[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 384: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4814: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3911)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4816: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3911)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4817: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3911)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4818: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3911)
• Zobacz wątek - Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - KONIEC ZABAWY!!! [*]

Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - KONIEC ZABAWY!!! [*]

Wszystkie inne gry i zabawy nie wchodzące w działy powyżej.

Czemu nie głosujesz w notowaniach dekadowych?

Bo jest ograniczony wybór
0
Brak głosów
Bo nie ma tam filmów, które znam i mi się podobają
0
Brak głosów
Bo nie chce mi się drugi raz głosować na coś na co już głosowałem
1
25%
Bo poziom filmów jest do siebie tak zbliżony że ciężko mi je porównywać do siebie
0
Brak głosów
Bo chcę iść pojedynczymi rocznikami, żeby szybciej skończyć zabawę
0
Brak głosów
Bo one nic nie wnoszą do zabawy
1
25%
Bo jak innym się nie chce to mnie też nie
1
25%
Bo notowania dekadowe powinny być robione w innych przedziałach czasowych
1
25%
 
Liczba głosów : 4

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2008

Postprzez Xavi » 13 sty 2015, o 02:10

1. Well-e - najpiękniejszy film o miłości, a jest o robotach i w dodatku animowany. Spróbuj to przebić.
2. Mroczny Rycerz - Joker to obok Lectera mój ulubiony czarny charakter evah. Oprócz NAŁOGU rzecz jasna.
3. Głód - McQueen jeszcze nie osiąga poziomu 'Wstydu', ale jest blisko. Na pewno wyżej niż oscarowy Zniewolony. Wybitny Fassbender (schudł do roli 30 kg i wygląda jak trup)
4. Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj - humor, humor, humor. Ten film to powinien być kult na tym forum, a nie jest.
5. Pozwól mi Wejść - najlepszy horror ostatnich lat, a ukazujący tak mało na ekranie.
6. Droga do Szczęścia - jak oglądałem pierwszy raz to uznałem, że Mendes osiągnął prawie poziom American Beauty. Ciekawe co bym zrobił teraz.
7. Frost/Nixon - kapitalny pojedynek dziennikarsko-polityczny. W ogóle to był aktorsko najlepszy rok jaki pamiętam.
8. Harvey Milk - szczególnie jak tutaj Penn walczy z uprzedzeniami. Wtedy to było strasznie odważna rzecz, niesamowite ile filmów o tej tematyce pojawiło się po Milku.
9. Zapaśnik - jedyny film Aronofskiego, który może polubić te forum bo po prostu nie ma powrzechnie zarzuconych mu wad. Surowy koniec kariery Rourke.
10. Synekdocha, Nowy Jork - dzieło życia Kufmanna (tak lubił sobie wmawiać), do dzisiaj nie mam pojęcia o co w nim chodzi.

tuż za: Tajne przez Poufne, Zack i Miri, Gran Torino (nawet 100 letni Clint kosi wszystko), Uprowadzona, Projekt: Monster, Człowiek na Linie, 33 Sceny z Życia, Siedem Dusz, Walc z Baszirem (11.) Lektor, Benjamin Button, Wątpliwość, Jestem na Tak. No i Zmierzch.
Avatar użytkownika
Xavi
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 3148
Dołączył(a): 6 wrz 2010, o 13:21
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2008

Postprzez Kriejtiw » 13 sty 2015, o 17:10

O dziwo rocznik nie jest taki słaby, to i ja wypełznę spod swojego kamienia.


1. Cztery noce z Anną
2. Fala
3. Zapaśnik
4. Roman Polański - Ścigany i pożądany
5. Ile waży koń trojański
6. Morfina
7. Mroczny rycerz
8. Tajne przez poufne
9. Ten, który gasi światło
10. Boisko bezdomnych

Dooobra, trochę się pośpieszyłem, jednak tylko kilka pierwszych miejsce to dobre filmy, które naprawdę lubię i cenię. Brak głosów na niektóre rzeczy z tej listy naprawdę mnie dziwi, ale przyzwyczaiłem się do kriejtiwizmów, które mają 0,2 poparcia w społeczeństwie, co jest tragedią jakąś okrutną. Wracam do leżenia pod lodem, pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Kriejtiw
Tree Man
Tree Man
 
Posty: 769
Dołączył(a): 4 lut 2012, o 23:49
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2008

Postprzez Mefju » 14 sty 2015, o 02:23

:!: ROK 2008 - PODSUMOWANIE! :!:





4. Tajne Przez Poufne - 15
5. Lektor - 14
-. Kung Fu Panda - 14
7. Siedem Dusz - 13
8. Madagaskar 2 - 12
9. Najpierw Strzelaj, Potem Zwiedzaj - 11
10. Ciekawy Przypadek Benjamina Buttona - 10
-. Zapaśnik - 10
-. Cztery Noce z Anną - 10


13. Iron Man - 9
-. Chłopiec w Pasiastej Piżamie - 9
-. Fala - 9
16. Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki - 8
-. Mów Mi Dave - 8
-. Droga Do Szczęścia - 8
-. W Sieci Kłamstw - 8
-. Głód - 8
21. Jestem Na Tak - 7
-. Roman Polański - Ścigany i Pożądany - 7
23. Hellboy: Złota Armia - 6
-. Będzie Głośno - 6
-. The Hurt Locker. W Pułapce Wojny - 6
-. Mamma Mia! - 6
-. Ip Man - 6
-. Boisko Bezdomnych - 6
-. Pozwól Mi Wejść - 6
-. Ile Waży Koń Trojański - 6
31. Uprowadzona - 5
-. 21 - 5
-. Morfina - 5
34. Lejdis - 4
-. Frost/Nixon - 4
36. Slumdog. Milioner z Ulicy - 3
-. Piorun - 3
-. John Rambo - 3
-. Walc z Baszirem - 3
-. Vicky Christina Barcelona - 3
-. Harvey Milk - 3
42. Incredible Hulk - 2
-. Futurama: Potwór o Miliardzie Grzbietów - 2
-. Synekdocha, Nowy Jork - 2
-. Asterix Na Olimpiadzie - 2
-. Rysa - 2
-. Ten, Który Gasi Światło - 2
48. Świadectwo - 1
-. Kakushi Toride No San Akunin - The Last Princess - 1
-. Lenin Dotarł Tylko Do Lüdenscheid - 1


Głosowało 10 osób, które wymieniły łącznie 50 filmów. Najczęściej na listach pojawiał się "Mroczny Rycerz" - 9 razy. Jedyną osobą która na ten film nie głosowała był... nie, tym razem nie Gnietek :P, a... Ojciec Prowadzący! :oops: Ech, Mefju... :P
Pełnych list - 6/10 - widzę, że im bliżej bieżącego rocznika tym tendencja się coraz bardziej odwraca i idzie w stronę nieznajomości najnowszych filmów, ewentualnie ich kiepskości, nijakości...
6 różnych filmów na pierwszych miejscach list

P.S. Kriejtiw może być z siebie dumny, bo znów dzięki niskiej frekwencji i rosnącej ilości niepełnych list jeden z jego filmów, na który był jedynym głosującym trafił do dziesiątki głównej! :) No chłopie, to Cię powinno zmotywować abyś jednak częściej tu zaglądał! ;)

Tymczasem DZIE DUNDERSZTYC, MCWALTER I DRUGI Z BRACIAKÓW JA SIĘ PYTAM?!
Ostatnio edytowano 14 sty 2015, o 02:24 przez Mefju, łącznie edytowano 1 raz
Guess who! Guess who wrote it about queenvision yet in November 2013:
"A mnie nigdy nie ciągnęło żeby się tym choć trochę zainteresować."
Obrazek
Avatar użytkownika
Mefju
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 5476
Dołączył(a): 27 cze 2008, o 00:52
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2009

Postprzez Mefju » 14 sty 2015, o 02:24

:!: ROK 2009 :!:
Guess who! Guess who wrote it about queenvision yet in November 2013:
"A mnie nigdy nie ciągnęło żeby się tym choć trochę zainteresować."
Obrazek
Avatar użytkownika
Mefju
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 5476
Dołączył(a): 27 cze 2008, o 00:52
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2009

Postprzez NAR » 14 sty 2015, o 03:15

No, i to się nazywa dobry rok. Nie kojarzę żadnego arcydzieła, ale sporo dobrych filmów się znalazło.

1 Watchmen. Strażnicy
Kto upilnuje strażników? Najlepszy komiksowy film jaki widziałem. może i jedyny tak naprawdę godny uwagi. Ciekaw jestem jak w komiksie został przedstawiony wątek zimnej wojny, który okazuje się być osią całej historii. Mam wrażenie, że w filmie nieco spłaszczyli to, a szkoda. W każdym razie to kapitalny film utrzymany w klimacie noir. Rorschach <3

2 Radio na fali
Na tym forum chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego ;)
Curtis mistrz.

3 500 dni miłości
Uwielbiam takie filmy.

4 Co nas kręci, co nas podnieca - Whatever Works

Tragiczny polski tytuł i doskonały film. Typowy Allen, przeklasyczny film. Archetyp allenowego bohater, piękna dziewczyna i "filozofia" Woodyego, która może nie do końca, ale w pewnej części na pewno do mnie trafia.

5 Dom Zły

Najlepszy Smarzowski, wątpię by ten poziom kiedyś jeszcze powtórzył, ale trzymam kciuki za Wołyń (lol). Pozycję nieco obniżyłem bo i tak sobie poradzi.

6 Gdzie mieszkają dzikie stwory

Niczym Pixar za najlepszych lat. Pięknie pokazana historia. I tylko żal że tak niedoceniony.

7 Człowiek, który gapił się na kozy

Absurdalny.
8 Bękarty Wojny
Włoski akcent Brada Pitta i diabelska kreacja Christopha Waltza.

9 Moon

Dobry, w stylu klasycznej opowieści SF. Chociaż czegoś mi zabrakło by dać wyżej.

10 Odlot
Przede wszystkim za początkową sekwencję oraz scenę "odlotu".

Za: Sherlock Holmes, Dystrykt 9, Fantastyczny Pan Lis (klawy), Insurgentes (Wilson rozwalający ajpody, to chyba emanacja tego co się stało z tym człowiekiem w ostatnich latach. serio, facet ogarnij się, znajdź se kobitę, albo zacznij zbierać znaczki, łotewa), Pandorum (nieco zbyt kiczowaty).
.


.
Avatar użytkownika
NAR
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 6589
Dołączył(a): 6 lut 2008, o 16:17
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2009

Postprzez Mefju » 14 sty 2015, o 04:00

Faktycznie mocarny rok! W sam raz na zakończenie dekady! :)


1. Dom Zły - Faktycznie chyba najlepszy i zarazem najokrutniejszy Smarzowski! Całe życie poszukiwałem filmu w którym oberwie się za coś milicji(choć może nie aż tak) no i się doczekałem! Dundersztycowi nie polecam bo będzie mu się śniło.
2. Włatcy Móch: Ćmoki, Czopki i Mondzioły - No czyli pełnometrażówka wiadomego już serialu, lecz zupełnie inna niż serial, nawet inaczej jest rysowana(wszystkie postaci mają palce! :D)
3. Galerianki - Smutny i przygnębiający dramat, ale za to prawdziwy... a może to i karykatura? Nieważne! Ja chcę więcej filmów od tej reżyserki, bo umie trafić w sedno problemów polskiej młodzieży(wprawdzie nie tej do której ja się teraz wliczam, no ale to akurat w niczym nie przeszkadza)!
4. Ed, Edd i Eddy: Wielkie Kino - Czyli pełnometrażówka mojej niegdyś ulubionej kreskówki CN. Idealna na zwieńczenie serialu! Akcja dopiero tutaj w końcu wychodzi z zaułka i mamy okazję poznać nowe miejsca, nawet motyw drogi się pojawia, który ja w filmach po prostu uwielbiam i będę pieprzył o tym do znudzenia! No ale najważniejsze w tym filmie jest to, że brat Eddy'ego się w końcu ujawnia! Tak, wiem, że spoileruję, no ale kaman! Kto tu się poza mną i Dundersztycem interesuje w ogóle Edami?
5. Epoka Lodowcowa 3: Era Dinozaurów - No i Scrat w końcu znalazł sobie pannę!
6. Harry Potter i Książę Półkrwi - To chyba najsłabszy z Potterów w moim odczuciu, nie licząc pierwszych dwóch części, no ale daje radę, bo w końcu gdzie indziej zobaczymy pijanego Hagrida? :D
7. Planeta 51
8. 2012
9. Popiełuszko. Wolność Jest w Nas
10. Bękarty Wojny
- Tak bardzo mi brakuje filmów w których gnoi się głównych oprawców wojennych!

11. Potwory Kontra Obcy
12. Cela 211


Do nadrobienia chociażby pierwsza część "Kac Vegas"(widziałem tylko dwie następne), "Odlot" czy "Klopsiki i Inne Zjawiska Pogodowe"(też widziałem tylko drugą część).

O, jeszcze widziałem co prawda "Avatara", no ale na to to chyba nie ma sensu głosować. :P
Guess who! Guess who wrote it about queenvision yet in November 2013:
"A mnie nigdy nie ciągnęło żeby się tym choć trochę zainteresować."
Obrazek
Avatar użytkownika
Mefju
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 5476
Dołączył(a): 27 cze 2008, o 00:52
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2009

Postprzez Faraday » 14 sty 2015, o 16:13

1. Biała wstążka
2. Mary i Max
3. Bękarty wojny
4. 500 dni miłości
5. Dom zły
6. Co nas kręci, co nas podnieca
7. Fantastyczny Pan Lis
8. Radio na fali
9. Kieł
10. Odlot

Zatoka delfinów, Czeski błąd, W chmurach, Moon, Dystrykt 9, Sherlock Holmes, Sekret jej oczu, Watchmen. Strażnicy, Gdzie mieszkają dzikie stwory, Zabiłem moją matkę z tych lepszych, które się nie zmieściły.

Avatar użytkownika
Faraday
Tree Man
Tree Man
 
Posty: 623
Dołączył(a): 30 gru 2010, o 14:38
Lokalizacja: New Zerø Kanada
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2009

Postprzez Dundersztyc19 » 14 sty 2015, o 17:51

Bee...

1.Wróżkowie chrzestni: Trylogia życzeń
2.Opowieść wigilijna
Taki świetny wypełniacz (to słowo jak najbardziej w pozytywnym znaczeniu) listy :P . Każda wersja tej zekranizowanej powieści mi się po prostu podoba i wzrusza, bo sama powieść jest super. Tym razem jest naprawdę bardzo ładna, ale często wariacka animacja komputerowa. Wiele momentów zostało zrobionych tak, by po prostu przerażać, np. śmierć Ducha Teraźniejszych Świąt i pojawienie się Ducha Przyszłych Świąt. Część sytuacji chyba jest też wariacją reżysera, jak Duch Przyszłych Świąt goniący w karocy Scrooga, bo zazwyczaj nigdy tego nie było.
3.Ed, Edd i Eddy: Wielkie Kino
4.iCarly: Walczę z Shelby Marx
5.Brüno

Strasznie żałuję, że nie widziałem całego filmu "Bękarty wojny". To, co widziałem, bardzo mi się podobało. I często ten Hitler przewija się w parodiach "Upadku". Tłucze dłonią i blat i krzyczy "NEIN! NEIN! NEIN!". :dance:
http://www.survio.com/survey/w/I9A2D9A6B6X9E9I3A">Zagospodarowanie turystyczne województwa podkarpackiego
Avatar użytkownika
Dundersztyc19
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 1575
Dołączył(a): 25 sie 2009, o 13:27
Lokalizacja: Kuala Lumpur
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2008

Postprzez mumin_king » 14 sty 2015, o 19:34

1. Bękarty wojny - jeden z moich ulubionych Tarantinów
2. Dom zły - zło, mrok i wódka
3. Watchmen. Strażnicy - byłoby pierwsze miejsce gdyby nie nazywali się Mroczny Puchacz czy Jedwabna Zjawa. Niemniej napisy początkowe to poezja -> https://www.youtube.com/watch?v=aVUDdQS2UxA
4. Wszystko, co kocham - mimo, że daleko mi od zachwytów to jednak oglądało się przyjemnie, i też mimo, że nie znoszę polskiego punku
5. Parnassus - pomysł ciekawy, Tom Waits <3
6. X-Men Geneza: Wolverine - choć teraz odcinają się od tego filmu to jak dla mnie był w porządku, dużo drącego japy Wolverina, w końcu fajny Sabbertooth, tyle że zjebali Deadpoola
7. Święci z Bostonu II - Dzień Wszystkich Świętych - do jedynki nie ma podejścia, a jeszcze biorąc pod uwagę fakt, że seria wybitną nie jest... Jednakże mam do nich słabość.
8. Kac Vegas - coś nowego w końcu można powiedzieć
9. Epoka lodowcowa 3: Era dinozaurów - bo po słabej dwójce to oglądałem i w miarę nie czułem zażenowania a czasem nawet się zaśmiałem.
10. Wojna polsko-ruska - bo trochę filmu nie rozumiałem

American Pie: Księga miłości
Dragonball: Ewolucja
wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Avatar użytkownika
mumin_king
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 7668
Zdjęcia: 1
Dołączył(a): 14 cze 2006, o 14:50
Lokalizacja: Rzekuń
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2009

Postprzez shamar » 16 sty 2015, o 00:39

Ten rok chyba słabszy. Choć różnorodny przynajmniej. Mało rzeczy świetnych ale za to sporo na przyzwoitym poziomie.
PS - nie wstawiam zazwyczaj na listy filmów, z ocenami poniżej 7/10 (choć patrząc na niektóre - oceniłem je zbyt wysoko)


1. Moon (2009)
2. Dystrykt 9 (2009)
3. Underworld: Bunt Lykanów (2009)
4. Wrota do piekieł (2009)
5. Nostalgia anioła (2009)
6. Star Trek (2009)
7. Epoka lodowcowa 3: Era dinozaurów (2009)
8. Kac Vegas (2009)
9. Anioły i demony (2009)
10. Zły porucznik (2009)


Stan gry (2009)
Księżniczka i Żaba (2009)
Zapowiedź (2009)
Ostatni dom po lewej (2009)
Yattāman (2009)
Opowieść wigilijna (2009)
Dom zły (2009)
The International (2009)
Sherlock Holmes (2009)
Sierota (2009)
Parnassus (2009)
Człowiek, który gapił się na kozy (2009)
Watchmen. Strażnicy (2009)
Życie.po.Życiu (2009)
Avatar użytkownika
shamar
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 2735
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 maja 2008, o 22:48
Lokalizacja: K-ce / Czewa
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2009

Postprzez Xavi » 17 sty 2015, o 13:23

1. Biała Wstążka - Haneke tym razem o wojnie i o tym, że to wina rodziców wcześniejszego pokolenia. Drugi jego najlepszy film chyba.
2. Bękarty Wojny - chyba wolę bardziej od Django do dzisiaj, więcej kultowych scen. Choćby Pitt gadający po włosku to poziom najlepszych pulp fictionów.
3. Poważny Człowiek - podobnie jak genialny 'Co jest grane Davis?' z tamtego roku - kolejny pominięty wielki film Coenów.
4. Mary i Max - jedna z najlepszych animacji ostatnich lat. Wspaniały humor, bardzo nietypowy.
5. 500 dni miłości - 500 dni o nie-miłości.
6. Radio na fali - chyba ulubiony film Curtisa.
7. Co nas kręci, co nas podnieca - słabość mam, może temu, że taki filozoficzny, a lubię takiego Allena.
8. Dom Zły - za nisko raczej, ale dobra czołówka. Ten film śmierdzi wódką.
9. Watchmen. Strażnicy - wcisnąć tu Jokera jeszcze gdzieś to byłby najlepszy film o superbohaterach jaki widziałem.
10. Moon - film w kosmosie, a czuć klaustrofobię. Gdyby połączyć ten scenariusz z rozmachem Grawitacji i Interstellar to powstałoby arcydzieło godne Kubricków.

11. Odlot - gdyby druga połowa była na poziomie pierwszej to byłoby top 3.
12. Zatoka Delfinów - szokująca rzeź delfinów w prawdziwym świecie pełnym kapitalizmu.
13. Fantastyczny Pan Lis - fantastyczna rozgrzewka przed Moonrise Kingdom i Grand Budapest Hotel.
14. Gdzie Mieszkają Dzikie Stwory - tak jak NAR rzecze, ale reżyserował to nie bele kto. Sprawdźcie sobie.
15. W Chmurach - za mało pamiętam oprócz tego, że świetny. A to chyba niedobrze. Oprócz aktorstwa z Verą Farmigą na czele <3 Więc nie umiem porównać.

tuż za: Antrychryst, Star Trek, Kac Vegas, Dystrykt 9, Była Sobie Dziewczyna, Parnassus, Wojna polsko-ruska (nie czaję hejtów, świetne pomysły tam są), Sherlock Holmes, Rewers, Kieł (powinien być w topce, ale nie chce mi się zmieniać ;p), Bracia, Loudres, Czeski Błąd, Zabiłem Moją Matkę, Sekret Jej Oczu, Mr. Nobody, Wkraczając w Pustkę (najlepszy film do jarania zielska), Samotny Mężczyzna.
Avatar użytkownika
Xavi
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 3148
Dołączył(a): 6 wrz 2010, o 13:21
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2009

Postprzez Michalzbiku95 » 17 sty 2015, o 13:43

w ogólnym rozrachunku rzeczywiście gorszy od 2008, no ale parę fajnych filmów jest:

1.Bękarty wojny - mój ulubiony Tarantino, choć nie widziałem wszystkich
2.Dom zły - Polska, mieszkam w Polsce, ale dobrze że nie wtedy
3.Wrogowie publiczni - męskie, gangsterskie kino na poziomie
4.Bracia - amerykańska wersja jest jedyną, którą widziałem i nie ukrywam że spodobała mi się
5.X-Men Geneza: Wolverine - dobry Wolverin nie jest zły
6.Star Trek - nie jestem fanem star treka (no chyba, że tego przerobionego przez Dema3000), ale nie mam się tu do czego przyczepić, dobre Sci-Fi
7.Dystrykt 9 - wszyscy wiedzą, że nie chodzi tu o kosmitów tylko o ludzi, a do tego akcja dzieje się w RPA, więc pojechane po bandzie
8.Sherlock Holmes - genialny Sherlock rozwiązuje wszystko jak chce
9.Anioły i demony - lubię takie klimaty i napięcie (choć lekkie) do końca, no i wiadomo że książka > film
10.This Is It - jeden punkt dla Majkela, bo byłem na tym w kinie

bliżej:


dalej:
Nagroda "Tomisiępodobatomniejoznowucośfajnego 2010"
Avatar użytkownika
Michalzbiku95
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 1543
Dołączył(a): 26 lut 2010, o 22:21
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2009

Postprzez Gnietek » 17 sty 2015, o 18:41

1. Galerianki
Taki film z góry ma przerąbane, bo ludziom się wydaje, iż reżyserka sądzi, że wszystkie gimnazjalistki oddają się za kasę. :wink: Zapewne wcale takiego zdania nie ma. Poruszyła natomiast trudne problemy dojrzewania i pokazała, jak wyglądają one z perspektywy samych zainteresowanych - a zwykle się tego nie chce widzieć. Poza tym tutaj nastolatki mówią i zachowują się naturalnie - wielki plus za świetny słuch językowy twórców, a nie tworzenie jakiegoś sztucznego slangu na podstawie kliku zasłyszanych akurat modnych słów.

2. Idealny facet dla mojej dziewczyny
Kolejny film twórców "Testosteronu" i "Lejdis" uważam za o wiele lepszy. Oczywiście jest zupełnie zapomniany :P , bo to już nie jest radosna komedia z chwytliwym tematem, ale satyra na fanatyków (za jednym zamachem na moherów i feministki). Oczywiście, pokazano ich specjalnie w przejaskrawiony sposób, bo jak inaczej unaocznić zaczątki patologii, której na co dzień można nie dostrzec? - ale tego też nie zrozumiano. :wink: Dla mnie bardzo fajny.

3. Dom zły
Nie powiedziałbym, że w całości lepszy od "Wesela", ale zakończenie jest mocarne.

4. Rewers
Powiem truizm: Agata Buzek to żadna aktorka. A już szczególnie źle pasuje ucharakteryzowana na staruszkę. Sceny współczesne są w ogóle pomyłką, jednak te z lat stalinowskich (czyli jakieś 90% filmu) to całkiem spoko historia. Zresztą w ogóle fascynuje mnie ten okres.

5. Fanboys
Podobno jest tu masa smaczków zrozumiałych dla nerdów. Cóż, nie jestem nerdem, zdaje się, że niczego nie wyłapałem. :wink: Poza tym to taka tam przeciętna komedyjka.

6. Tatarak
Opowieść Krystyny Jandy o śmierci męża jest ciekawa. Ekranizacja opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza też jest dość udana. Połączenie obu wątków w całość nie wyszło kompletnie. Ale cóż, widocznie Andrzej Wajda chciał koniecznie mieć na koncie kolejny długi metraż.

7. Rewizyta
Krzysztofowi Zanussiemu już się nie chce. :P Wziął masę dobrych scen z 5 czy 6 wcześniejszych swoich filmów i postanowił połączyć je w jedną historię. Niestety, główna zaleta ostatecznego efektu to po prostu fakt, że zebrano tu sporo bardzo ciekawych scen ze starych filmów.
Wszyscy jesteśmy jak worki kartofli: czy chcemy, czy nie, i tak nas wrzucą do piwnicy. :(
Avatar użytkownika
Gnietek
Leroy Brown
Leroy Brown
 
Posty: 1273
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 09:16
Lokalizacja: z pięknej planety zwanej Ziemią :)
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2009

Postprzez manwerty » 19 sty 2015, o 07:03

1.Biała wstążka
2.Bękarty Wojny
3.Dom Zły
4.Poważny człowiek
5.Antychryst
6.Kac Vegas
7.Bruno
8.Prawo zemsty
9.Co nas kręci, co nas podnieca
10.500 dni miłośći


Avatar użytkownika
manwerty
Leroy Brown
Leroy Brown
 
Posty: 946
Dołączył(a): 25 lip 2012, o 18:40
Lokalizacja: kuj-pom
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2009

Postprzez Atrus » 19 sty 2015, o 20:20

No więc tak.

1. Bękarty wojny
Wiadomo, Waltz, Bard Pitt mówiący po włosku, Ryan z "The Office", najlepszy Tarantino w XXI. wieku.
2. Co wiesz o Elly?
Farhadi przed "Rozstaniem", lepszy niż "Rozstanie". A przynajmniej na pewno ciekawszy, wykonanie jeszcze trochę nierówne.
3. Odlot
:(
4. Sherlock Holmes
Nie rozumiem hejtów, przecież to doskonała rozrywka.
5. Poważny człowiek
Świetne dialogi. Ostatnio powtórzyłem sobie parę filmów braciaków i zauważyłem, że ich bohaterowie mają zawsze idealnie dobrane imiona i nazwiska. Larry Gopnik jest w mocnej pierwszej piątce pod tym względem, choć moim faworytem pozostaje Bernie Bernbaum ze "Ścieżki strachu". Śmiałem się z tego przez pół filmu i jeszcze długo potem. Behnibehnbehnn. Ale to temat na osobną rozmowę.
6. Człowiek, który gapił się na kozy
A zabawne to było, z tego co pamiętam.
7. Parnassus: Człowiek, który oszukał diabła
Tom Waits <3, że zacytuję mumina.
8. The Limits of Control
wtf
9. Co nas kręci, co nas podnieca
Jakieś ścinki z szuflady Allena, ale to i tak lepsze, niż jego ostatnie filmy. Jeśli to jest jego "The Division Bell", to "Zakochani w Rzymie" to jego "The Endless River", że sobie pozwolę na taką beatlesowską analogię.
10. Biała wstążka
Na doczepkę, bo pamiętam z tego filmu tylko tyle, że był czarno-biały. W każdym razie nigdy mnie jakoś specjalnie Haneke nie rzucał na kolana, więc pewnie nieprędko obejrzę ponownie.


With my last breath I curse Zoidberg.
Avatar użytkownika
Atrus
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 2581
Dołączył(a): 17 gru 2008, o 19:07
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2009

Postprzez Mefju » 20 sty 2015, o 22:21

:!: ROK 2009 - PODSUMOWANIE! :!:





4. 500 Dni Miłości - 22
5. Poważny Człowiek - 21
6. Watchmen. Strażnicy - 20
-. Co Nas Kręci, Co Nas Podnieca - 20
8. Radio Na Fali - 17
9. Mary i Max - 16
10. Galerianki - 15


11. Moon - 13
-. Dystrykt 9 - 13
13. Epoka Lodowcowa 3: Era Dinozaurów - 12
14. X-Men Geneza: Wolverine - 11
-. Kac Vegas - 11
16. Odlot - 10
-. Ed, Edd i Eddy: Wielkie Kino - 10
-. Parnassus: Człowiek, Który Oszukał Diabła - 10
-. Star Trek - 10
-. Sherlock Holmes - 10
21. Człowiek, Który Gapił Się Na Kozy - 9
-. Włatcy Móch: Ćmoki, Czopki i Mondzioły - 9
-. Co Wiesz o Elly? - 9
24. Underworld: Bunt Lykanów - 8
-. Wrogowie Publiczni - 8
26. Wszystko Co Kocham - 7
-. Wrota Do Piekieł - 7
-. Bracia - 7
29. Nostalgia Anioła - 6
-. Idealny Facet Dla Mojej Dziewczyny - 6
-. Antychryst - 6
32. Gdzie Mieszkają Dzikie Stwory - 5
-. Harry Potter i Książę Półkrwi - 5
-. Wróżkowie Chrzestni: Trylogia Życzeń - 5
-. Brüno - 5
36. Planeta 51 - 4
-. Fantastyczny Pan Lis - 4
-. Opowieść Wigilijna - 4
-. Święci z Bostonu: Dzień Wszystkich Świętych - 4
-. Anioły i Demony - 4
-. Rewers - 4
42. 2012 - 3
-. Fanboys - 3
-. Prawo Zemsty - 3
-. The Limits Of Control - 3
46. Popiełuszko. Wolność Jest w Nas - 2
-. Kieł - 2
-. iCarly: Walczę z Shelby Marx - 2
-. Tatarak - 2
50. Wojna Polsko-Ruska - 1
-. Zły Porucznik - 1
-. This Is It - 1
-. Rewizyta - 1


Głosowało 11 osób, które wymieniły łącznie 53 filmy. Najczęściej na listach pojawiały się "Bękarty Wojny" i "Dom Zły" - po 8 razy.
Pełnych list - 9/11
7 różnych filmów na pierwszych miejscach list
Guess who! Guess who wrote it about queenvision yet in November 2013:
"A mnie nigdy nie ciągnęło żeby się tym choć trochę zainteresować."
Obrazek
Avatar użytkownika
Mefju
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 5476
Dołączył(a): 27 cze 2008, o 00:52
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2000-2009

Postprzez Mefju » 20 sty 2015, o 22:44

:!: LATA 2000-2009 :!:





21 Gramów (2003)
3:10 Do Yumy (2007)
4 Miesiące, 3 Tygodnie i 2 Dni (2007)
500 Dni Miłości (2009)
Adaptacja (2002)
Amelia (2001)
American Psycho (2000)
Asterix i Obelix: Misja Kleopatra (2002)
Aż Poleje Się Krew (2007)
Batman - Początek (2005)
Battle Royale (2000)
Bezsenność (2002)
Bękarty Wojny (2009)
Biała Wstążka (2009)
Borat: Podpatrzone w Ameryce, aby Kazachstan rósł w siłę, a ludzie żyli dostatniej (2006)
Broken Flowers (2005)
Bruce Wszechmogący (2003)
Casino Royale (2006)
Cast Away - Poza Światem (2000)
Chłopaki Nie Płaczą (2000)
Ciekawy Przypadek Benjamina Buttona (2008)
Co Nas Kręci, Co Nas Podnieca (2009)
Cztery Noce z Anną (2008)
Dogville (2003)
Dom Zły (2009)
Donnie Darko (2001)
Dzień Świra (2002)
Egzorcyzmy Emily Rose (2005)
Epoka Lodowcowa (2002)
Galerianki (2009)
Genialny Klan (2001)
Gladiator (2000)
Gran Torino (2008)
Gwiezdne Wojny, część II: Atak Klonów (2002)
Gwiezdne Wojny, część III: Zemsta Sithów (2005)
Gwiezdny Pył (2007)
Harry Potter i Komnata Tajemnic (2002)
Hot Fuzz: Ostre Psy (2007)
Infiltracja (2006)
Inni (2001)
Ja, Irena i Ja (2000)
Jabłka Adama (2005)
Kill Bill 2 (2004)
Kill Bill 1 (2003)
K-PAX (2001)
Kto Ją Zabił? (2005)
Kung Fu Panda (2008)
Labirynt Fauna (2006)
Lektor (2008)
Madagaskar 2 (2008)
Mała Miss (2006)
Mary i Max (2009)
Mechanik (2004)
Memento (2000)
Miasto Boga (2002)
Między Słowami (2003)
Mroczny Rycerz (2008)
Mulholland Drive (2001)
Najpierw Strzelaj, Potem Zwiedzaj (2008)
Oldboy (2003)
Pasja (2004)
Persepolis (2007)
Pianista (2002)
Pianistka (2001)
Pieniądze To Nie Wszystko (2001)
Piękny Umysł (2001)
Piraci z Karaibów - Klątwa Czarnej Perły (2003)
Poważny Człowiek (2009)
Prestiż (2006)
Przed Zachodem Słońca (2004)
Przekręt (2000)
Radio Na Fali (2009)
Ratatuj (2007)
Requiem Dla Snu (2000)
Rocky Balboa (2006)
Ruchomy Zamek Hauru (2004)
Rzeka Tajemnic (2003)
Show (2003)
Shrek (2001)
Shrek 2 (2004)
Siedem Dusz (2008)
Simpsonowie: Wersja Kinowa (2007)
Sin City - Miasto Grzechu (2005)
Skazany Na Bluesa (2005)
Spirited Away: W Krainie Bogów (2001)
Straszny Film 2 (2001)
Tajemnica Brokeback Mountain (2005)
Tajne Przez Poufne (2008)
Tańcząc w Ciemnościach (2000)
To Nie Jest Kraj Dla Starych Ludzi (2007)
Troja (2004)
Tytus, Romek i A'Tomek Wśród Złodziei Marzeń (2002)
Upadek (2004)
W Pogoni Za Szczęściem (2006)
Wakacje Jasia Fasoli (2007)
Wallace & Gromit: Klątwa Królika (2005)
WALL-E (2008)
Watchmen. Strażnicy (2009)
Wesele (2004)
Władca Pierścieni: Powrót Króla (2003)
Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia (2001)
Władca Pierścieni: Dwie Wieże (2002)
Wszyscy Jesteśmy Chrystusami (2006)
Wszystko Gra (2005)
Wszystko Za Życie (2007)
Zakochany Bez Pamięci (2004)
Zapaśnik (2008)
Życie Jako Śmiertelna Choroba Przenoszona Drogą Płciową (2000)
Życie Na Podsłuchu (2006)



Łącznie aż 109 filmów do wyboru - po 10 z każdego rocznika + te które zajmowały ex aequo ostatnie miejsca.
Guess who! Guess who wrote it about queenvision yet in November 2013:
"A mnie nigdy nie ciągnęło żeby się tym choć trochę zainteresować."
Obrazek
Avatar użytkownika
Mefju
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 5476
Dołączył(a): 27 cze 2008, o 00:52
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2000-2009

Postprzez Michalzbiku95 » 21 sty 2015, o 15:34

1.Bękarty Wojny (2009)
2.Gwiezdne Wojny, część III: Zemsta Sithów (2005)
3.Mroczny Rycerz (2008)
4.Prestiż (2006)
5.Dom Zły (2009)
6.Gladiator (2000)
7.Cast Away - Poza Światem (2000)
8.3:10 Do Yumy (2007)
9.Casino Royale (2006)
10.Piraci z Karaibów - Klątwa Czarnej Perły (2003)
Nagroda "Tomisiępodobatomniejoznowucośfajnego 2010"
Avatar użytkownika
Michalzbiku95
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 1543
Dołączył(a): 26 lut 2010, o 22:21
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2000-2009

Postprzez Mefju » 21 sty 2015, o 17:18

Ech, już myślałem, że po raz pierwszy walnę listę jako pierwszy, no i się spóźniłem. :P
A w ogóle to jest z czego wybierać!

Runda I:



To były wszystkie, które widziałem, teraz wyłącznie te lubiane:

Runda II:



Teraz te NAJBARDZIEJ LUBIANE!

Runda III:



Dobra, koniec opierdalania się, RUSZAM DO ATAKU!

1. Borat: Podpatrzone w Ameryce, aby Kazachstan rósł w siłę, a ludzie żyli dostatniej (2006) - No, tu akurat wątpliwości nie miałem! :D
2. Dzień Świra (2002)
3. Wesele (2004)
4. WALL-E (2008)
5. Madagaskar 2 (2008)
- Wolałbym w tym miejscu zdecydowanie pierwszą część, no ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma i się nie lubi tych którzy mają to co lubisz, a czego Ty sam nie masz. :P Chociaż tu akurat nie lubi się tych, którzy po prostu się nie znają i przez głosy których nie mamy tego co lubimy. :(
6. Wakacje Jasia Fasoli (2007)
7. Chłopaki Nie Płaczą (2000)
8. Cast Away: Poza Światem (2000)
9. Straszny Film 2 (2001)
10. Dom Zły (2009)

11. Ciekawy Przypadek Benjamina Buttona (2008)
12. Ja, Irena i Ja (2000)
13. Shrek 2 (2004)
14. Bruce Wszechmogący (2003)
15. Zakochany Bez Pamięci (2004)
16. Wszyscy Jesteśmy Chrystusami (2006)
17. Persepolis (2007)
18. Pianista (2002)
19. Galerianki (2009)
20. Pasja (2004)

21. Upadek (2004)
Guess who! Guess who wrote it about queenvision yet in November 2013:
"A mnie nigdy nie ciągnęło żeby się tym choć trochę zainteresować."
Obrazek
Avatar użytkownika
Mefju
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 5476
Dołączył(a): 27 cze 2008, o 00:52
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2000-2009

Postprzez Gnietek » 24 sty 2015, o 15:32

1. Memento (2000)
2. Galerianki (2009)
3. Amelia (2001)
4. Wesele (2004)
5. Show (2003)
6. Prestiż (2006)
7. Skazany na Bluesa (2005)
8. Mroczny Rycerz (2008)
9. Egzorcyzmy Emily Rose (2005)
10. K-PAX (2001)


Nieszczęśliwie zaraz za dychą znalazły się: "Wszyscy jesteśmy Chrystusami", "Dom zły" i "Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową". Innych mi nie żal.
Wszyscy jesteśmy jak worki kartofli: czy chcemy, czy nie, i tak nas wrzucą do piwnicy. :(
Avatar użytkownika
Gnietek
Leroy Brown
Leroy Brown
 
Posty: 1273
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 09:16
Lokalizacja: z pięknej planety zwanej Ziemią :)
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2000-2009

Postprzez whoatemydinner » 24 sty 2015, o 15:42

01. Hot Fuzz: Ostre Psy
02. Dzień Świra
03. Wesele
04. Dom Zły
05. American Psycho
06. Gran Torino
07. Mulholland Drive
08. Wallace & Gromit: Klątwa Królika
09. Mroczny Rycerz
10. Shrek 2

hihihi
// //

Obrazek
Avatar użytkownika
whoatemydinner
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 2679
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 2 lip 2011, o 12:37
Lokalizacja: Wa-wa / Gdynia
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2000-2009

Postprzez shamar » 24 sty 2015, o 17:34

1. Gladiator (2000)
2. Donnie Darko (2001)
3. Requiem Dla Snu (2000)
4. Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia (2001)
5. Casino Royale (2006)
6. Batman - Początek (2005)
7. Pasja (2004)
8. Wesele (2004)
9. Dzień Świra (2002)
10. Między Słowami (2003)


11. Kung Fu Panda (2008)
12. Mroczny Rycerz (2008)
13. Epoka Lodowcowa (2002)
14. Prestiż (2006)
15. Troja (2004)
16. Shrek (2001)
17. Gran Torino (2008)
18. Władca Pierścieni: Powrót Króla (2003)
19. Mechanik (2004)
20. K-PAX (2001)

Dalej nie chce mi się układać. W sumie, to niektóre pasowałyby do drugiej a nawet pierwszej dziesiątki.

American Psycho (2000)
Mulholland Drive (2001)
Gwiezdne Wojny, część III: Zemsta Sithów (2005)
Gwiezdny Pył (2007)
21 Gramów (2003)
Memento (2000)
Miasto Boga (2002)
Piękny Umysł (2001)
Labirynt Fauna (2006)
Wallace & Gromit: Klątwa Królika (2005)
WALL-E (2008)
Watchmen. Strażnicy (2009)
3:10 Do Yumy (2007)
Piraci z Karaibów - Klątwa Czarnej Perły (2003)
Rocky Balboa (2006)
Infiltracja (2006)
Avatar użytkownika
shamar
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 2735
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 maja 2008, o 22:48
Lokalizacja: K-ce / Czewa
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2000-2009

Postprzez Xavi » 26 sty 2015, o 12:59

Jak zwykle promuję filmy mniej znane, a które warto znać:

1. Dogville
2. Życie na Podsłuchu
3. Biała Wstążka
4. Broken Flowers
5. Kto Ją Zabił?
6. Mała Miss
7. Najpierw Strzelaj, Potem Zwiedzaj
8. Oldboy
9. Poważny Człowiek
10. Radio na Fali
Avatar użytkownika
Xavi
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 3148
Dołączył(a): 6 wrz 2010, o 13:21
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2000-2009

Postprzez OberstPrymas » 26 sty 2015, o 15:08



1. Inni (2001)
2. Mroczny Rycerz (2008)
3. Lektor (2008)
4. Władca Pierścieni: Powrót Króla (2003) - bo Bitwa na Polach Pelennoru (w książce ten fragment jest dużo nudniejszy, aż ciężko uwierzyć )
5. Pianista (2002)
6. Prestiż (2006)
7. Chłopaki Nie Płaczą (2000)
8. Kill Bill 1 (2003)
9. Ratatuj (2007)
10. Harry Potter i Komnata Tajemnic (2002)

Dobra dekada. Warto wspomnieć jeszcze o: Sin City, Asterixie i Obelixie, Shrekach i Bękartach. Reszta też ok.
Avatar użytkownika
OberstPrymas
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 5380
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 24 kwi 2010, o 19:43
Lokalizacja: Świebodzice
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2000-2009

Postprzez Faraday » 27 sty 2015, o 02:17

1. Mulholland Drive
2. Aż Poleje Się Krew
3. Miasto Boga
4. Spirited Away: W Krainie Bogów
5. Biała Wstążka
6. Dzień Świra
7. Zakochany Bez Pamięci
8. Oldboy
9. Władca Pierścieni: Powrót Króla
10. Bękarty Wojny

Trudno to jakoś sensownie poustawiać.

Avatar użytkownika
Faraday
Tree Man
Tree Man
 
Posty: 623
Dołączył(a): 30 gru 2010, o 14:38
Lokalizacja: New Zerø Kanada
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2000-2009

Postprzez Mefju » 28 sty 2015, o 01:25

:!: LATA 2000-2009 - PODSUMOWANIE! :!:





4. Prestiż (2006) - 17
5. Gladiator (2000) - 15
6. Biała Wstążka (2009) - 14
-. Dom Zły (2009) - 14
-. Mulholland Drive (2001) - 14
9. Bękarty Wojny (2009) - 11
10. Borat: Podpatrzone w Ameryce, Aby Kazachstan Rósł w Siłę, a Ludzie Żyli Dostatniej (2006) - 10
-. Dogville (2003) - 10
-. Hot Fuzz: Ostre Psy (2007) - 10
-. Inni (2001) - 10
-. Memento (2000) - 10


15. Aż Poleje Się Krew (2007) - 9
-. Donnie Darko (2001) - 9
-. Galerianki (2009) - 9
-. Gwiezdne Wojny, część III: Zemsta Sithów (2005) - 9
-. Władca Pierścieni: Powrót Króla (2003) - 9
-. Życie Na Podsłuchu (2006) - 9
21. Amelia (2001) - 8
-. Casino Royale (2006) - 8
-. Chłopaki Nie Płaczą (2000) - 8
-. Lektor (2008) - 8
-. Miasto Boga (2002) - 8
-. Requiem Dla Snu (2000) - 8
27. Broken Flowers (2005) - 7
-. Cast Away: Poza Światem (2000) - 7
-. Spirited Away: W Krainie Bogów (2001) - 7
-. WALL-E (2008) - 7
-. Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia (2001) - 7
32. American Psycho (2000) - 6
-. Kto Ją Zabił? (2005) - 6
-. Madagaskar 2 (2008) - 6
-. Oldboy (2003) - 6
-. Pianista (2002) - 6
-. Show (2003) - 6
38. Batman - Początek (2005) - 5
-. Gran Torino (2008) - 5
-. Mała Miss (2006) - 5
-. Wakacje Jasia Fasoli (2007) - 5
42. Najpierw Strzelaj, Potem Zwiedzaj (2008) - 4
-. Pasja (2004) - 4
-. Skazany Na Bluesa (2005) - 4
-. Zakochany Bez Pamięci (2004) - 4
46. 3:10 Do Yumy (2007) - 3
-. Kill Bill 1 (2003) - 3
-. Wallace & Gromit: Klątwa Królika (2005) - 3
49. Egzorcyzmy Emily Rose (2005) - 2
-. Poważny Człowiek (2009) - 2
-. Ratatuj (2007) - 2
-. Straszny Film 2 (2001) - 2
53. Harry Potter i Komnata Tajemnic (2002) - 1
-. K-PAX (2001) - 1
-. Między Słowami (2003) - 1
-. Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły (2003) - 1
-. Radio Na Fali (2009) - 1
-. Shrek 2 (2004) - 1

Bez punktów:
21 Gramów (2003)
4 Miesiące, 3 Tygodnie i 2 Dni (2007)
500 Dni Miłości (2009)
Adaptacja (2002)
Asterix i Obelix: Misja Kleopatra (2002)
Battle Royale (2000)
Bezsenność (2002)
Bruce Wszechmogący (2003)
Ciekawy Przypadek Benjamina Buttona (2008)
Co Nas Kręci, Co Nas Podnieca (2009)
Cztery Noce z Anną (2008)
Epoka Lodowcowa (2002)
Genialny Klan (2001)
Gwiezdne Wojny, część II: Atak Klonów (2002)
Gwiezdny Pył (2007)
Infiltracja (2006)
Ja, Irena i Ja (2000)
Jabłka Adama (2005)
Kill Bill 2 (2004)
Kung Fu Panda (2008)
Labirynt Fauna (2006)
Mary i Max (2009)
Mechanik (2004)
Persepolis (2007)
Pianistka (2001)
Pieniądze To Nie Wszystko (2001)
Piękny Umysł (2001)
Przed Zachodem Słońca (2004)
Przekręt (2000)
Rocky Balboa (2006)
Ruchomy Zamek Hauru (2004)
Rzeka Tajemnic (2003)
Shrek (2001)
Siedem Dusz (2008)
Simpsonowie: Wersja Kinowa (2007)
Sin City - Miasto Grzechu (2005)
Tajemnica Brokeback Mountain (2005)
Tajne Przez Poufne (2008)
Tańcząc w Ciemnościach (2000)
To Nie Jest Kraj Dla Starych Ludzi (2007)
Troja (2004)
Tytus, Romek i A'Tomek Wśród Złodziei Marzeń (2002)
Upadek (2004)
W Pogoni Za Szczęściem (2006)
Watchmen. Strażnicy (2009)
Władca Pierścieni: Dwie Wieże (2002)
Wszyscy Jesteśmy Chrystusami (2006)
Wszystko Gra (2005)
Wszystko Za Życie (2007)
Zapaśnik (2008)
Życie Jako Śmiertelna Choroba Przenoszona Drogą Płciową (2000)


Głosowało 8 osób, które wymieniły łącznie 58 ze 109 filmów. Najczęściej na listach pojawiały się "Wesele", "Dzień Świra" i "Mroczny Rycerz" - po 4 razy.
Pełnych list - 8/8
8 różnych filmów na pierwszych miejscach list, a to oznacza, że każdy dawał na pierwsze miejsce co innego.

BTW: Jedno z najgorszych notowań ever. Dzięki!
Guess who! Guess who wrote it about queenvision yet in November 2013:
"A mnie nigdy nie ciągnęło żeby się tym choć trochę zainteresować."
Obrazek
Avatar użytkownika
Mefju
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 5476
Dołączył(a): 27 cze 2008, o 00:52
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2010

Postprzez Mefju » 28 sty 2015, o 01:25

:!: ROK 2010 :!:
Guess who! Guess who wrote it about queenvision yet in November 2013:
"A mnie nigdy nie ciągnęło żeby się tym choć trochę zainteresować."
Obrazek
Avatar użytkownika
Mefju
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 5476
Dołączył(a): 27 cze 2008, o 00:52
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2010

Postprzez NAR » 28 sty 2015, o 15:35

średnio

1 Toy Story 3
2 Za czarną tęczą
3 Kick-Ass
4 Autor Widmo
5 Wyspa tajemnic
6 The Social Network
7 Jak Zostać Królem
8 Incepcja
9 Jak wytresować smoka
10 Czarny łabędź
Ostatnio edytowano 31 sty 2015, o 21:33 przez NAR, łącznie edytowano 1 raz
.


.
Avatar użytkownika
NAR
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 6589
Dołączył(a): 6 lut 2008, o 16:17
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2010

Postprzez Faraday » 28 sty 2015, o 15:52

1. Toy Story 3
2. Wyspa tajemnic
3. Czarny łabędź
4. Incepcja
5. Wyjście przez sklep z pamiątkami
6. Moja łódź podwodna
7. Kick-Ass
8. Pogorzelisko
9. Senna
10. Jak wytresować smoka

Scott Pilgrim kontra świat, Do szpiku kości, Drżące trąby, Inside Job, Wyśnione miłości, 127 godzin, Debiutanci, Jak zostać królem, The Social Network, Królestwo zwierząt, Wyspa skazańców, Biutiful, Daydream Nation

Avatar użytkownika
Faraday
Tree Man
Tree Man
 
Posty: 623
Dołączył(a): 30 gru 2010, o 14:38
Lokalizacja: New Zerø Kanada
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2010

Postprzez Mefju » 28 sty 2015, o 16:04

Nawet dobry rok, choć wolę następne, ale może to dlatego, że z każdym kolejnym rokiem zacząłem częściej chodzić do kina?


1. Toy Story 3 - Faktycznie, chyba najlepsza część z trylogii. Pozostałe dwie już mi się przejadły.
2. Harry Potter i Insygnia Śmierci, część I - I dobrze, że podzielili ostatni tom na dwie części, bo dzięki temu udało im się więcej uchwycić, bo w poprzednich częściach to głównie wycinali wątki.
3. Jak Ukraść Księżyc - Bo minionki. Po prostu.
4. Paranormal Activity 2 - No rwie culus ze strachu, acz jest to jedyna część jaką widziałem, więc nie mając punktów odniesienia nie jestem w stanie ocenić na ile jest ta część super.
5. Pogrzebany
6. Tron: Dziedzictwo
7. Shrek Forever - Dziwna ta część, ale chyba mimo wszystko lepsza od jedynki czy od trójki która już mi się rybo dwudyszna przejadła
8. Prawdziwe Męstwo
9. 127 Godzin
10. Dorwać Byłą

Ostatnie miejsce baaaaardzo na doczepkę, no ale co zrobić jak się nie widziało "Incepcji", "Jak Zostać Królem" czy "Czarnego Łabędzia"...
Guess who! Guess who wrote it about queenvision yet in November 2013:
"A mnie nigdy nie ciągnęło żeby się tym choć trochę zainteresować."
Obrazek
Avatar użytkownika
Mefju
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 5476
Dołączył(a): 27 cze 2008, o 00:52
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pozostałe zabawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron