[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4814: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3911)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4816: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3911)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4817: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3911)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4818: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3911)
• Zobacz wątek - The Game na cenzurowanym

The Game na cenzurowanym

Wszelkie przemyślenia na temat albumów Queen.

Będziesz grał w grę?:

1
0
Brak głosów
2
0
Brak głosów
3
0
Brak głosów
4
3
19%
5
10
63%
6
1
6%
nie znam, chętnie poznam
0
Brak głosów
nie znam i nie interesuje mnie to
0
Brak głosów
tak, wiertarka na początku Play the Game to idealny przykład mądrego wykorzystania syntezatora...
2
13%
TOMB RAIDER!
0
Brak głosów
 
Liczba głosów : 16

The Game na cenzurowanym

Postprzez mike » 4 wrz 2013, o 15:21

Obrazek

Tracklista:

1. Play the Game
2. Dragon Attack
3. Another One Bites the Dust
4. Need Your Loving Tonight
5. Crazy Little Thing Called Love
6. Rock It (Prime Jive)
7. Don't Try Suicide
8. Sail Away Sweet Sister
9. Coming Soon
10. Save Me

Bonus EP - 2011:

1. Save Me (live version, Montreal Forum, November 1981)
2. A Human Body (non-album B-side, May 1980)
3. Sail Away Sweet Sister (take 1 with guide vocal, February 1980)
4. It's a Beautiful Day (original spontaneous idea, April 1980)
5. Dragon Attack (live version, Milton Keynes Bowl, June 1982)

Pierwszy album z użyciem syntezatorów. Mądrze je wykorzystano?
"The band is as tight as a virgin on prom night" - Steve Lukather
http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! :D
Avatar użytkownika
mike
The Hitman
The Hitman
 
Posty: 5716
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 26 sie 2004, o 13:14
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: The Game na cenzurowanym

Postprzez zgredzik » 5 wrz 2013, o 15:52

bardzo dobry, przyjemny, miły i co najważniejsze mocny album!
zaraz obok The Miracle to najlepszy ejtisowy longplay. jednocześnie jedyna płyta w latach 80' na której mądrze wykorzystano syntezatory.
najlepsze:
Play the Game - wiertarkowo-wkrętowe wejście jest średnie(no, słabe no) ale wokal Freddiego ma swój klimat - jest to początek czegoś nowego, to już nie głos z lat 70, ale początek palenia papierosów przez Farrokha. czuć różnicę w głosie. duży plus, jedno z lepszych na płycie.
Dragon Attack - na tej płycie można zauważyć dużyyy wpływ Johna i jego nieziemskiego basu. pewnie też dzięki temu tak dobrze słucha się tego albumu :D
Another One Bites the Dust - chyba pierwszy ogromny hit Queen w Stanach (i chyba też ostatni :x). ja jakoś szczególnie nie przepadam (czasem, ale nie tak często jak inne) za tym utworem ale można o nim powiedzieć jedno - dobry funk nie jest zły! :D
Crazy Little Thing Called Love - Elvis ciągle żywy. ten utwór moim zdaniem jest strzałem w dziesiątkę. w teledysku można zobaczyć Freda z mocno nażelowanymi włosami co zwiastuje zmiany w brzmieniu Queen. ale czy na gorsze?..
Sail Away Sweet Sister - Brian śpiewa tutaj jak nigdy. ta piosenka jest jakby stworzona dla niego. nie wyobrażam sobie Freda śpiewającego ten utwór. to jest tylko fla Bri!
Save Me - najlepszy kawałek na albumie, który z resztą go zamyka. wisienka na torcie - nic dodać nic ująć.

ogólnie płyta na 5. w Rock It czegoś mi brakuje, Coming Soon jest jakieś za bardzo Rogerowe, Need Your Loving ujdzie, ale gdzieś już to słyszałem, a o Don't Try Suicide nawet się nie wypowiadam.
fan Michaela Jacksona i ejtisów wszelkiej maści.

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
zgredzik
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 1893
Zdjęcia: 15
Dołączył(a): 20 maja 2012, o 21:49
Lokalizacja: Dębica
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: The Game na cenzurowanym

Postprzez david82 » 5 wrz 2013, o 17:03

Zdecydowanie "5" przez duże G.

Najlepsze z całego zestawienia jest Rock It (Prime Jive) - przez wielu mocno niedocenione.
QW RiP
Avatar użytkownika
david82
Leroy Brown
Leroy Brown
 
Posty: 1479
Dołączył(a): 9 wrz 2012, o 10:51
Lokalizacja: Katowice
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: The Game na cenzurowanym

Postprzez Navigator » 5 wrz 2013, o 17:15

Ten album to taki muzyczny rozkrok pomiędzy latami '70 a '80 ale zasadniczo stoi na mocnych fundamentach :)
Mi podobają się: Play The Game - za tą "ślizgającą gitarę", Dragon Attack za świetną linię basu, podszyty rock and roll'em Need Your Loving Tonight dalej taki "elvisowski" Crazy Think Called Love, bardzo niedoceniona wzruszająca ballada zawierająca szczyptę dramatu połączoną z przebojowością - Sail Away Sweet Sister oraz Save Me - taki "hymnowo - stadionowy" a jednocześnie nastrojowy i momentami liryczny utwór, z wolnymi zwrotkami.

Cały album na 4, a na ulubiony wypromuję Sail Away Sweet Sister
Avatar użytkownika
Navigator
Hawk Man
Hawk Man
 
Posty: 72
Dołączył(a): 1 mar 2013, o 01:07
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: The Game na cenzurowanym

Postprzez Kacio94 » 8 wrz 2013, o 19:11

Niewiele zabrakło do bycia numer 3 u mnie na liście ;)
Uwielbiam ten album. Od początku do końca naprawdę super. Są minusy, ale nie tak katastrofalne jakie się pojawiły 2 lata później, albo nawet kilka miesięcy później ;)
Najmocniejsze punkty to oczywiście single które zawładnęły USA, bo zawładnęły całym światem, czyli Crazy Little Thing Called Love i Another One Bites The Dust. Ale do tego grona chętnie dodam Dragon Attack, bo jest zarąbiste. No minusami są Coming Soon, średnie, ale posłucham i Don't Try Suicide, nie jestem fanem tej piosenki. Ale no trudno, nie wszystko da się lubić ;)
Album jest na 5 i to z dużym plusem, prawie 6, ale znów coś zabrakło... szkoda.
Avatar użytkownika
Kacio94
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 1958
Dołączył(a): 9 maja 2010, o 00:23
Lokalizacja: Choszczno
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: The Game na cenzurowanym

Postprzez Rob » 18 wrz 2013, o 17:43

Płyta zasługuje na szczere 5 i tyle właśnie dałem.

Bardzo trafne połączenie rocka z muzyką owego czasu nowoczesną, inną z domieszką śmiałych dzwięków sentyzatora. Płyta posiada niesamowicie przyjemny i ciekawy klimat jak na zespół rockowy wkraczający już w nową erę muzyczną, a znajdujące się na niej rockowe piosenki oraz ballady idealnie dopasowały się do nowego rodzaju brzmień. Jedynie mogę wymienić te, które mi się nie podobają, czyli Don't Try Suicide oraz Coming Soon. Reszta to mistrzostwo w swom wykonaniu 8)
Rob
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 2280
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 15 lis 2012, o 15:56
Lokalizacja: Wembley Stadium
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: The Game na cenzurowanym

Postprzez Tomasz » 20 wrz 2013, o 02:48

Pierwsze odważniejsze kroki Queen w kierunku pop-rocku i r'n'b.

1. Play the Game - świetnie na żywo, albumowo trochę się zestarzał szczególnie wstęp. Co ciekawe fortepianowy bridge z demo Jealousy jest wykorzystany w tym utworze.
2. Dragon Attack - genialny moment, dla mnie numer cztery albumu pod względem jakości. Gdybym miał w ciemno obstawiać, który z chłopaków napisał DA to powiedziałbym, że John - a jednak Brian.
3. Another One Bites the Dust - inspiracje Johna utworami z Motown najpełniej znalazły odzwierciedlenie właśnie w tym utworze.
Zdecydowany numer jeden albumu.
Najlepiej sprzedający się singiel w historii Queen - chyba nie potrzebuje lepszej rekomendacji?
4. Need Your Loving Tonight - przyjemna rock-balladka, jednak mocna przeciętna.
5. Crazy Little Thing Called Love - rockabilly w stylu Elvisa, napisane w wannie - geniusz Mercury'ego nie miał granic :). Ex aequo trzecie miejsce dla mnie z DA.
6. Rock It (Prime Jive) - dobry początek, Fredek wyśpiewuje jedne z wyższych dźwięków w karierze. Potem nijakie granie w stylu solowych prób Taylora.
7. Don't Try Suicide - jedna z najgorszych piosenek Queen moim zdaniem - zapełniacz albumu, dlaczego nie dokończyli wtedy cudownego It's a beautiful day?
8. Sail Away Sweet Sister - numer trzy albumu, jedna z moich ulubionych piosenek, którą napisał Brian May. Nie jestem fanem jego głosu, ale do tej ballady pasuje idealnie.
9. Coming Soon - chyba najgorsza piosenka Queen...
10. Save Me - kocham ten kawałek, zdecydowanie po Gryzącym Piasek to drugi najlepszy moment albumu, a może nawet ex aequo z AOBTD. Na żywo brzmi chyba jeszcze bardziej magicznie.

Gdyby nie pozycje 4,6,7,9 - dałbym notę 6. Przez te zapełniacze daję zasłużoną 5.
Avatar użytkownika
Tomasz
Tree Man
Tree Man
 
Posty: 280
Dołączył(a): 1 maja 2007, o 20:30
Lokalizacja: Kraków
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: The Game na cenzurowanym

Postprzez Mandey » 1 paź 2013, o 08:40

:)
Od zawsze miałem jakąś słabość do tej płyty. Owszem takie rzeczy jak Coming Soon czy Don't Try Suicide ciężko jest im wybaczyć ale resztę płyty bardzo lubię. John w świetnej formie. Partie basowe z AOBTD, Dragon Attack czy rewelacyjnie Sail Away Sweet Sister należą do moich z ulubionych jeśli o niego chodzi. Troszkę nie czaję fenomenu pioseneczki napisanej w wannie ale mniejsza oto. Mocna 4 ode mnie.
Mandey
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 1653
Dołączył(a): 24 sie 2007, o 23:26
Lokalizacja: Rawicz
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: The Game na cenzurowanym

Postprzez Gnietek » 22 gru 2013, o 01:41

"The Game" kojarzy się oczywiście głównie z tym, że po raz pierwszy płytę Queen produkował Mack (no i faktycznie, produkcja jest gorsza, a aranżacje nieco uboższe :twisted: ) oraz że chłopaki po raz pierwszy użyli syntezatorów (ale, prawdę mówiąc, to bardziej fakt kronikarski niż coś co znacząco wpłynęło na brzmienie albumu). Oczywiście jest to album, który odniósł wielki sukces komercyjny, no bo "Another One Bites the Dust", które pokochali nawet Murzyni, no i "Crazy Little Thing Called Love", które pokochali wszyscy... Tyle tylko, że w obu tych kawałkch brak queenowości, a przebojowość nie dotyczy całego albumu. :wink:
Narażę się, ale dla mnie najfajniejsze na "The Game" są rzeczy stworzone (i częściowo zaśpiewane) przez Rogera, czyli "Rock It" i "Coming Soon". Nigdy nie mogłem zrozumieć hejtowania ich. Kawałki chwytliwe, radosne, proste, akurat do szalonych tańców bez ładu i składu (takiego pierwotnego jive'a :D ). podobna "radosnością" charakteryzuje się także miła, beztroska, choć już nie skoczna kompozycja Johna, "Need Your Loving Tonight". Kolejny utwór Deacona, przy którym po prostu rozpływam się. Uwielbiam także Mayową balladę "Sail Away Sweet Sister". Wiadomo, że Brian miał głos do ballad (i niczego innego, no ale trudno), i po raz kolejny to pokazał. Jest to jednak ballada nietypowa, bo dość szybka, wręcz gorączkowa. Jest nie tyle sentymentalna, co pełna jakiejś wstrzymywanej złości. Uczucia są po raz kolejny tak pięknie przedstawione, że tekst, który, gdyby go przeanalizować na sucho, pewnie okazałby się kiepski, sprawia wrażenie bardzo mądrego i głębokiego. Muzyka przenosi uczucia, do tego jest stworzona. Już typowo balladowa, bo sentymentalna, kolejna ballada Maya, czyli pomniejszy hit z tej płyty, "Save Me", to wiadomka. Piękna rzecz i wspaniałe zakończenie albumu. Mi jednak podoba się też początek, czyli "Play the Game". Ludzie mawiają: a, miła pioseneczka, ładna, ale świdrowanie na początku jest nie do zniesienia. A ja właśnie lubię to świdrowanie (tak samo zresztą jak piski z "Sheer Hrat Attack") - dziwaczne dźwięki dla mnie wzbogacają kompozycję utworu i czynią go ciekawszym. A sam utwór, śpiewany z luzem przez Freddiego, ładnie ozdobiony gitarą i posiadający dodające różnorodności podgłośnienie przez wrzucenie syntezatorowego pisku w sam środek - też mnie buja.
Czas przejść do piosenek, które mnie mało ruszają. Mam może odwrócony system wartości czy coś, ale te wielkie hity, o których wspomniałem na początku, czyli "Crazy Little Thing..." i zwłaszcza "Another One..." nie przemawiają do mnie za bardzo (i jeszcze mają oba długie nazwy!). OK, w tym pierwszym wokalne wygibasy Freda są cool, ale nic więcej mnie nie bawi, zaś w drugi... no rany, po prostu nie lubię funky! Tu wygibasy wokalne mogą być nawet super ekstra wypasione (w zasadzie to nawet są, bo prędkość wymawiania słów przez Freddiego miecie, władki i jolki), a słuchanie i tak mnie męczy. Zaraz przed tym kawałkiem jest jeszcze także oparte na mocno wyeksponowanym basie "Dragon Attack", więc moje męczarnie jeszcze się potęgują. Żeby nie było - to świetny kawał rocka (nawet jeśli niezupełnie klasycznego), którego refren błyskawicznie zapada w pamięć, ale nie w moim typie, sorry. Zostaje jeszcze "Don't Try Suicide", o którym najchętniej bym zapomniał. Nie wiem, jaki styl chłopaki tym razem starali sobie przyswoić, ale ja tego stylu nie chcę poznać. Niemożebnie mnie drażni rytm, który tutaj jest, a chaotyczne wejście refrenu z wydzierającym się Freddiem sprawia, że uszy mi opadają.
W bonusach do albumu można znaleźć m.in. B-side "A Human Body", czyli kolejny utwór zaśpiewany przez Rogera. Tu chrypliwy wokal perkusisty jest już mocno wyeksponowany, a ja go nigdy nie lubiłem. W dodatku jest to utwór przeciętny. W sumie dobrze, że nie wszedł na longplaya. O pierwotnym "It's a Beautiful Day" to nawet szkoda gadać.

Podsumowując: jedynie 35 i pół min, co brzmi jak żart, ale jeśli spojrzy się na B-side'a, to można stwierdzić, że chyba lepiej, iż pozostawiono ten album taki krótki. Łącznie 10 piosenek, z czego połowę kocham całym sercem, 1 kocham tylko obiema komorami i jednym przedsionkiem, dla 3 nie mam już wcale serca, a 1 nienawidzę. Album to bardzo nierówny i pozbawiony rzeczy genialnych, ale summa summarum całkiem dobry.
Wszyscy jesteśmy jak worki kartofli: czy chcemy, czy nie, i tak nas wrzucą do piwnicy. :(
Avatar użytkownika
Gnietek
Leroy Brown
Leroy Brown
 
Posty: 1273
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 09:16
Lokalizacja: z pięknej planety zwanej Ziemią :)
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: The Game na cenzurowanym

Postprzez Mozzer » 25 sty 2015, o 23:08

Album między 4 a 5 . Obecność Coming Soon zmusza jednak do zaznaczenia 4 . Wszystkie mądre rzeczy o The Game już zostały już napisane powyżej .
Brian się tym razem popisał komponując dwie piękne ballady : Sail away... i Save me :clap: ( czyli dwie najlepsze piosenki na płycie , nr 3 to oczywiscie AOBTD
I dla mnie to na płycie powinna być A Human Body zamiast Coming Soon . Fajnie by się płyta kończyła tak balladowo z trzema różnymi wokalami .
Płyta na dobry z plusem .
The Queen is dead, boys and it's so lonely on a limb
Avatar użytkownika
Mozzer
Tree Man
Tree Man
 
Posty: 327
Dołączył(a): 14 sty 2012, o 22:09
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: The Game na cenzurowanym

Postprzez daga » 26 sty 2015, o 09:17

chyba musze po latach na nowo odsłuchac niektóre płyty Queen.... kiedy ja w całości to słuchałam :? :doh:
Avatar użytkownika
daga
Princes of the Universe
Princes of the Universe
 
Posty: 13345
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 29 paź 2003, o 13:42
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: The Game na cenzurowanym

Postprzez Rysiu » 26 sty 2015, o 09:32

Jakoś jestem uprzedzony i nastawiony na "nie" do tego albumu jako całości. Z dziesięciu utworów sześć bardzo lubię, cztery wzbudzają we mnie uczucia... no, delikatnie mówiąc - mieszane - przypadek rzekłbym identyczny jak przy Miracle (tam też mam 6+4), przy czym Miracle akurat darzę atencją i uwielbiam, ten album... no cóż, już mniej.

Zacznę od tego, co mnie złości - Don't Try Suicide nie nadaje się ani na album, ani na B-Side'a, ani nawet na utwór ćwiczebny do strojenia instrumentów. Nie powinien być nigdy nagrany przez Q. Aż trudno uwierzyć, że stworzył to ten sam człowiek, który stworzył BR i Pieśń Proroka oraz że pozostała trójka nie oponowała przeciwko temu czemuś. DNO KOMPLETNE, spokojnie zmieściłoby się w jakimś top-3 znienawidzonych przeze mnie utworów Queen. Wolę już Flasha słuchać.

W opinii większości z was jednak to Coming Soon winno nosić miano najgorszego utworu na płycie. Też nie do końca szaleję za tą piosenką, ale nie uważam jej za jakąś głęboką tragedię. O wiele bardziej irytuje mnie obecność AOBTD oraz - szczególnie - Dragon Attack.. Na nowa "jakość" w muzyce Queen polegająca na skandowaniu tekstu przez Freddiego na tle basowych rytmów tworzonych przez Johna (przyznaję - te riffy są najmocniejszą stroną tych piosenek) nie odpowiada mi zupełnie. Nie lubię ich słuchać i żałuję, że zarówno w czasach swojego powstania, jak i dziś stanowią one żelazny punkt repertuaru koncertowego (poprawka: DA już wypadło z listy - co za ulga!).

Tyle narzekania. Play The Game bardzo lubię i nie rozumiem narzekań ludzi na ten utwór. No dobra, wstęp mógłby być troszkę inny, ale taka była epoka. Chyba lubię nawet bardziej od Save Me - chociaż ten ostatni również uważam za wybitny utwór. Ogólnie są moim zdaniem podobne w stylu i jednoczesne hejtowanie jednego i hołubienie drugiego uważam za brak konsekwencji.

Rock It - GENIALNE! Potężna dawka energii. I need your loving oraz CLTCL to też dla mnie dwie sympatyczne, trącące nieco myszką (w pozytywnym sensie) nawet w momencie powstania pioseneczki. Nie lubię teledysku do CLTCL (Freddie wyglądał IMO najgorzej w historii, nie licząc oczywiście 1991 - szczęście, ze zmienił później image!), ale koncertu bez tego to sobie nie wyobrażam.

Najlepsze jednak zostawiłem na koniec - SASS to, zdaje się najlepsze (nie licząc NOBY i twórczości solowej) wokalne dokonanie Briana. Piosenka wzruszająca, wpadająca w ucho i bardzo mile brzmiąca. Najjaśniejszy punkt płyty, bez dwóch zdań.
Zdeklarowany brianofil, korwinista a do tego wyznawca Latającego Potwora Spaghetti.

Obrazek
Avatar użytkownika
Rysiu
Leroy Brown
Leroy Brown
 
Posty: 1293
Dołączył(a): 23 maja 2012, o 21:11
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: The Game na cenzurowanym

Postprzez daga » 26 sty 2015, o 11:15

SASS nigdy nie pojmę zachwytów nas tym utworem, chyba ma każdy taki kawałek co to wszyscy (większość) chwali a tobie jednemu nie pasi i czuje się z tym lekko wyobcowany.
chyba zapodam sobie The game w wolnej chwili, chociaż na DVD-audio to inny poziom, pewne niuanse się odkrywa może nie tak potężne jak na ANATO, szkoda, że Innuendo tak nie wydali.
Avatar użytkownika
daga
Princes of the Universe
Princes of the Universe
 
Posty: 13345
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 29 paź 2003, o 13:42
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: The Game na cenzurowanym

Postprzez mumin_king » 26 sty 2015, o 13:48

Riff do Dragon Attack wymyślił Brian, nie John.
wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Avatar użytkownika
mumin_king
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 7668
Zdjęcia: 1
Dołączył(a): 14 cze 2006, o 14:50
Lokalizacja: Rzekuń
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: The Game na cenzurowanym

Postprzez OberstPrymas » 26 sty 2015, o 14:35

TOP10 The Gejm

10. Coming Soon
No nie lubię. Krzykliwe i dziwnie brzmiące. Bez uroku.

9. Rock It (Prive Jive)
Intro naprawdę fajne, ale jak Roger się podłącza to robi się co najwyżej średnio. Ogólnie pan p[erkusista się tu nie popisał. Dwie jego kompozycje są najsłabsze na płycie. A Human Body na pewno by było ciut wyżej.

8. Don't Try Suicide
Nie żebym lubił, ale na pewno nie nie cierpię. Fajny bas, szczątkowa aranżacja. Szału nie ma, ale fatalnie też nie jest.

7. Another One Bites the Dust
Milion razy słuchałem. Jakoś nie czaję tego fenomenu.

6. Crazy Little Thing Called Love
Podobnie jak wyżej. Z tym, że bardzo fajne solo ma tu miejsce.

5. Play the Game
Legendarne już intro bardzo mnie wkurza ogólnie, ale balladowa część bardzo ładna, chociaż chyba ciut zbyt cukierkowa momentami.

4. Dragon Attack
Bardzo lubię. Solówki na czym się tylko da, fajna linia basu - dla mnie miód.

3. Need Your Loving Tonight
Aż dziwne, że nie przebiło się na amerykańskim rynku.

2. Save Me
Na żywo jeszcze lepiej brzmiała ta kompozycja. Zwłaszcza solówka. Zwłaszcza w Montrealu.

1. Sail Away Sweet Sister (To the Sister I Never Had)
Najlepsza melodia Briana. Bas Johna i ósemka Freda to miód. Daga się nie zna, że tego nie lubi.
Avatar użytkownika
OberstPrymas
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 5380
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 24 kwi 2010, o 19:43
Lokalizacja: Świebodzice
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: The Game na cenzurowanym

Postprzez mike » 27 sty 2015, o 00:09

"The band is as tight as a virgin on prom night" - Steve Lukather
http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! :D
Avatar użytkownika
mike
The Hitman
The Hitman
 
Posty: 5716
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 26 sie 2004, o 13:14
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: The Game na cenzurowanym

Postprzez OberstPrymas » 27 sty 2015, o 00:20

Ach, ta legendarna ankieta w której wybierano najlepszy wizerunek Freda <3
Avatar użytkownika
OberstPrymas
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 5380
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 24 kwi 2010, o 19:43
Lokalizacja: Świebodzice
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: The Game na cenzurowanym

Postprzez daga » 27 sty 2015, o 12:25

Nie znacie się... nie darmo Adam nawiązuje do tego wizerunku z Crazy 8)
Avatar użytkownika
daga
Princes of the Universe
Princes of the Universe
 
Posty: 13345
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 29 paź 2003, o 13:42
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK


Powrót do Queen

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron