The Police & Sting

czyli nie samym Queen człowiek żyje...

The Police & Sting

Postprzez Kalamburka » 5 wrz 2013, o 15:48

Obrazek
...czyli Sting i tych dwóch, których nikt nie kojarzy :mrgreen: Ale zaraz sprawdzę w Wikipedii, bo nigdy nie mogę ich zapamiętać :oops: Ok, mam. Zespół tworzyli Sting (basista i wokalista), Andy Summers (gitarzysta) i Stewart Copeland (perkusista). Ich twórczością interesował się John Deacon. Wydali 5 płyt studyjnych, po rozpadzie zespołu Sting rozpoczął karierę solową. W 2007 roku reaktywowali zespół i ruszyli w trasę, byli m.in. w Polsce. Jest to mój drugi ulubiony zespół po Queen, chociaż nie zainteresowałam się Policją tak jak Freddiem, Brianem, Rogerem i Johnem (w sensie nie czytałam książek o zespole, nie znam wszystkich studyjnych piosenek na pamięć). Właśnie przed chwilą sobie o nich przypomniałam i muszę ich posłuchać :dance:

Ulubione piosenki: Roxanne, Hole In My Life, Can't Stand Losing You, Message in a Bottle, Don't Stand So Close To Me (to dzięki tej piosence dowiedziałam się o zespole), Every Little Thing She Does Is Magic, Mother, Every Breath You Take.

A jak tam u was? Lubicie? Kochacie? Szanujecie?

EDIT: Zmieniłam nazwę, bo jakby ktoś chciał napisać o Stingu, to nie ma sensu zakładanie nowego tematu :wink:
Ostatnio edytowano 30 wrz 2013, o 19:17 przez Kalamburka, łącznie edytowano 2 razy
Kalamburka
Tree Man
Tree Man
 
Posty: 394
Dołączył(a): 5 cze 2012, o 19:32
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: The Police

Postprzez Karol » 5 wrz 2013, o 17:04

Uwielbiam. Ostatnie takie trio - bez dwóch zdań. Outlandos i Reggatta najczęściej kręcą się u mnie w odtwarzaczu :). Zenyattę, Ghost i Synchronicity przesłuchuję w wersji singlowo-przebojowej ze składanki (chociaż bardziej pasuje określenie 'antologia' :P) The Police. Za co ich uwielbiam? Za charakterystyczne brzmienie (Stu i Andy to mistrzowie swoich instrumentów :) ), za utalentowanego frontmana, który miał smykałkę do tworzenia wielkich hitów, za żywioł na scenie (wyłączając Reunion Tour), a przede wszystkim, za sposób prowadzenia polityki wydawniczej. To była perfekcyjnie naoliwiona maszyna, którą kierowała piekielnie inteligentna załoga :).
Karol
Tree Man
Tree Man
 
Posty: 523
Dołączył(a): 8 sty 2005, o 18:24
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: The Police

Postprzez Anela » 5 wrz 2013, o 19:28

ciekawy temat i może mi się przydać :D jakby znalazło się więcej miłośników to byłoby miło panów odkrywać, dostałabym może jakiś kierunek ;) ostatnio wgryzam się powoli w solowego Stinga, dlatego o The Police też bym chciała zahaczyć. Znam teraz w zasadzie tylko klasyki, wiadomo, Roxanne, Message In A Bottle.Wiadomo, że to trochę inna działka, Sting solowo nagrywał w troche innym charakterze i spokojniej, ale po pierwsze, dobrze wiedzieć o jego poczatkach, a po drugie, trochę innej energii tez może być fajne :D Pamiętam jak przesłuchiwałam album "The Dream Of The Blue Turtles" i baardzo wpadła mi w ucho piosenka "Fortress Around Your Heart" - przeczytałam opinię, że z powodzeniem to mógłby być utwór The Police. Zaintrygowało mnie to, narazie skończyło się tylko tym, że przesłuchalam kawałek Greatest Hitsów.. ale za płyty pewnie się wezmę. Właśnie - słuchac płyt chronologicznie (mimo że tego zbyt wiele nie ma) czy jest jakaś wyjątkowa od której najlepiej zaczać?
Avatar użytkownika
Anela
Hawk Man
Hawk Man
 
Posty: 177
Dołączył(a): 3 cze 2012, o 17:36
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: The Police

Postprzez Kalamburka » 5 wrz 2013, o 19:51

Ja myślę, że od początku - pierwsza płyta ma dużo energicznych piosenek, które się podśpiewuje i długo po przesłuchaniu :whistle:
Kalamburka
Tree Man
Tree Man
 
Posty: 394
Dołączył(a): 5 cze 2012, o 19:32
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: The Police

Postprzez Anela » 5 wrz 2013, o 20:23

Oooooo jak miło :D to się bardzo fajnieskłada, ja takie rzeczy lubie :) zabieram sie wkrótce za dyskografię w takim razie ;)
Avatar użytkownika
Anela
Hawk Man
Hawk Man
 
Posty: 177
Dołączył(a): 3 cze 2012, o 17:36
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE


Powrót do Another World

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości

cron