I curse Zoidberg.
Avatar użytkownika
Atrus
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 2581
Dołączył(a): 17 gru 2008, o 19:07
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 1971

Postprzez MCwalter01 » 7 kwi 2014, o 21:32

1. Mechaniczna pomarańcza - oczywistość. Kolejne dzieło w dorobku wybitnego reżysera (wg mnie najlepsze obok "Odysei" i "Doktora Strangelove'a").
2. Walkabout - piękne, niezwykłe i oryginalne kino. Nicolas Roeg (również autor pamiętnych zdjęć) opowiada historię dwójki dzieci, które próbują przetrwać w australijskim buszu.
3. McCabe i pani Miller - jeden z najoryginalniejszych westernów jakie widziałem. Można zauważyć na czym wzorował się Jim Jarmusch tworząc "Truposza".
4. Skrzypek na dachu - świetny musical z mnóstwem dobrej muzyki. Pełno tu żydowskiego humoru, mądrości ludowych i ciekawych przemyśleń.
5. Francuski łącznik - na swojej liście umieściłem dwa bardzo istotne filmy policyjne. Znakomicie wyreżyserowany obraz z rewelacyjnym Hackmanem.
6. Nędzne psy - odważny, szokujący, mocno angażujący widza film. Finał wywołuje dużo emocji. Hoffman jak zwykle świetny.
7. Brudny Harry - klasyka kina sensacyjnego. "Brudny Harry" to film, który w ogóle się nie zestarzał (chociaż nie jest pozbawiony wad).
8. Bananowy czubek - wczesna, zdecydowanie jedna z najzabawniejszych komedii Allena. Tutaj wpływ braci Marx jest chyba najbardziej widoczny.
9. Garść dynamitu - świetna ścieżka dźwiękowa, wspaniałe plenery, gra aktorska na wysokim poziomie (Coburn i Steiger). To film wyraźnie różniący się od wcześniejszych spaghetti westernów Leone'a (trylogia dolarowa i "Pewnego razu...").
10. A teraz coś z zupełnie innej beczki - skoro znalazł się w pierwszej dziesiątce to jest to film dobry. Jednak w porównaniu do późniejszych filmów kinowych Monty Pythona podoba mi się najmniej. Chociaż niektóre skecze wypadły świeżo, całość nie do końca mnie przekonuje. Nie do końca udało się przenieść klimat "Latającego cyrku..." na ekran kinowy. Z dwóch - nazwijmy je - "Greatest Hitsów" Monty Pythona wolę "Skeczu z papugą nie będzie" - wybór jest tam IMO bardziej reprezentatywny i czuć bardziej atmosferę serialu.
"In fact the whole of Japan is a pure invention. There is no such country, there are no such people." (Oscar Wilde)
Avatar użytkownika
MCwalter01
Tree Man
Tree Man
 
Posty: 575
Dołączył(a): 30 maja 2010, o 13:27
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 1971

Postprzez Mefju » 8 kwi 2014, o 23:23

Mocny i bardzo konkretny rocznik! Nie to co poprzedni! Co prawda tu też musiałem się trochę natrudzić aby dobić do dychy i znam dokładnie dychę i nic więcej, no ale za to są to naprawdę klasyczne produkcje w większości! :)


1. Nie Lubię Poniedziałku - KLASYK! Obejrzany jeszcze w czasach dzieciństwa, a do dziś obejrzany po kilkanaście razy i jeszcze mi się nie znudził. Genialna satyra na PRL(gdzie mój ulubiony moment to chyba jak harcerze zostają za dobrze wykonaną robotę nagrodzeni przez milicjantów... srajtaśmami! xD Idealny przykład karykatury biedy, która w tamtych czasach zdawała się być luksusem) i aż ciężko uwierzyć, że nie jest to film Barei,
2. Znikający Punkt - Jeśli komuś się spodobał "Easy Rider" sprzed dwóch lat i ten ktoś uznał go za symbol/ikonę tamtejszej epoki to koniecznie musi zobaczyć również i to dzieło, które zdaje się jeszcze bardziej podkreślać mentalność i obyczaje tamtych czasów. A główny bohater to prawdziwy hipster, bo nie dość, że dumnie nosi nasze narodowe nazwisko to jeszcze rozpopularyzował je zanim się ono stało modne za sprawą pewnego pingwina z Madagaskaru o tym samym imieniu. No a przygody jakie miewał podczas swej niebezpiecznej podróży i ucieczce przed policją też są przednie, jak to hippisi go nawracali gospelem, jak to pedały go napadły, gdy złapały go na stopa, albo jak naga motocyklistka zrobiła mu skręta i jeszcze ten dopingujący go zwariowany murzyn w radio. Nie no, starczy, bo nie będę tego wszystkiego przecież wymieniał. To trzeba samemu zobaczyć! Zakończenie jednak jest trochę smutne... albo po prostu przykre, no podobne jak w "Swobodnym Jeźdźcu", a żeby było ironicznie to w tle leciała wesoła muzyka. Ja sam z kolei muszę zobaczyć "Pojedynek Na Szosie" który z kolei Wy mi tu reklamujecie.
3. Mechaniczna Pomarańcza - No można powiedzieć, że to ikona, ale ja nie o tym. Ten film to niezłe ciary! Aż się zastanawiam czy gorsze i straszniejsze były rozboje czwórki głównych bohaterów czy może resocjalizacja jednego z nich. To i futurystyczny świat przedstawiony na swój sposób wyszedł całkiem nieźle. No i ta charakteryzacja postaci, która stała się już na dobre popkulturowym memem.
4. A Teraz Coś z Zupełnie Innej Beczki - No niby tylko kompilacja ich najlepszych skeczy, no ale ja na szczęście albo nie wszystkie znałem, albo nie wszystkie pamiętałem więc nie miałem poczucia że ten film nic nie wnosi. A najlepsze skecze to oczywiście te z magnetofonem w nosie i zawody głupków na końcu i jeszcze to jak się pod koniec nawzajem rozstrzeliwują.
5. Patrząc Pod Słońce - Goła Brylska i wszystko jasne. W bikini też zresztą wyglądała przeuroczo. No taka tam sympatyczna krótkometrażówka psychologiczna z akcją na bezludnej wyspie "granej" przez wydmy w Słowińskim Parku Narodowym, a to całkiem miłe krajobrazy.
6. Skrzypek Na Dachu - No tam żydki sobie tańczą i śpiewają. Całkiem sympatyczne to to. I aż trudno uwierzyć, że to film z lat 70-tych, bo muzyka do złudzenia przypomina tą z lat 50-tych, albo i wcześniejszą. No i poza tym konflikt tradycji z wolnością wyboru, a na końcu smutny polityczny akcent. Tego tytułowego skrzypka jednak trochę tu było mało.
7. Francuski Łącznik - No pościgi i śledzenie narkomanów było przednie. Rozkręcanie auta w celu znalezienia drugów też wyglądało ciekawie. Akcje końcowe i otwarte zakończenie również na plus. Ale jednak tylko wybiórczo mi się ten film podobał.
8. Brudny Harry - Nie do końca rozumiem fenomen tego filmu, no ale Eastwood to Eastwood, więc ciary i dobra rozrywka gwarantowane.
9. Diamenty Są Wieczne - Czyli ostatni Bond z Connerym. Nisko bo nie wszystko w tym filmie wyłapałem, no ale niektóre sceny akcji są naprawdę przednie! Jak zawsze zresztą. Nie mniej to chyba jednak jeden ze słabszych Bondów, przynajmniej tych z Connerym.
10. Szpital - No taki tam dramat z tym aktorem od Pattona czy Dr Strangelove'a w roli głównej. Czuje się on niespełniony w swojej pracy chirurga, a tymczasem w jego szpitalu dochodzi do serii tajemniczych zgonów wśród personelu, on sam popada w romans z jedną ze swoich pielęgniarek, a i jeszcze jakiś dziwny szaman tajemniczo wszystkich uzdrawia.
Guess who! Guess who wrote it about queenvision yet in November 2013:
"A mnie nigdy nie ciągnęło żeby się tym choć trochę zainteresować."
Obrazek
Avatar użytkownika
Mefju
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 5476
Dołączył(a): 27 cze 2008, o 00:52
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 1971

Postprzez Mefju » 8 kwi 2014, o 23:45

:!: ROK 1971 - PODSUMOWANIE! :!:





4. Nie Lubię Poniedziałku - 24
5. Skrzypek Na Dachu - 20
6. Nędzne Psy - 17
-. Pojedynek Na Szosie - 17
8. Bananowy Czubek - 14
-. Ostatni Seans Filmowy - 14
10. Francuski Łącznik - 13


11. Znikający Punkt - 11
12. Walkabout - 9
13. McCabe i Pani Miller - 8
-. Mania Wielkości - 8
-. Trzecia Część Nocy - 8
16. Tragedia Makbeta - 7
17. Patrząc Pod Słońce - 6
-. Garść Dynamitu - 6
19. Taśmy Prawdy - 4
-. Jak Daleko Stąd, Jak Blisko - 4
21. Za Ścianą - 3
22. Diamenty Są Wieczne - 2
-. Perła w Koronie - 2
-. Zawieszeni Na Drzewie - 2
-. Willy Wonka i Fabryka Czekolady - 2
-. Mortadella - 2
27. Szpital - 1
-. Korkociąg - 1
-. Agent Nr 1 - 1
-. Złote Koło - 1


Głosowało 10 osób, które wymieniły łącznie 30 filmów. Najczęściej na listach pojawiały się "Mechaniczna Pomarańcza" i "A Teraz Coś z Zupełnie Innej Beczki" - po 7 razy.
5 różnych filmów na pierwszych miejscach list.
Guess who! Guess who wrote it about queenvision yet in November 2013:
"A mnie nigdy nie ciągnęło żeby się tym choć trochę zainteresować."
Obrazek
Avatar użytkownika
Mefju
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 5476
Dołączył(a): 27 cze 2008, o 00:52
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 1972

Postprzez Mefju » 8 kwi 2014, o 23:46

:!: ROK 1972 :!:
Guess who! Guess who wrote it about queenvision yet in November 2013:
"A mnie nigdy nie ciągnęło żeby się tym choć trochę zainteresować."
Obrazek
Avatar użytkownika
Mefju
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 5476
Dołączył(a): 27 cze 2008, o 00:52
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 1972

Postprzez Gnietek » 8 kwi 2014, o 23:53

1. Iluminacja
Ten film Zanussiego najbardziej przypadł mi do gustu. Może ten cherlawy studencik szukający sensu życia, jakiejś prawdy, która jest pewna, mający problemy ze związkami z kobietami, w pewnym stopniu przypomina mi mnie samego? A być może bardziej przemawia do mnie forma tego dzieła - niby jest to film fabularny, ale skrajnie, do granic możliwości, zbliżony do dokumentalnego (co tam, że są tu naturszczycy i autorytety moralne i naukowe grające same siebie, fragmenty ich spontanicznych wypowiedzi, jest nawet przypis do tytułu - Tatarkiewicz wyjaśnia znaczenie słowa "iluminacja" :lol: , sfilmowane operacja na żywo na mózgu bez narkozy (!), wstawione plansze i fragmenty filmów oświatowych).

2. Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o seksie, ale baliście się zapytać
Zestaw genialnych (choć jednak nierównych)... hmmm, skeczy :wink: Woody'ego Allena na temat narządów rozrodczych, seksu czy zboczeń. Bardzo interesujące.

3. Tragedia "Posejdona"
Po prostu film katastroficzny, czy jak kto woli, "Titanic" lat 70. :wink: (z tym że mniej jest tu przegadanych scen przed katastrofą). Jest napięcie i klimat, a w sumie to w takich produkcjach jest najważniejsze.

4. Poszukiwany - poszukiwana
Od tego filmu zaczęły się klasyczne komedie Stanisława Barei. :D Tutaj... no cóż, wiadomo, że nie chodzi o przygody pracownika muzeum oskarżonego o kradzież obrazu i zmuszonego przez to do ukrywania się pod przebraniem kobiety. Wraz z bohaterem poznajemy przekrój dysfunkcyjnego społeczeństwa polskiego czasów Gierka. Wszystko fajnie, bo obserwacje są trafne (choć wiadomo, że dziś już praktycznie nieaktualne), a niektóre teksty zasłużenie weszły do języka potocznego ("mój mąż jest z zawodu dyrektorem", "poziom cukru w cukrze"), ale jednak mniej jest tu tego siermiężnego klimatu, który będzie cechował każdą kolejną komedię Barei coraz bardziej. No i ten film jeszcze nie jest tak przezabawny jak następne.

5. Podróż za jeden uśmiech
Ulubiony dziecięcy serial przygodowy pokolenia naszych rodziców miał też wersję kinową. :wink: Oczywiście mocno skróconą. Pewnie by mi się podobało, gdybym oglądał mając 10 lat, ale obejrzałem dosłownie kilka miesięcy temu, tak w ramach nadrabiania znanych polskich staroci - oczywiście, że do bólu naiwne, choć w pewnym stopniu fajne.

6. Dziewczyny do wzięcia
Nigdy mi się nie podobał, w dodatku mocno się zestarzał i zdezaktualizował, ale znam go od małego, funkcjonuje w moim umyśle, a poza tym jest jakimś dokumentem epoki. To wrzucę, choćby na ostatnie miejsce.

Czuję się powinienem obejrzeć jeszcze chociażby "Aguirre, gniew Boży" Wernera Herzoga czy tego słynnego "Ojca chrzestnego" (okazji było mnóstwo, ale nigdy nie kręciły mnie mafijne klimaty, strzelanie i jakieś zasady wierności rodzinie, poza tym przed tym filmem odstraszał mnie kult, jakim go otoczyli miłośnicy prawdziwie męskiego kina). Niestety, nie ma siły, żebym się w tym tygodniu wyrobił.
Wszyscy jesteśmy jak worki kartofli: czy chcemy, czy nie, i tak nas wrzucą do piwnicy. :(
Avatar użytkownika
Gnietek
Leroy Brown
Leroy Brown
 
Posty: 1273
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 09:16
Lokalizacja: z pięknej planety zwanej Ziemią :)
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 1972

Postprzez Michalzbiku95 » 9 kwi 2014, o 14:21

1.Ojciec chrzestny
2.Poszukiwany, poszukiwana
3.Podróż za jeden uśmiech
Nagroda "Tomisiępodobatomniejoznowucośfajnego 2010"
Avatar użytkownika
Michalzbiku95
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 1543
Dołączył(a): 26 lut 2010, o 22:21
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 1972

Postprzez NAR » 9 kwi 2014, o 19:24

1 Ojciec Chrzestny
2 Zagraj to jeszcze raz, Sam
3 Szepty i krzyki
4 Dyskretny urok burżuazji
5 Wesele
6 Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o seksie, ale baliście się zapytać.
7 Ostatnie tango w Paryżu
.


.
Avatar użytkownika
NAR
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 6589
Dołączył(a): 6 lut 2008, o 16:17
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 1972

Postprzez mumin_king » 11 kwi 2014, o 23:26

1. Ojciec chrzestny - wieczne propsy, film-ideał, cudownie się ogląda
2. Wściekłe pięści - Bruce Lee na wieki
3. Poszukiwany, poszukiwana - śmiechowe
4. Podróż za jeden uśmiech - dzieciństwo
5. Głębokie gardło - klasyk
wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Avatar użytkownika
mumin_king
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 7668
Zdjęcia: 1
Dołączył(a): 14 cze 2006, o 14:50
Lokalizacja: Rzekuń
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 1972

Postprzez Kriejtiw » 12 kwi 2014, o 17:29

Żadnego z filmów nie uważam za wybitny; trochę dobrych, trochę niezłych, ale żadnego jakiegoś niesamowitego.

1. Aguirre, gniew boży
Pustka, dżungla i zakazana morda Kinskiego, która nijak nie przywodzi na myśl hiszpańskiego konkwistadora.

2. Diabeł
"Nie mogę objaśnić ci świata, ale mogę ci go zatańczyć"

3. Iluminacja
Chwyta mnie ta na wpół dokumentalna konwencja.

4. Dziewczyny do wzięcia
Galerianki lat minionych.

5. Ojciec chrzestny
Nie pasjonuje mnie życie mafijne, no. Jak gangsterskie klimaty, to raczej zadymione Chicago i Bogart. Film bardziej doceniam niż lubię. Mogę obejrzeć, uciekać nie będę, ale zachwytów nie ma.

6. Co?
Najdziwniejszy film Polańskiego. Na pozór komedia, lecz jak się przyjrzeć bliżej, to wychodzi niezła psychodelia. Mówi się, że jeśli chce się zobaczyć ciemną stronę Romana, powinno obejrzeć się Dziecko Rosemary, ten film i Lokatora. Jest w tym sporo racji.

7. Solaris
Chyba najsłabszy film Tarkowskiego. Żeby było zabawniej - najbardziej podobały mi się sceny nie w kosmosie, a przejazdu przez Tokio (tak przynajmniej mi się zdaje, że za futurystyczne miasto posłużyła właśnie stolica Japonii). Relatywnie niewiele z tego filmu wynika.

8. Glina
Wolę jednak amerykańskie noiry.

9. Zagraj to jeszcze raz, Sam
Niezbyt mi się spodobał, taka trochę wprawka przed lepszymi filmami, polana trochę Casablanką. Szału ni ma.

10. Poszukiwany, poszukiwana
Trochę kultowych tekstów, ale jest tu raczej na zasadzie "bo znam"
Avatar użytkownika
Kriejtiw
Tree Man
Tree Man
 
Posty: 769
Dołączył(a): 4 lut 2012, o 23:49
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 1972

Postprzez Xavi » 14 kwi 2014, o 13:48

1. Solaris - mnie osobiście zachwycił w tamtym tygodniu.
2. Ojciec chrzestny
3. Dyskretny urok burżuazji
4. Aguirre, gniew boży
5. Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o seksie, ale baliście się zapytać
6. Różowe Flamingi
Avatar użytkownika
Xavi
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 3148
Dołączył(a): 6 wrz 2010, o 13:21
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 1972

Postprzez Atrus » 14 kwi 2014, o 17:42

1. Ojciec chrzestny (The Godfather)
Mam wrażenie, że jestem w mniejszości, ale moim zdaniem to najlepszy film w trylogii. Ten klimat, ta muzyka, zdjęcia... Jest kilka lepszych filmów na świecie, to prawda. Ale tylko kilka. Sceny z pobytu Michaela na Sycylii - coś pięknego.

2. Zagraj to jeszcze raz, Sam (Play It Again, Sam)
Jeden z najzabawniejszych Allenów. Nie pamiętam, czy tak się śmiałem na "Annie Hall", ale chyba nie.
"I never saw a dame yet that didn't understand a good slap in the mouth or a slug from a .45."

3. Detektyw (Sleuth)
My Cocaine i Laurence Oliver w barokowym, teatralnym kryminale według Schaffera.

4. Szał (Frenzy)
Ten Hitchcock to był jednak chory skurwiel. Dobrze, że kręcił filmy, gdyby nie to, pewnie sam by dusił kobiety czy coś podobnego. Bardzo dobry film, podobno ostatni wielki Hitcha.

5. Uwolnienie (Deliverance)
Burt Reynolds.

6. Glina (Un flic)
Już wiem, czego mi najbardziej brakowało w "Samuraju" - Catherine Deneuve. Scena w pociągu - mistrz.

7. Aguirre, gniew boży (Aguirre, der Zorn Gottes)
"Starring Klaus Kinski as himself". Słusznie Kriejtiw zauważył, najmniej przekonujący konkwistador ever. Za to bardzo przekonujący szaleniec, opętany żądzą dążenia do celu za wszelką cenę.

8. Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o seksie, ale baliście się zapytać (Everything You Always Wanted to Know About Sex (But Were Afraid to Ask))
Faktycznie niektóre fragmenty bardziej żenujące niż zabawne, z drugiej strony nie powiem, że się nie uśmiechnąłem tu i ówdzie.


With my last breath I curse Zoidberg.
Avatar użytkownika
Atrus
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 2581
Dołączył(a): 17 gru 2008, o 19:07
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pozostałe zabawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron